Teraz jest 28 mar 2024, o 12:26


polskie pisemka o konsolach

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: polskie pisemka o konsolach

Post4 wrz 2010, o 13:06

Martinex napisał(a):Ja lubiłem czytać teksty Myszaqa (ten rządził momentami), Koso, ściery, Shivy (do dziś nie wiem czemu zniknął:P) i jeszcze kilku innych ogólnie kojarzonych z tą gazetą. Ci nowi poza Mashterem) jakoś mnie do siebie nie przekonywali i czasem sobie czytam archiwalne numery :). O tym, że HIV odszedł dowiedziałem się dopiero od Ciebie. Szkoda, był jednym ze słupów podtrzymujących dach tego magazynu. On zresztą prowadzi portal o podobnej tematyce.

Stare dobre czasy nigdy nie powrócą.

PS: mi się wydaje że założenie gazety, to nie jest takie hop siup jak z portalami www:D.


Shiva zniknął bo sie pokłócił z red. naczelnym czyli ścierą. Poszło chyba o niedotryzmywanie terminów. Co do Kosa to też lubiłem jego teksty na samym początku czyli coś koło 50 numeru, potem niestety coraz bardziej dawało się odczuć z jego tekstów cwaniactwo i teraz już nie przepadam za nim. Natomiast co do HIVa to niestety tutaj wyszła kolejna lipa ze strony Ściery, bo ja rozumiem że ktoś odchodzi i w ogóle ale po co rozstawać się w kłótni? Obaj panowie wprawdzie utrzymują że nic sie specjalnego nie wydarzyło, ale hiv przyznał że ściera nie dał mu napisać pożegnalnego hydeparku do gaztki mimo iż hiv chciał się pożegnać z czytelnikami. Moim zdaniem to lekkie przegiecie bo sorry ale wolałbym przeczytać coś od redaktora którego czytałem przez 10 lat niż hydeparki jakiegoś rogera, rozbo czy innych tam nowych którzy jeszcze stylu nie mają.

wiadomo że założenie magazynu to nie takie hopsiup, trzeba mieć sporo kasy, ale uwierz mi że są w tym kraju ludzie którzy kasę mają, szkoda tylko że nie wierzą w powodzenie takiego projektu. Sprzedaż na poziomie kilkudziesięciu tysięcy (tyle wystarcza do rentowności miesiecznika) nie wydaje się być pułapem nie do przeskoczenia ale niestety nikt nie chce zaryzykować. A szkoda.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: polskie pisemka o konsolach

Post7 sty 2012, o 16:13

Postanowiłem odświeżyć nieco temat, bo jakiś czas temu pojawiło się nowe pismo konsolowe: Playbox. Mieliście okazję przeczytać któryś numer? Jak oceniacie nowy magazyn?
Offline
Avatar użytkownika

tenen

bywalec

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): 5 cze 2011, o 23:15
  • Lokalizacja: http://zpademwlapie.blog.pl/

Re: polskie pisemka o konsolach

Post7 sty 2012, o 16:42

Za Playbox odpowiada ekipa CD-Action - więc warto ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: polskie pisemka o konsolach

Post8 sty 2012, o 12:38

tenen napisał(a):Za Playbox odpowiada ekipa CD-Action - więc warto ;)


Tak? Nawet nie wiedziałem. W takim razie ja bym powiedział, że dlatego NIE warto. Sorry ale kilka lat temu od czasu do czasu kupowałem CDA i na porządku dziennym było w ich tekstach wyśmiewanie konsol albo przynajmniej lekkie prztyczki w nosy konsolowców. Nie wiem może redakcja uznała że przez to urobi sobie swoich czytelników (w 99% pecetowców nie tolerujących konsol) ale na mnie zadziałało to dokładnie odwrotnie. Wówczas grałem i na PC i na PS2 więc ciągłe jechanie z konsol i konsolowców zniechęciło mnie do tej "gazetki". Potem czasy zaczęły się zmieniać, wyczuli zapach pieniążków płynących miesięczników dla konsolowców i próbowali przecież wydawać już jedno pismo pod szyldem CDA ale poświęcone konsolom. Nikt tego nie kupował i pismo padło chyba po trzech numerach. Teraz widzę próbują się maskować i nie podają że są z CDA, mało tego nawet ksywami się nie podpisują tylko nazwiskami żeby trudniej było rozzoonać;). Fakt że ja nie skojarzyłem że to ludzie z CDA. Dla mnie po tylu najazdach na konsole w archiwalnych numerach CDA teraz wydawanie takiego magazynu to hipokryzja. Ja tego nie będę finansował :). Oczywiście wyrażam tylko swoją opinię, nikt nie musi się tym sugerować:)
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: polskie pisemka o konsolach

