Teraz jest 28 mar 2024, o 23:36


Stare przygodówki

Nie samymi nowościami człowiek żyje. Powspominajmy kultowe czasy Atari, NES-a, Amigi, SNES-a, PSX-a, Game Boy'a czy Nintendo 64.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Stare przygodówki

Post16 lut 2005, o 19:24

Jestem bardzo ciekawy jaką starą przygodówkę katujecie z przyjemnością do dziś. U mnie na piedestale jest Krynandia. Mam wszystkie części orginalne :D. Jak dla mnie po prostu najlepsze przygodówki EVER
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post23 mar 2005, o 19:37

Broken Sword - jedna z najlepszych tego typu dwuwymiarowych przygodówek na PSX'a według mnie. Niedawno zagrałem i jakoś upływ lat dzielących od premiery mi nie przeszkadzał :) .
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post25 mar 2005, o 13:18

Tak mi się wydaje, że przygodówki to wogóle rodzaj gier, który starzeje się najwolniej. Szczególnie te z rysowaną / pikselową grafiką.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post25 mar 2005, o 13:45

Racja, stary! Weźmy np. takiego "Bruce Lee". Kojarzysz? Starszy od węgla, ropy, rudy żelaza, Mietka Foga i paru innych - A NADAL ROBI! To samo "Mr. Robot", czy "River Raid". Pixeloza okrutna, ale to właśnie oldskul... Kto nie przeżył ten nie skuma...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post26 mar 2005, o 14:06

A pamięta ktoś grę The Dig?? Ja szukam pełnej wersji na sieci ale jakoś nie mogę nigdzie znaleźć. Strasznie mnie to smuci, bo gra ma niesamowity klimat.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

mdwoods

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 15 lut 2005, o 14:44

Post5 kwi 2005, o 08:05

Jeżeli chodzi o DIG grałem kiedyś na demie tej giery i wiecie co w tym demie giera ma naprawdę klimat.. Zresztą przy tej grze majstrował podobno sam Spielberg.
DZIĘKI STARY ZE MI O TEJ GRZE PRZYPOMNIAŁEŚ- muszę ją gdzieś dostać.
Offline
Avatar użytkownika

mar+wa.mewa

bywalec

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): 10 kwi 2005, o 23:15

Post11 kwi 2005, o 18:49

Sanitarium, Sanitarium i tylko Sanitarium!! Genialna nie tylko jako adven, ale wogle.
Ewent. na drugimmiejscu Sam&Max i TeenAgent /CD ver./.
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post28 maja 2005, o 11:27

Jakby ktoś chciał ISO cały CD`ków to polecam: http://abandonware.the-frenchkiss.biz
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Benny Blanco

wyjadacz

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 10:23
  • Lokalizacja: krk

Post30 maja 2005, o 21:02

nie bede oryginalny - legend of kyrandia 2
imo najlepsza czesc. jedna z pierwszych gier przez ktore zarywalem szkole (juz w podstawowce)
i (o ile dobrze pamietam) pierwsza 'zpolszczona' gra w jaka gralem. z tego co pamietam, calkiem ladnie...

>>> damek82
zajebista stronka, dzieki!
The Truth Is...
Offline
Avatar użytkownika

Diuk

wyjadacz

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 11:59
  • Lokalizacja: Siennica Królewska Duża

Post31 maja 2005, o 05:55

Benny Blanco napisał(a):nie bede oryginalny - legend of kyrandia 2
imo najlepsza czesc. jedna z pierwszych gier przez ktore zarywalem szkole (juz w podstawowce)
i (o ile dobrze pamietam) pierwsza 'zpolszczona' gra w jaka gralem. z tego co pamietam, calkiem ladnie...

>>> damek82
zajebista stronka, dzieki!


Taaaa.... Legend był naprawdę dobry :lol: , ale gdybym miał już wybierać, to bez wątpienia 1 część tej giery jeszcze na amigowca, normalnie szok wtedy przeżyłem jak dobrze pamiątam, bo daawno to było... :D
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post31 maja 2005, o 16:49

Tak wogóle to wyszly remake`i trzech pierwszych czxesci King`s Quest`a. Zrobione przez Tierr`ę. Wyglądają bardzo ladnie. Polecam wszystkim. Są rozprowadzane za darmo.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stare przygodówki

Post16 sty 2006, o 15:55

Zdecydowanie Gabriel Knight 1 i 2 oraz Hell: A cyberpunk Thriller , Bloodnet też był spox , Darkseed 1, Under A killing Moon i Pandora Directive ( oj kiedyś to się działo :) , a dzisiaj nowy Broken Sword jest wporzo , w poprzednuie cześci nie miałem przyjemności zagrać !!! pozdrawiam old-school graczy i fanów tego wypierdolonego w kosmos , ale niestety już od wielu lat martwego gatunku ... chlip , chlip ....
Następna strona

Powrót do Retro

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron