Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Reaktywacja Secret Sernice – kultowe pismo wróci na rynek!
0000-00-00 00:00:00

Jeśli mieliście do czynienia z grami w latach dziewięćdziesiątych, nie ma siły żebyście nie znali magazynu Secret Service. Kultowy magazyn towarzyszył nam od 1993 roku i wychował całe pokolenie graczy w Polsce. Łącznie ukazało się 95 numerów, a przez łamy magazynu przewinęło się wielu znanych autorów. Od ostatniego numeru minęło już ponad 13 lat, ale dzisiaj pojawiła się bardzo ciekawa informacja – Secret Service powróci! Na facebookowym profilu czytamy: „Wracamy bo musimy, bo wiemy, że wielu od lat na nas czeka! Są z nami Piotr Mańkowski, czyli Micz - nowy Redaktor Naczelny, Waldemar Nowak, czyli Pegaz Ass - Dyrektor Artystyczny... Ale to dopiero początek.”Choć na oficjalnej stronie magazynu na FB nie ma jeszcze zbyt wielu informacji, już polubiło ją blisko 6000 użytkowników. Więcej napisał Micz na blogu 10 bajtów nostalgii. Jego tekst możecie przeczytać poniżej:

 

 

„Na murach w mojej okolicy pisano wręcz kiedyś z błędem, że „punk not death”, a tak poza tym to trzynastka jest ponoć pechowa.

W piątek trzynastego wylądowałem jedyny raz w życiu na pogotowiu, po tym jak na schodach w RESECIE rozciąłem sobie stopę. W piątek trzynastego zaliczyłem też pierwszą w życiu stłuczkę, gdy dałem się namówić żonie, żeby pod wieczór pojechać do Arkadii po czwarty sezon Sześciu stóp pod ziemią. Ten ze złowrogim krukiem na okładce.

Teraz, po trzynastu latach przerwy, reaktywuje się Secret Service. Ja na szczęście nie wierzę w przesądy ani w pecha, wręcz przeciwnie. Pegaz Ass powiedział nawet ostatnio, uśmiechając się złośliwie pod wąsem, że zarażam optymizmem. W jego ustach to najwyższej rangi komplement.O tym jak doszło do wskrzeszenia legendy opowiemy ze szczegółami w pierwszym po przerwie numerze. Dokładnie wiadomo jak wyglądała chronologia zdarzeń i kto kreślił kolejne, coraz bardziej skonkretyzowane wizje powrotu na rynek. Zresztą na początku wcale nie było mowy o Secret Service. Zachowały się nawet historyczne zdjęcia dokumentujące nasze pierwsze spotkanie na targach na stoisku Marka Czerniaka czy w knajpach, gdzie hartowała się idea. Nie chcę więc psuć niespodzianki i zdradzać tego, co będzie w numerze, którego duchem będziemy chcieli powrócić do tego co najlepsze w przeszłości. Na papierze rzecz jasna, jak za starych dobrych czasów. Papier jest podstawą.

Ktoś napisał, że czuje, iż nowe pismo będzie bardziej NewS Service niż Secret Service. NewS Service nigdy nie czytałem, więc nie wiem na czym polegała różnica, ale jestem pewien, że nowy SS nie będzie swą formą przypominał tego starego. Duchem tak, dobrą polszczyzną też, ale na pewno nie zajmującymi po cztery kolumny solucjami gier, bo te bez problemu można znaleźć w sieci.

O tym, że mam być naczelnym nowego SS dowiedziałem się wiosną. Powiedziałem tylko, że mam już 40 lat i cenię sobie w życiu kulturę oraz dobre fluidy, więc jeśli w towarzystwie, jakie stworzymy nikt nie będzie wykręcał numerów, to ja w to wchodzę. Natomiast na drugi RESET się nie piszę.Plus jest taki, że wszyscy jesteśmy bogatsi o doświadczenia z przeszłości. Wiadomo mniej więcej od czego zaczęła się dezintegracja starego Secret Service i że nie warto przeczołgiwać kogoś ot tak dla zasady czy podszczuwać jednych na drugich. Dobrze pamiętam jak bliżej nieznany mi wówczas człowiek pouczał mnie jak powinno się pisać recenzje. Obecnie plusem jest to, że nikogo nie będziemy musieli niczego uczyć. Bierzemy samych znawców.

Nie wolno też powtarzać błędu, jaki my z Userem popełniliśmy w RESECIE, polegającego na zbytnim zdemokratyzowaniu procedur. W redakcji musi być twarda ręka, ostateczna instancja i w nowym SS jest ktoś takowy. To Łapusz, twórca Pixel Heaven, znany także jako Robert Łapiński. Nasz wydawca na nowe czasy.

Mądrością Pegaza było to, że nie chciał ponownie skupiać władzy w swoich rękach. Wydawnicze stery zostały oddane Robertowi i nie ma wątpliwości, że w tym projekcie to on jest wodzem. To zresztą dość nietypowy wódz, który nie opieprza swoich współpracowników, a w branży growej nie ma na razie ani jednego wroga. Powtarzamy mu często z Pegazem, że jest jak naiwne dziecko rzucone do morza pełnego rekinów, ale on się nie przejmuje i dalej uparcie robi swoje. Moim zdaniem w naszej branży nie było takiej osoby od niepamiętnych czasów, a może nie było w ogóle. Naprawdę chce się pracować dla kogoś takiego i z kimś takim. Gdyby nie stuprocentowa wiarygodność Roberta, SS nigdy by się nie odrodził.

