Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Odpalono Linuksa wraz ze Steamem na PlayStation 4PlayStation 4
0000-00-00 00:00:00

13:19 | Podczas 33-ego Chaos Communications Congress w Berlinie grupa hakerska fail0verflow zaprezentowała odpalonego Linuksa na konsoli PlayStation 4. Przeróbka jest na tyle zaawansowana, że pozwala na zainstalowanie i odpalenie Steama, a także gier Linuksowych pod Steama. Steam pozwalał na uruchomienie większości gier. Udało się także odpalać technologiczne dema dla interfejsu grafiki Vulkan.Na spotkaniu także odpalono emulator Gamecube'a - Dophin. Obecnie są jeszcze problemy ze skalowaniem częstotliwości CPU, jak i także pełnym wykorzystaniem GPU. Będą jeszcze prace nad systemem chłodzenia konsoli, a także zarządzeniem energią. Będą oczywiście też prace nad uruchomieniem Linuksa na PlayStation 4 Pro. Hakerzy zaprezentowali  PS4 z odpalonym Gentoo z środowiskiem XFCE (jedno z najlżejszych środowisk dla Linuksa), jednak nie chcą ujawnić w jaki sposób złamali PS4, głównie chodziło tu jednak o piractwo gier.

Jednak jak projekt będzie się dalej tak rozwijał to może być ciekawie. Gentoo wcześniej już odpalano na pierwszym Xboksie, jednak konsola była zbyt słaba na płynną obsługę systemu, z kolei bardzo dobrze działał DSL. [Martin]

Kana RSS
Kanał RSS
Dodaj komentarz
do tej nowości
Komentarzy: 2
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
binio
niedziela, 08 styczen 2017r.
może wreszcie uwolnią tą konsolę a korporacje dostaną po tyłkach za przesadnie wygórowane ceny kiepskich niedopracowanych gier
Martin
niedziela, 08 styczen 2017r.
Aktualizacja firmware raczej zablokuje tą możliwość i albo pozostanie Linux albo nowe gry do wyboru aż do porzucenia supportu przez Sony. Zakładam, że hakerzy osobiście informują Sony o lukach:) Ale sam fakt zamiany konsolę w PC jest dość ciekawym pomysłem, zwłaszcza że te PeCetowe gry jakoś tam chodzą:)
  więcej recenzji

Interesują cię inne formy reklamy? Sprawdź TUTAJ.

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!