Teraz jest 28 mar 2024, o 21:19


fabula Metal Gear Solid

Trzecia generacja w Sony i wszystko co jej dotyczy. Spieramy się na temat ekskluzywnych gier na PlayStation 3.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Armin Only

początkujący

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): 14 maja 2008, o 18:31

fabula Metal Gear Solid

Post27 cze 2008, o 23:09

heloo moze ktos napisac bardzo szczegolowo fabule 1 ,2 i 3 czesci MGS ? gralem tylk ow 1 2 i 3 tak u kumpla no ale to juz nieto samo , wiec chcialbym azeby ktos z was napisal co konkretnie chodzil ow kazdej czesci i czy wiazaly sie motywy,akcje z jakiejs czesci do innej etc ... ?
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: fabula Metal Gear Solid

Post27 cze 2008, o 23:30

Dobre. I ty liczysz że ktoś ci wyłoży pełne fabuły z wszystkich części :lol: ? To przecież książki można by było na ich podstawie napisać :]
Offline

Armin Only

początkujący

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): 14 maja 2008, o 18:31

Re: fabula Metal Gear Solid

Post28 cze 2008, o 07:09

to juz przynajmniej o co biegalo w czesci 2 i 3 i najwazniejsze fakty

a wlasnie czy jest jakas ksiazka temu poswiecona w jezyku polskim ? czy przeczytanie opisu przejscia 2 i 3 da mi cos ?
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: fabula Metal Gear Solid

Post28 cze 2008, o 11:26

Fabuły ze wszystkich gier można streścić na jedną stronę A4.
Ja ci napiszę w skrócie 1 i 2 część, pomijając wiele wątków.

UWAGA SPOILER (pozdro moderacja) biała czcionka, zaznacz tekst by go przeczytać:















Dokładnie nie pamiętam, ale.
CZĘŚĆ 1:
W 1 części młody Solid Snake jest transportowany w torpedzie na Alaskę, gdzie ma odnaleźć Darpha Cheef.
Po jakimś czasie omijania strażników i paru cutscenkach znajdujemy Darpha Cheef. Po krótkiej rozmowie z niewyjaśnionych przyczyn
odnaleziony pan zaczyna się telepać i ginie. Snake cały czas w łączności z półkownikiem pyta go co się stało, niestety przełożony nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie.
Dowiadujemy się za to, że na obiekcie jest jakiś prezydent i otrzymujemy nowe zadanie, aby go odnaleźć. Po odnalezieniu, Snake musi walczyć z jednym z bosów - Ocelotem. Po jego pokonaniu zjawia się tajemniczy ninja, który odcina ocelotowi rękę. Ocelot zwiewa, ninja też, no i zostajemy sam na sam z prezydentem. Snake dowiaduje się od niego o potężnej broni zagłady zwanej Metal Gear REX. Jest to potężny mech, który potrafi nawalać z atomówek. Po chwili prezydent również zaczyna się telepać po czym ginie. Nowe zadanie to oczywiście rozpieprzyć metal Gear Rex. No i to zadanie wykonujemy dopiero na końcu gry, podczas której dzieją się najprzeróżniejsze rzeczy. Głównym przeciwnikiem Solid Snake jest Liquid Snake. Skutecznie przeszkadza nam podczas odnajdywania atomowego-mecha. W ostatniej walce właśnie Liquid Snake steruje Metal Gear REX, którego musimy rozwalić bez żadnych pojazdów, na piechotę.
Podczas gry dowiadujemy się, że jest w nas wirus FOX DIE, który zabija wybrane obiekty. Tymi obiektami był Darpha Cheef, Prezydent i na końcu Liquid Snake.
CZĘŚĆ 2:
Dowiadujemy się, że został wybudowany nowy Metal Gear (dokładnej nazwy nie pamiętam) no i musimy go odnaleźć. Wcielamy się znowuż w solid snake. Wskakujemy z wysokiego mostu na ogromny statek wojskowy, po czym po odnajdujemy robota. Okazuje się, że Liquid przeżył (nie ma to jak japończycy wymyślający scenariusz). Liquid wsiada do mecha, który jest bardziej zaawansowany od Metal Gear REX, no i może dodatkowo pływać jak delfin. Statek tonie wszyscy giną, łącznie ze Snakiem?
Wcielamy się w nową postać Raidena i lądujemy na platformie wiertniczej, znajdującej się na oceanie. Przeszedłem grę 3 razy, ale dokładnie nie pamiętam o co tam łaziło. Na końcu spotykamy - fanfary TADAM! - solid snaka! Przeżył, a to niespodzianka. Trenujemy mieczyk, który od niego dostajemy. Na końcu zostajemy wyrzuceni jako Raiden wyyyysoko w powietrze i lądujemy w środku jakiejś metropolii. Efektowna walka na mieczyki i koniec.
CZĘŚĆ 3:
Nie grałem.


