Teraz jest 29 mar 2024, o 01:08


Kryzys w życiu gracza

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Kryzys w życiu gracza

Post1 lis 2011, o 12:38

W życiu każdego gracza z dłuższym stażem kiedyś następuje taki okres że się już nie chce grać. Gry z ciekawych, wciągających, fajnych, mega grywalnych stały się nudne, łatwe, schematyczne i nieciekawe. Kiedyś jako gracz grał po 5 godzin na dobę, tak dzisiaj wyciąga godzinę - dwie na miesiąc. Gdy kiedyś nad jednym tytułem mógł siedzieć pół dnia by ukończyć daną grę, tak dzisiaj z jedną grą wytrzymuje maksymalnie godzinę a i rzadko te gry kończy, bo coś tam coś tam.

Czyli po prostu taki kryzys w życiu gracza. Co robicie gdy następuje taki okres?
Rzucacie gry w cholerę? Może robicie sobie przerwę od gier na jakiś czas? A może idziecie na inne podwórko (inna konsola, retro)?
Offline
Avatar użytkownika

tenen

bywalec

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): 5 cze 2011, o 23:15
  • Lokalizacja: http://zpademwlapie.blog.pl/

Re: Kryzys w życiu gracza

Post2 lis 2011, o 09:34

Ja na przykład kupiłem sobie PS2 i pocinam w Killzone'a ;> Raczej nie mam tak, że nie chce mi się grać. Bardziej nudzą mi się konkretne gatunki gier. Ostatnio miałem obrzydzenie na MMO i po długiej przerwie sprawdziłem sobie Rifta. I znów mam ochotę grać w ten gatunek. W tej chwili na przykład nie mam chęci grać w żadnego RTSa, ale podejrzewam, że do świąt znów najdzie mnie ochota ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kryzys w życiu gracza

Post2 lis 2011, o 10:34

Aha. Ja ostatnio głównie popylam w starsze produkcje. Katuję pierwszego Xboksa (dziad ciągnie od 6 lat), GBA, jakiś czas temu nabyłem PlayStation 2 oraz mam smaka na powrót do DC. A na current genach to grywam co najwyżej w marketach (ostatnio WRC na PS3 na kierownicy - takie gry chyba jednak lubię :P ale strasznie mnie demotywowały te loadingi, po 20 sekund, masakra). Choć GTAIV było fajniutkie:). Ale FPP już mnie nie kręcą jednak.

Na PS2 głównie nabywam tylko największe hiciory z tej konsoli lub gry, które mi się podobały. Pierwszą grą było The Getaway, która strasznie się zawiesza i jej zaliczenie na konsoli to hardkor. Nie wiem czemu, bo konsola nówka, gra też też bez ani jednej rysy. A zaliczyć jednej misji bez resetu się nie da, a kilka dni temu doszedł piąty Tekken:). Który mnie jednak uzależnił hehe:) GBA to głównie RPG'i 2D do których mam sentyment - Final Fantasy V oraz Pokemon FireRed czy Mario&Luigi SuperStar Saga. + sam fakt przenośności tej konsoli (w pracy, w łóżku, w autobusie).

Z Dreamcasta tęsknię za Shenmue, iż ta gra była dla mnie mistrzowska pod każdym względem.

A teraz kit, doszła praca, dziewczyna, PC/Internet i czas na granie i chęci się troszeczkę skurczyły :).
Offline
Avatar użytkownika

tenen

bywalec

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): 5 cze 2011, o 23:15
  • Lokalizacja: http://zpademwlapie.blog.pl/

Re: Kryzys w życiu gracza

Post2 lis 2011, o 11:06

Martinex napisał(a):A teraz kit, doszła praca, dziewczyna, PC/Internet i czas na granie i chęci się troszeczkę skurczyły :).


Doskonale wiem co masz na myśli ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kryzys w życiu gracza

Post2 lis 2011, o 12:19

:D

No tak :). Albo siedzisz w nocy i grasz zamiast spać albo śpisz chociaż te 4 godziny by na 4-tą wstać by zachować resztki przytomności :P
Offline
Avatar użytkownika

philipo

aktywny

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): 19 maja 2009, o 09:21
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kryzys w życiu gracza

Post4 lis 2011, o 12:12

Tak to już niestety przewrotnie w życiu jest, ze jak był czas i mega podbijarka grami to człowiek cierpiał na niedobór funduszy, A teraz kasa jest ale czasu mało a i czasem ochoty do grania brak. Sam ostatnio złapałem się natym, ze więcej gier kupuję niż w nie gram .Choć teraz napaliłem sie strasznie na Super ML 3d i coś czuję,że ta gra mna pozamiata ;)
Obrazek

3DS FC: 4940 - 5601 - 5253
Offline
Avatar użytkownika

tenen

bywalec

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): 5 cze 2011, o 23:15
  • Lokalizacja: http://zpademwlapie.blog.pl/

Re: Kryzys w życiu gracza

Post4 lis 2011, o 14:14

No właśnie gry leżą i się kurzą, a czasu brak ;/ Ciężkie jest życie dorosłego gracza ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kryzys w życiu gracza

Post5 lis 2011, o 01:26

A no niestety tak. Ale mi czasami niechce się grać nawet jak mam kilka dni wolnego pod rząd :P.
Offline

spacal

początkujący

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 7 lip 2015, o 22:50

Re: Kryzys w życiu gracza

Post7 lip 2015, o 23:01

Nie można grać non stop! Przecież fajnie zrobić sobie przerwę i potem powrócić przed konsolę :)
Offline

twojtyp

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 18 lis 2015, o 10:24

Re: Kryzys w życiu gracza

Post18 lis 2015, o 12:04

Ja gram po dwie godziny 4 razy w tygodniu i w piątek dużo więcej bo nawet 5 h:-) a w weekend wcale
Szczegóły gra FIFA
Offline

Snippa

początkujący

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 24 lut 2016, o 14:10

Re: Kryzys w życiu gracza

Post24 lut 2016, o 14:21

Ja na szczęście takiego kryzysu nie mam, bo nie mam czasu na ciągłe granie. Praca, dom, dzieci, czasem na weekendy mogę tylko dłużej przysiąść do kompa lub konsoli.
Offline

Jabcok22

początkujący

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 17 mar 2016, o 11:44

Re: Kryzys w życiu gracza

Post17 mar 2016, o 12:07

Snippa witaj w klubie, też mam tylko czas na weekendy, by sobie trochę popykać.
Następna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron