Teraz jest 28 mar 2024, o 13:16


Czy Next-Geny są już potrzebne?

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Czy Next-Geny są już potrzebne?

Post31 maja 2005, o 17:15

Tak się zastanawiałem, czy czas na next Geny już nastał. Wydaje mi się, że konsolki pociągnęły by jeszcze troszkę bez problemu. Ech komercja.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

gayardo

OGM Member

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:43
  • Lokalizacja: Poznań

Post31 maja 2005, o 17:39

sorx ale tak się zastanawiam o co ci chodzi:\
pytasz czy current- geny są nam jeszcze potrzebne, czy raczej zastanawiasz się czy next geny nie powinny się pojawić nieco wczesniej?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post31 maja 2005, o 20:52

Jasne że są potrzebne, bo stare zaczynają sie powoli przejadać. Zreszta jak nie chcesz kupować next-genów to bedziesz mogl sobie jeszcze ze 2, 3 lata spokojnie grac na current genach. wydawcy tak szybko sobie ich nie odpuszczą bo za duzo sie sprzedało zeby tracili taką kase :D
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post3 cze 2005, o 12:16

No tu sprawa jest ryzykowna, bo z punktu widzenia producenta konsoli, będzie on dążył tego, żeby jak najwięcej tytułów wychodziło na nową konsolę, producenci gier z kolei będą musieli podzielić swoją pracę pomiędzy kontrakty na nową konsolę, a pewne pieniądze z gier na stare konsole (no bo jak by nie było graczy ze starymi konsolami jest więcej).

Niemniej jednak, uważam, że jeszcze rok next-genów mogło by nie być.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post3 cze 2005, o 14:23

Można być spokojnym o current geny jeszcze przez jakiś czas... Developerzy zapewniają support spokojnie do końca 2006 roku i do tego czasu możemy się spodziewać jeszcze bardzo dobrych i świetnych gier, co zresztą potwierdzają tegoroczne targi E3 - trochę się obawiałem, że na konsole obecnej generacji nie bedzie pokazanych zbyt wiele gier, a tymczasem jest jeszcze sporo ciekawych zapowiedzi. Jednak od 2007 roku nastąpi już niemal całkowita przesiadka i zapewne naprawdę godne uwagi tytuły na PS2/Xbox/GCN będą się pojawiać już rzadko...
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post3 cze 2005, o 15:26

Ciekaw jestem tylko jak sprawa się będzie miała z cenami konsol i gierek. Z tego co się orientuje, to PS3 będzie na BluRay jeździła. Nasi dostawcy nie są chyba jeszcze na to przygotowani :(.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post5 cze 2005, o 09:39

no wlasnie nie są :D. w zwiazku z tym liczylem na xbox'a ktory bedzie mial DVD :D ale zawiodl mnie (w porowaniu z ps3 to...). moze z czasem gry będą "obcinane" z blue-ray na dvd :lol:
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post5 cze 2005, o 09:46

Co do obcinania, to na pewno ale myśle sobie, że po jakimś czasie zapanuje nowy standard (co nawet jest pozytywne), chociaż nie mam pojęcia ile czasu będzie musiało minąć.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post28 cze 2005, o 08:26

co do tematu - oczywiscie ze są, ja pragne wypasionej grafy :D, tylko ze moze to byc niebezpieczne w zwiazku z obecnymi konsolami. juz widac po xboxie ze M$ go sobielekko odpuszcza koncentrujac sie na x360 :?
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post28 cze 2005, o 09:45

Nie łudziłbym się - w przypadku PSX było 100 milionów sprzedanych konsol a jednak developerzy olali system i skupili się na next genach. Teraz pewnie będzie podobnie. Na początku parę gier wyjdzie zarówno na obecne konsole jak i przyszłe (SSX OT) ale szybko producenci przerzucą się na next geny. Na początku ludzie będą patrzyli na gry pod kątem grafiki co developerzy skrzętnie wykorzystają wypuszczając ładnie wyglądające krapy.
Offline
Avatar użytkownika

mdwoods

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 15 lut 2005, o 14:44

Post28 cze 2005, o 10:07

Spokojnie gry na obecne geny też będą wydawane - tym bardziej że wszystkie next geny będą kompatybilne w dół.
Gier na obecną generacje jeszcze sporo będzie, a do tego świerzutkie pozycje na Next -geny.
Zresztą żyjemy w czasach ciągłego rozwoju technologicznego i taki zmiany będą teraz coraz częstsze. Do tego dochodzi konkurencja na rynku która w pewnym stopniu wymusza ciągły rozwój i wydawanie nowych zabawek.

Gdyby na rynku konsol była tylko jedna konsola no PS2 to PS3 zobaczylibyśmy pwenie gdzieś za 2- 3 lata a tak może nawet za pół roku- chociaż nie wierzę w to że w Europie ukaże się w marcu przyszłego roku. Fabryki tego nie wytrzymają- już teraz mają problemy z dostawą PSP na rynek.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post28 cze 2005, o 16:40

taaa mdwoods? No to powiedz mi co dzieje sie z xboxem. Jakie hiciory zapowiadane są na koniec roku? Nie widze, nie slysze... Cienko. troche lepiej sprawa wyglada z ps2 ale tez nie za rozowo...
Następna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron