Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Jak & Daxter PlayStation 2

Jak & Daxter to nowy tytuł dawnych twórców serii Crash Bandicoot - Naughty Dog. W kogo jak w kogo, ale w nich można (i trzeba!) wierzyć. Jak zwykle główny bohater(owie?) są zakręceni jak słoik na zimę. JAK to chłopak, którym przyjdzie Ci sterować. Daxter to coś, co siedzi mu na ramieniu (wiewiórka?). Każdy z nich jest w czymś lepszy. JAK nie umie mówić, co w pełni rekompensuje postać Daxtera. Ten koleś to jedna z najzabawniejszych postaci w dzisiejszych platformówkach. Gada za dwóch, rzucając co chwilę takie teksty, że nudzić się na pewno nie będziesz. Dax też był zwykłym chłopakiem, ale coś zamieniło go we wiewiórkę (?). Oboje wyruszają w przygodę - jeden by odzyskać mowę, drugi - swą naturalną postać...

Od razu widoczny jest specyficzny styl Naughty Dog znany z PSX-owych wersji Crasha. Na planszach są różnego rodzaju „dobra” - najważniejsze z nich to jajka, kule i maski. Jajka to odpowiednik kryształów z serii Spyro the Dragon. Na planszy jest ich masa a tylko zebranie wszystkich daje 100% zaliczenia gry. Kule (tak je umownie nazwałem) to najważniejsze „znajdźki”. Zawsze jest ich kilka i zebranie wszystkich wymaga wykonania różnego rodzaju zadań. Z kolei maski są przeważnie poukrywane po kątach, a tylko zebranie wszystkich da Ci ostatnią kulę, i tym samym zaliczenie wszystkiego na 100%.

Steruje się przy pomocy analogowych gałek. Szczerze mówiąc, jeszcze w żadnej platformówce nie przekonałem się do tego rozwiązania. W żadnej, do tej pory! Sterowanie jest wręcz perfekcyjne, intuicyjne i niebywale precyzyjne. JAK od początku umie wykonywać ruchy, których w innych platformówkach trzeba było się dopiero uczyć w trakcie grania : podwójny skok, combo, czy też daleki skok. 

Grafika to coś, co powali na kolana każdego fana platformówek. Jest właściwie perfekcyjna. Poziomy są ogromne a widoczność rozciąga się aż po horyzont -  zero dorysowywania, zero mgły (choć czasami jest lekka dla podkreślenia klimatu; w żadnym jednak wypadku nie ogranicza mocno widoczności !). Gdzie by nie spojrzeć, widać tętniące życiem krainy. Wejdź na najwyższą górę i rozejrzyj się wokoło. Widok zapiera dech w piersiach! Masa polygonów przypadających na postacie, perfekcyjna ich animacja... Czegoś takiego jeszcze nie było! Wspaniałe krainy, rewelacyjne wręcz tekstury, świetne tricki takie jak symulacja rozgrzanego powietrza wokoło pochodni... Krótko mówiąc - re-we-lac-ja. Już nie wspominam nawet o dynamicznie zmieniającej się porze dnia. Zaczynasz w dzień, by po chwili hasać po nocy. No i te stałe 60 klatek na  sekundę... Ach, dla takich gier kupuje się Playstation 2! Muzyka jest charakterystyczna dla Naughty Dog - bębny, te sprawy :). Kto grał w Crasha, poczuje się tu jak w domu (w kwestii muzy ofkoz :).

Jak & Daxter to kolejna wybitna pozycja. Zaryzykuję stwierdzenie, że jest to kolejna gra, dla której warto kupić PS2. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy położę łapska na pełnej wersji.

Txt: Baron Ski

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 1028
Okładka/art:
Tytuł:
Jak & Daxter
Developer: Naughty Dog
Gatunek: platformówka
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!