Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Daedalus R12 – emulator Nintendo 64 na PSP
Rozmiar: (Zgo niedziaajcy link)

Emulator Nintendo 64 tworzony był niemal od początków sceny PSP. Problem w tym, że wcześniej praktycznie nie dało się na nim grać – jakość emulacji, jej prędkość oraz funkcjonalność programu pozostawiały wiele do życzenia. Miło mi więc napisać, że najnowsza wersja Daedalusa jest już w miarę grywalna. Wprawdzie nie obsługuje wszystkich gier z 64-ki (raczej tylko wybrane tytuły), ale lepsze to niż nic.

Daedalus R12 działa oczywiście na sofcie 1.50 oraz na wszystkich innych, które są w stanie go emulować (np. 3.xx OE). Instalacja jest dziecinnie prosta. Po ściągnięciu archiwum i jego wypakowaniu, znajdziecie dwa foldery: Daedalus oraz Daedalus%. Należy je skopiować do katalogu PSP/GAME w 1.50 lub do PSP/GAME150 w 3.xx OE. Oprócz tego musicie zdobyć jakoś jeszcze romy gier, które należy umieścić w katalogu roms w folderze Daedalus.

Jak wygląda obsługa gier w wersji R12? Przede wszystkim ograniczyć musicie się do największych hitów – oczywistym jest, że autor skupił się na poprawnej emulacji najbardziej znanych hitów. Potwierdzić mogę, że działają całkiem sprawnie m.in. Super Mario 64 (15-25 fpsów), Mario Kart 64 (ok. 20 fpsów), czy Lylat Wars 64 (czyli europejska wersja Star Fox 64 – ok. 15 fpsów). Nie jest to oczywiście rewelacja, bo grać trzeba bez dźwięku, żeby w miarę to chodziło, ale dla fanów i tak nie będzie to chyba przeszkodą (tym bardziej, że w większości pozycji na N64 oprawa muzyczna nie należy do wybitnych).

Omówienia wymaga jeszcze menu Daedlusa oraz ustawienie niektórych opcji. Po uruchomieniu programu ujrzycie listę gier, które wrzuciliście do katalogu roms. Warto jednak wcisnąć „L”, dzięki czemu przejdziecie do Global Settings. Polecam pierwszą opcję (Display Framerate) ustawić na Yes – dzięki temu będziecie cały czas widzieli ile dana gra wyciąga klatek na sekundę. W Viewport Size można ustawić jeszcze wielkość okna, w którym będą wyświetlane gry. Zostawcie Full Size, bo nie wpływa to w żaden sposób na szybkość emulacji. Pozostałych ustawień radzę nie ruszać. Po wciśnięciu „R” znowu znajdziecie się przy wyborze gier. Włączcie którąś z nich i po jej uruchomieniu wciśnijcie SELECT i potem Edit Preferences. Poniżej podaję chyba najlepsze ustawienia, które najlepiej nadają się do praktycznie wszystkich gier:

  • Texture Update Check – Disabled (włączone bardzo spowalnia emulator)
  • Frameskip – 1 (tutaj można w zasadzie eksperymentować, jednak oprócz dwóch innych wartości – Disabled oraz 2 – reszta nie nadaje się do gry)
  • Limit Framerate – Yes (warto mieć włączone, bo inaczej na niektórych planszach będziecie mieli zbyt wiele klatek na sekundę)
  • Dynamic Recompilation – Enabled (jeśli tylko gra tę opcję obsługuje to warto)
  • Audio – Disabled (włączanie / wyłączanie muzyki – tu wedle uznania, ale włączenie to z reguły ok. 5-7 fpsów mniej)
  • Adjust Frequency – Diasabled (ta opcja dostępna jest tylko jeśli włączycie Audio – musi być na Disabled, bo inaczej bardzo spowalnia emulator)
  • Controler – Default (ustawienie rozłożenia przycisków)

Na koniec trzeba zatwierdzić wszystko wciskając Confirm Settings.

Warto sprawdzić Daedalusa? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Nie jest wprawdzie jeszcze idealny, ale kto wie, czy jeszcze się nie rozwinie. Jego twórca na październik zapowiadał wersję R13 (która jeszcze się nie pojawiła w momencie pisania tego tekstu), więc bądźmy dobrej myśli.

Jeśli interesuje Was sprawa emulatorów na PSP, zdecydowanie powinniście sprawdzić także dwie dwa poniższe teksty:

[Baron Ski]

Producent: -
Wymagania: PSP
Licencja: freeware
  więcej recenzji

Interesują cię inne formy reklamy? Sprawdź TUTAJ.

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!