Post8 sty 2012, o 12:51

Mi podoba się szata graficzna oraz format całego magazynu (wielkością przypomina dawne Official PlayStation Magazine). Denerwuje za to mało tekstów publicystycznych, brak kontaktu z czytelnikami (przydałby się dział z listami, przecież już sześć numerów się ukazało) oraz - tu najważniejsze - spoilery w recenzjach! To jest moim zdaniem największa wtopa. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba w recenzji Uncharted 3 przeczytałem spoiler mówiący o tym co się dzieje w drugim etapie (na szczęście miałem grę już zaliczoną, bo jest to jedna z największych niespodzianek dla każdego gracza, który zalicza U3). Zainteresowani wiedzą o co chodzi.
Offline
Avatar użytkownika

tenen

bywalec

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): 5 cze 2011, o 23:15
  • Lokalizacja: http://zpademwlapie.blog.pl/

Re: polskie pisemka o konsolach

Post8 sty 2012, o 12:57

Zacznijmy od tego że ze starej ekipy CDA zostało może z czterech redaktorów. Po drugie czytam CDA od paru ładnych lat i nie zauważyłem jechania po konsolowcach. Zauważyłem jednak że w listach do redakcji jest pełno fanbojstwa albo na rzecz konsol albo pc więc może kolega sugeruje się listami do redakcji. Po trzecie: "Dla mnie po tylu najazdach na konsole w archiwalnych numerach CDA teraz wydawanie takiego magazynu to hipokryzja." - cytaty proszę, bo nie uwierzę ;) Poza tym w CDA od dwóch lat recenzowane są gry na wszystkie platformy, więc nie wiem gdzie jest tu miejsce na fanbojstwo.

Może to kolega Piotrek w tym przypadku jest fanbojem? ;) Ja uważam że wszystkie platformy mają zarówno plusy jak i minusy. PC to zalety graficzne, ale są takie bolączki jak instalacja, częste kombinacje z ustawieniami czy bieda jeśli chodzi o wersje PC(tak, tak nie rozumiem braku Split Screena w wersjach PC, producenci gier muszą być kretynami jeśli nie zauważyli że PC da się podłączyć pod TV i doczepić doń pada), konsola z kolei to 100% wygoda i pewność że gra pójdzie, do tego żadnych problemów instalacyjnych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: polskie pisemka o konsolach

Post8 sty 2012, o 13:03

Nie mówię o ostatnim okresie, tylko np. 5 lat i wcześniej. Cytatów nie będzie bo nawet nie wiem gdzie mam stare numery CDA ale było tak bo jak już mówiłem przez takie kwiatki przestałem ten magazyn kupować. To że od dwóch lat piszą o konsolach to tylko potwierdzenie faktu że przejrzeli na oczy i zobaczyli że na świecie to one wiodą prym jesli chodzi o nowości wydawnicze. Wielu wieszczyło nawet koniec PC jako platformy do gier wiec musieli rozszerzyć działalność;). Dlatego też dla mnie to hipokryzja. A co do mojego fanboystwa? Owszem wole grać na konsolach ale nie jadę po PC bo nie mam w tym żadnego interesu. Denerwuje mnie jednak jak ktoś nagle zmienia poglądy. Podobnie było przecież kiedyś z PSX Extreme jak jechali po wszystkich innych konsolach a potem nagle stali się pismem multiplatformowym. Tak jednak przynajmniej publicznie się pokajali hehe. PS Tenen może kojarzysz te nazwiska z playboxa? Którzy to redaktorzy z CDA są (chodzi mi o ksywy)?
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: polskie pisemka o konsolach

Post8 sty 2012, o 18:08

Ja mogę potwierdzić - w starych numerach CDA było jechanie po konsolach ;). Tak jak np. w Playstation Magazine było jechanie po konkurencyjnych konsolach, cóż, taki wybór redakcji:). Mnie osobiście też to dawniej zniechęcało do CDA, ale nie mówię, że nie mogę tego magazynu przeczytać. Na pewno jednak nie jest to ten sam poziom uwielbienia jak dawniej np. do SS-a ;)
Offline
Avatar użytkownika

philipo

aktywny

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): 19 maja 2009, o 09:21
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: polskie pisemka o konsolach

Post8 sty 2012, o 18:37

Ja czytam NEO+ i sporadycznie PSXE i te pisemka mi wystarczą.
Obrazek

3DS FC: 4940 - 5601 - 5253
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: polskie pisemka o konsolach

Post8 sty 2012, o 20:14

Kiedyś czytałem nałogowo PE, potem mi przeszło. Przedostatni numer kupiłem, ale dla mnie to już nie to samo co kiedyś.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: polskie pisemka o konsolach

Post10 sty 2012, o 21:51

Wiecie co mnie zdenerwowało w PE? Podwyższenie ceny i zmiana formatu pisma. Nie sam fakt, ale to że nawet o tym słowa nie ma we wstępniaku. Hmm? Za to in plus zmiana szaty graficznej, która przez kilka ostatnich numerów troszkę zasysała:)
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: polskie pisemka o konsolach

Post10 sty 2012, o 22:17

Neo to teraz chyba dychę kosztuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron