Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
SNEStyl 0.4.2. - emulator Super Nintendo na PSP
Rozmiar: (Zgo niedziaajcy link)
Muszę powiedzieć, że dla mnie program, który zaraz opiszę, jest istnym spełnieniem marzeń. To, jakie genialne gry trafiły się SNES-owi wie chyba każdy, kto kiedyś miał do czynienia z tą wspaniałą konsolą. Super Nintendo słynęło przede wszystkim z genialnych platformówek, chociaż fani innych gatunków również nie mogli być zawiedzeni. Teraz w te tysiące cudownych pozycji możecie pograć i Wy, wykorzystując do tego emutor na PSP.

Nazwa: SNES9xTYL
Wersja: 0.4.2
Waga: 3,65mbOpis: Twórcami TYL'a są ludzie ukrywający się pod pseudonimami YoyoFR i Laxer3a. Trzeba podkreślić, że wykonali kawał dobrej roboty! Jeszcze parę miesięcy temu we wcześniejszych wersjach było widać sporo niedociągnięć (mało opcji, niska prędkość), jednak teraz program ten wyrósł nam na króla emulatorów na PSP. Już pomijam to, że autorzy mieli bardzo trudne zadanie, bo przecież SNES nie jest słabą maszynką... Efekty jednak przechodzą najśmielsze oczekiwania. Zacznijmy jednak od początku.

Jak zwykle do uruchomienia emulatora potrzebujecie firmware w wersji 1.5 (lub 1.0 - w paczce, którą możecie ściągnąć powyżej znajdują się też pliki dla tej wersji). [Naturalnie mogą być też wszystkie softy, które są w stanie emulować 1.5 - np. 3.xx OE - w nim pliczki z katalogu z archiwum należy wrzucić do folderu PSP/GAME150 na PSP.] Instalacja jest dziecinnie prosta: wystarczy archiwum wypakować i foldery znajdujące się w katalogu "1.5" przenieść do folderu PSP/GAME w konsoli (analogicznie w przypadku wersji 1.0 - folder z katalogu "1.0" przenieść do PSP/GAME). Potrzebne będą jeszcze romy gier ze SNES-a - gdy je zdobędziecie, wrzućcie je do folderu ROMS w katalogu emulatora i można zaczynać grę.

Podobnie jak w emulatorze NES-a, tak i tutaj wszystko zatwierdza się "kółkiem" a kasuje "X'em". Po uruchomieniu wybranej gry, warto zawczasu zajrzeć do opcji, ukrywających się pod kombinacją klawiszy L1+R1. Ilość wszystkich ustawień z początku może przytłaczać, ale szybko będziecie się poruszać po tym wszystkim bez problemu. W zakładce GAME najważniejszą opcją jest 'Load new game', przy pomocy której zawsze możecie wrócić do menu wyboru romów. Zakładka LOAD/SAVE chyba nie wymaga przedstawiania... W zakładce CONTROLS możecie przy pomocy opcji 'Redefine' ustawić sobie klawisze. Najciekawsza jest zakładka VIDEO z dużą ilością ustawień i przy niej zatrzymamy się na dłuższą chwilę.

Bardzo ważną opcją jest 'Engine'. Deafultowo jest ustawiony na 'PSP accel. + approx. soft.', co daje najlepsze efekty w większości romów. Warto jednak dodać, że w niektórych grach to ustawienie nie zdaje rezultatu (szczególnie przy tych bardzo wymagających, jak np. Donkey Kong Country). Wtedy warto ustawić coś innego, np. 'accur. software', co przeważnie znacznie poprawi ilość wyświetlanych fps'ów (w DKC liczba klatek zwiększyła się z ok. 13 do 25, co przecież ma niebagatelne znaczenie!). Jeśli więc będziecie mieć problemy z jakąś grą, przejrzyjcie wszystkie ustawienia w 'Engine'. Dalej mamy 'Video mode', czyli format wyświetlanego obrazu. Proponuję ustawić tutaj 'fullscreen', gdyż chyba najlepiej spełnia swoje zadanie. 'Smoothing' osobiście mam ustawione na 'yes', ale sprawdźcie sobie jak gry wyglądają również na 'no' i dobierzcie wedle uznania - moim zdaniem smoothing dość znacznie poprawia jakość generowanego obrazu, więc zachęcam. Użyteczną opcją jest też 'Frameskip', który poprawia trochę grę, w przypadku "dławienia się" emulatora. Jeśli jakaś gra jest bardzo wymagająca i będzie chodziła wolno na emulatorze, ustawienie kolejnych wartości frameskip pozwoli jakby "przeskakiwać" kolejne klatki a więc przyspieszyć grę. Dobrym ustawieniem jest tu "1", więc na tym polecam poprzestać. Dalej jest 'Vsync', które należy raczej zostawić na 'no'. Użyteczne jest również 'Gamma correction', przy pomocy którego można jeszcze bardziej rozjaśniać generowany obraz (oczywiście im jaśniej, tym bateria szybciej się wyczerpuje). No i na koniec 'Show fps', czyli możliwość pokazania w rogu ekranu w ile klatkach dana gra chodzi na tym emulatorze - użyteczne, więc radzę ustawić na 'yes').

Kolejną zakładką jest SOUND. W 'Sound mode' można wyłączyć dźwięk (zwiększa to czasami ilość fpsów), a w 'Output frequency' - jakość muzyki. Raczej nie wpływa to za specjalnie na szybkość działania programu. W zakładce MISC również jest kilka użytecznych rzeczy. 'PSP Clockspeed' ustawione jest defaultowo na 300Mhz - tak można zostawić albo zmienić na 333Mhz. Oczywistym jest to, że im wyższa wartość, tym emulator działa szybciej, ale i szybciej wyczerpuje się bateria. Na dole jeszcze można sobie ustawić w 'Menu background music' (czy podczas przeglądania tych wszystkich opcji ma w tle lecieć muzyka) - to już wedle uznania, chociaż muszę przyznać, że zapuszczane są tam kultowe kawałki z wielkich hitów na SNES-a. No i ostatnia zakładka CHEATS, gdzie można sobie powpisywać kody (o ile takie posiadacie) z różnego rodzaju przystawek jak Action Replay itp.

Podsumowując muszę powiedzieć, że SNES9xTYL to kawał wspaniałego programu, który pozwoli każdemu wrócić wspomnieniami do czasów sprzed ok. 10-15 lat. Praktycznie wszystkie gry śmigają w zadowalającej prędkości (te najbardziej zaawansowane graficznie w ok. 20-25 fpsach, jak np. Yoshi Island, ale większość w 50-60 klatkach).Jeśli ktoś z Was posiada konsolę z odpowiednim firmware'em, a jeszcze tego emulatora nie sprawdził, niech nie czeka dłużej ani sekundy! [Baron Ski]

 

AKTUALIZACJA: 14 września 2007 roku człowiek o pseudonimie AhMan skonwertował Snes9xTYL pod firmware 3.xx. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że w gry ze SNES-a mogą zagrać także np. nowi użytkownicy PSP Slim & Lite. Pliczek pod wersję FW 3.xx pobierajcie STĄD.

Producent: -
Wymagania: PSP
Licencja: darmowy
  więcej recenzji

Interesują cię inne formy reklamy? Sprawdź TUTAJ.

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!