Właśnie, właśnie, ale po co my w ogóle powracamy, komu jest to potrzebne? Komu, to się wkrótce okaże. Potencjalnie kilkudziesięciu tysiącom ludzi. Na pewno nie powracamy po to, by komuś zabierać chleb, wypychać kogoś z rynku lub żeby szydzić z youtubowych filmików. Czasy wojny i naporu już nie powrócą, to stara i bezzębna historia. Chcemy natomiast robić pismo opowiadające o grach takie rzeczy, jakich nie da się wyguglać w sieci.

W nowym SS udzielają się dinozaury, które człapały po świecie już w czasie gdy ukazał się Knight Lore, ale jest też miejsce dla młodych wilczków. Oprócz recenzji nowych zaskakujących gier i technologicznych cudów, znajdzie się też dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe, no i felietony pióra branżowych maestrów. Sporo growej nostalgii, sporo tajemnic ze świata gier oraz popkulturowych tematów, które o gry zahaczają. Plus świetne rysunki, świeży layout i szczypta importowanego z przeszłości humoru.Wszystko to jeszcze się układa, puzzle nie zostały w pełni dopasowane. Sporo będzie zależało od reakcji Czytelników, tych dawnych i tych, którzy obecnie nie są w stanie znaleźć na polskim rynku odpowiedniego dla siebie pisma. Nowy Secret Service nie wie wszystkiego najlepiej. To znów  odwrotnie niż dawniej. Mamy swoją własną wizję pisma, ale jej ostateczny kształt będziemy szlifować w oparciu o Wasz głos.

Chciałem jednocześnie pożegnać czytelników cdbloga. Jeśli tu jeszcze wrócę – oczywiście gdy Mikołaj pozwoli – to raczej już tylko z jakimś okazjonalnym felietonem, ale nie żadną nową wspominkową serią (pozwoli, pozwoli – przyp. red. nacz.).

Teraz z kolegami chcemy zrobić najlepsze pismo o grach w Polsce. Ponownie. I ani kroku w tył!”

 

 

Na razie nie wiemy jeszcze w jakiej częstotliwości (i w jakiej cenie) wskrzeszony Secret Service będzie się ukazywał. Zawartość ma zostać dostosowana do obecnych wymagań rynku, więc możemy spodziewać się dużej ilości publicystyki oraz artykułów na temat retro. Na pewno do pisma nie będzie dołączana płyta. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć redaktorom powodzenia i oby udało im się przetrwać na tym niebywale trudnym w Polsce rynku. [Ski]

 

Kana RSS
Kanał RSS
Dodaj komentarz
do tej nowości
Komentarzy: 6
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
binio
czwartek, 26 czerwiec 2014r.
:) mam pierwszy numer i większość pozostałych miałem prenumeratę w kiosku :) Aż łezka się w oku kręci
Piotrek
piątek, 27 czerwiec 2014r.
Fajnie że wracają ale zawsze jest obawa. Top secret też próbował wrócić i skończyło się na trzech numerach.
4qdwm
środa, 09 lipiec 2014r.
Se si vuole ricostruire l\'intero importante aspetto visivo di questo Colosseum intorno capitale italiana, la particolare ceo tra famigerato Le scarpe di lingua italiana e inoltre borse di marca Hogan, Senke Della Valle ha pubblicato che sara sborsare Trentaquattro k per attaccare l\'incredibile monumenti tipici. Un Colosseo sono stati inizialmente integrato 72 Post, Hogan forza di volonta che lo porteranno in quel progetto del Colosseo romano con pochissime esigenze commerciali. La particolare miscela romana e probabilmente il simbolo della capitale italiana anche l\'intero proposito di Italia, insieme a numerosi viaggiatori troviamo a vista ogni. D\'altra parte, dopo 1500 A parecchi alti e bassi, questa Colosseo non sara eccellente, non piu del caos. scarpe hogan outlet http://www.associazionitr aumi.it/wp-rss3.php
rdx6f
środa, 09 lipiec 2014r.
Michael Kors Totes is made of a glossy patent leather that pops against the earth tones worn this time of year. These are some fuctions made just for you to be more comfortable and you can organize the things you wanted in your handbag. michael kors handbags outlet http://www.kswconstructio n.com/wp-content/uploads/
797fd
piątek, 08 sierpien 2014r.
What\'s up kids, you all should watch comical videos, however keep in mind that first study then enjoyment ok. website [url=http://1onlinepayday loan.com/]website[/url]
4mtnk
poniedziałek, 11 sierpien 2014r.
These are in fact awesome YouTube videos, its my fortune to pay a quick visit this website and finding these cool YouTube video tutorials. online payday loan
  więcej recenzji

Interesują cię inne formy reklamy? Sprawdź TUTAJ.

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!