KONIEC SPOILERA:
W trakcie wszystkich części dzieją się ciekawe rzeczy i pomniejsze wątki fabularne. Walczymy z przeróżnymi, wymyślnymi Bosami, przechodzimy przez ciekawe lokacje, dowiadujemy się wielu fajnych rzeczy. Spotykamy sympatycznych sojuszników, oglądamy fajne cut scenki i takie tam. Najlepiej zagrać samemu. Nie stety pierwsza część Metal Gear Solid bije po oczach bardzo przestarzałą grafą, gdzie zamiast twarzy jest parę trójkątów. Polecam jednak przymknąć oko na aspekt wizualny i grę przejść, a warto. Sam przeszedłem ją niezliczoną ilość razy, na hardah, extremach i innych dzikich wężach. Pamiętam te trudne walki z bosami, które przechodziłem do oporu.
Ze wszystkich części klimatycznie i fabularnie najlepsza jedynka. Pozostałe również są ok, ale jakby takie na siłę. Czuć, że to już nie to co jedynka.
Czwórka na początku jest taka sobie, im dalej tym lepiej.

P.S.
Przechodzę 4 część drugi raz, na hard mode. Udało się komuś uzbierać na kamuflaż? Drogie to jak cholera!
Offline

Armin Only

początkujący

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): 14 maja 2008, o 18:31

Re: fabula Metal Gear Solid

Post29 cze 2008, o 10:08

no dzieki , troche sie rozjasnilo 1 tez pare razy ukonczylem i na maxa mnie wciagnela wcale sie nienudzilem przechodzac ja kolejny raz ....jak ktos zna i sobie przypomina inne faktyt z 2 lub 3 to niech napisze
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: fabula Metal Gear Solid

Post6 lip 2008, o 11:42

Jeśli chcesz tak bardzo poczytać sobie o fabule serii, to wejdź na gamefaqs.com ale mogę Cię zapewnić, że to nawet nie jest w 50% to samo, co przejście wszystkich części osobiście. Ja nie psułbym sobie zabawy, choć też trzeba przyznać, że przechodzenie teraz MGS1-3 może nie robić już takiego wrażenia jak kiedyś... Nie ma co ukrywać, że w najlepszej sytuacji są osoby, które miały okazję zaznajomić się z poszczególnymi odsłonami w momencie ich premiery.
Offline
Avatar użytkownika

polikm

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 6 cze 2017, o 20:22
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: fabula Metal Gear Solid

Post6 cze 2017, o 20:35

Fabuła z każdą kolejną częścią staje się coraz lepsza i bardziej rozwinięta, chociaż najnowsza część niezbyt trafiła w moje gusta.
Offline
Avatar użytkownika

wawi

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 6 lip 2017, o 17:01
  • Lokalizacja: Poznań

Re: fabula Metal Gear Solid

Post6 lip 2017, o 17:24

Uwielbiam ciągłość tej gry. Robimy coś i to ma później odzwierciedlenie w kolejnej częsci.
Offline

code

początkujący

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 19 sty 2018, o 13:35

Re: fabula Metal Gear Solid

Post19 sty 2018, o 14:06

Oj fabuła tej serii jest mocno pokręcona, lepiej jeszcze niż moda na sukces. Zwłaszcza jak uwzględnić wydarzenia z Phantom Pain.
______________
ruby on rails career
Offline
Avatar użytkownika

Tusk776

guru

  • Posty: 663
  • Dołączył(a): 6 lut 2018, o 15:13

Re: fabula Metal Gear Solid

Post23 lut 2018, o 17:16

Metal Gear Solid to jest zajebista gra. Ta seria to absolutne arcydzieło.
_________________________
Prace licencjackie i magisterskie - pomoc
Offline

ladias

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 10 mar 2018, o 17:05

Re: fabula Metal Gear Solid

Post10 mar 2018, o 17:41

moim zdaniem super klimacik !
Offline
Avatar użytkownika

Maxer7000

guru

  • Posty: 1372
  • Dołączył(a): 6 lut 2018, o 15:10

Re: fabula Metal Gear Solid

Post27 lut 2023, o 12:49

Metal Gear Solid jest świetną grą. Ja po prostu ją uwielbiam. Ona jest w moim przekonaniu doskonała. Kocham ją po prostu.
___________________
Tematy prac dyplomowych - Logistyka

Powrót do PlayStation 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron