Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kana OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Ilo wiadomości: 8315
Ilo artykułw: 1798
Pozna Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najwaniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Gran Turismo 4: Prologue PlayStation 2

Japończycy wiedzą jak podgrzać atmosferę wokół gry, która tak naprawdę wstępnie miała się ukazać na święta bieżącego roku, tymczasem Polyphony serwuje nam kolejne tym razem DUŻE demo GT4. Sytuacja o tyle ciekawa, iż za ową wersję demonstracyjną w kraju kwitnącej wiśni pobierana jest opłata, co jak na niepełną grę może wydawać się dziwne. Tak czy owak rozeszło się sporo kopii tegoż produktu a z poniższego tekstu dowiesz się co oferuje "wstęp" do Gran Turismo 4.

Do użytku gracza oddano 2 tryby zabawy: School Mode oraz Arcade Mode. Pierwszy z nich to "szkoła jazdy" - przypominając dobrze znane z poprzednich części "licencje" zaliczamy różne odcinki trasy w wyznaczonym czasie, za co nagradzani jesteśmy adekwatnym pucharem (zaliczenie wszystkiego na "złoto" wymaga naprawdę dużej wprawy). Całość podzielona jest na blisko 30 zadań w 4 grupach (zielona, pomarańczowa, czerwona i niebieska). Pomyślne wykonanie jednego zadania chociaż na brązowy pucharek nagradzane jest odblokowaniem auta, którym dane nam było właśnie jechać (animacja gratulującej ekipy podczas wręczania samochodu daje rade! - ludzie wyglądają niemalże jak w rzeczywistości, a tak naprawdę całość jest wyrenderowana!). Z kolei tryb Arcade to beztroska jazda na jednej z 5 tras (tym razem bardzo zróżnicowanych), mamy znany z Toyoty Prius Trial - Tsukuba Circuit, wyścig w Nowym Jorku, wielkim kanionie, włoskie "Citta di Aria" oraz Speedway sponsorowany przez Fuji. Najbardziej godnymi uwagi są oczywiście trasy w terenie zabudowanym (Nowy Jork i Citta di Aria) oraz wielki kanion - teraz można się samemu przekonać jak to jest naprawdę na osławionych do tej pory trasach...

Przede wszystkim w oczy rzuca się potężna liczba detali co niestety nie mogło zostać pominięte w możliwościach PS2 i mamy dość częsty 'pop-up' w postaci dorysowującego się tła, ew. elementów otoczenia; poza tym nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Najbardziej uwagę przykuwa znakomity horyzont, która sięga naprawdę bardzo daleko, a także żywa widownia (na trasie w kanionie, reporterzy wbiegają także na trasę i robią fotki!). Jeśli chodzi o samochody to autorzy gry oddali nam ich ponad 40 sztuk (liczba ta jest dostępna po odblokowaniu wszystkiego w school mode), mamy między innymi: Mazda Eunos Roadster, Nissan March, Honda Integra Typer R, Honda Oddysey, a także szutrowe fury takie jak: Mitsubishi Lancer czy Toyota Celica. Poziom graficzny jaki prezentują podczas gry jest minimalnie wyższy niżeli w GT3, za to dużo lepiej wypada odbijanie się w lakieru całego otoczenia, jest bardziej wyraziste i płynne. Sama jazda, muszę przyznać, uległa lekkim zmianom - mamy teraz nieco lepsze panowanie i sterowność nad autem, jest jeszcze bardziej intuicyjne i ogólnie odczuwalny jest większy komfort jazdy. Dodano także nową kamerę (nie od środka :) jest ona umiejscowiona nieco nad samochodem, przez co otrzymujemy całkowicie odmienny styl jazdy, przypominający trochę stary rzut z góry w GTA2.

Mimo wszystko ciężko powiedzieć czy całość przewyższa Xbox'owy hit: PGR2. Do czasu finalnej premiery GT4 wstrzymam się z wystawieniem opinii na ten temat (na dzień dzisiejszy szala zwycięscy jest minimalnie po stronie konsoli Billa)...

M@jk

Ski: GT4 Prologue to nic innego jak wyciągacz kasy. Ja traktuję go jak GT Concept. Po co wydawać kasę na "rozbudowane demo" podczas gdy półki uginają się od nadmiaru świetnych tytułów? Nie warto. Proponuję omijać ten tytuł szerokim łukiem, chyba że jesteś maniakiem serii, nie potrafiącym przeczekać te kilka miesięcy na "fulla"...

Strona artykuu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twj kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Tre*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 1147
Okadka/art:
Tytu:
Gran Turismo 4: Prologue
Developer: Polyphony
Gatunek: wyścigi
Data wydania:
EUR: 18/05/04
USA: -
JAP: 28/12/03
Poziom trudnoci:
-
       

Strony zaprzyjanione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiay zawarte w serwisie onlygames.pl s objte prawem autorskim i nie mog byw caoci
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorw!