Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:47


PS3 vs Xbox 360

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość

Tony

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 paź 2009, o 09:11

Zapomniałem dodać, że Gran Turismo 5 ma wyglądać o wiele lepiej niż Prologue co już widać po ostatnich prezentacjach i co potwierdzają różne źródła (np. wywiady z ojcem serii). Nie zapominajmy, że premiera dopiero w marcu 2010.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 paź 2009, o 11:01

Piotrek napisał(a):Źródłem są gry. Prawie każda strzelanina ma ustawione strzelanie pod R1, najwidoczniej w mało gier grasz skoro tego nie widzisz.


Ja mogę tylko potwierdzić. Spokojnie 80-90% strzelanin na PS3 używa R1 do strzelania. R2 to najczęściej jakieś rzucanie granatów czy inna mniej ważna czynność. Osobiście też wolę spusty w padzie od Xboxa, natomiast w padzie od PS3 lepszy jest krzyżak. Cała reszta jest w obu kontrolerach na najwyższym poziomie. :soczek:
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: PS3 vs Xbox 360

Post21 paź 2009, o 10:49

A propos słabych spustów w padach do PS3. Uncharted 2 jest kolejnym tytułem gdzie strzela się R1. Tony, myślisz że to tylko przypadek :roll: Nie, po prostu R2 i L2 są do dupy, smutne ale prawdziwe. Szkoda bo to jedyny mankament tego pada.

A co do gran turismo i jego grafy no to ile można podniecać się replayami? Ujęcia z gry pokazują średnią grafe, co widać powyżej. Ale oczywiście według ciebie to piotrek specjalnie przeszukiwał cały internet żeby tylko znaleźć najgorsze screeny :brawa: Nie, ta gra TAK właśnie wygląda. Nie ma się czym zachwycać. Ot grafa bardzo dobra, wręcz świetna ale nie przesadzajmy że jest to nowa jakość.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: PS3 vs Xbox 360

Post21 paź 2009, o 11:53

Wkleję to tu bo z małej odpowiedzi glutowipl pod newsem zrobił się artykuł hehehehe

Wytłumacz mi po jakiego wymieniać dysk w konsoli na mega wielki? Ach zapomniałem ps3 ma musowe długo trwające instalki bo bd nie wyrabia sory o tym zapomniałem że gry nie dość że brzydsze długo się instalują i okrutnie działają no tak. Wyobraź sobie że na xbox360 sprawa jest odwrotna. Gry świetnie wyglądają i nie trzeba ich mozolnie instalować bo ładują się szybciutko w porównaniu z wersjami z ps3rip. Choć jest opcja instalacji gry na hd co jeszcze przyśpiesza i tak szybki loadig z dvd.Wyobraź sobie że na xbox360
instalacja to nie mus! ale udogodnienie i hd rzędu 20gb spokojnie wystarcza na sawe'y mini gierki z xbox live czy demka które i tak prędzej czy później lądują z twardziela. co do mediów to wyobraź sobie że wiele ludzi używa pendriwa lub dyski zewnętrzne albo bezpośrednio stream z pc także twoje obawy o dyski w xbox360 i koszta z tego powodu są dla mnie i wielu ceniących sobie wygodę i uniwersalność medialną zupełnie nieuzasadnione. Wyobraź sobie że wiele ludzi ceni sobie ergonomię jakość gier i szybkość ich działania nad znaczki firm i ma gdzieś ps3rip z tymi starymi palcołamnymi padami i musową całodobową instalacją czegokolwiek żeby sobie pograć nie wspominając o karkołomnym (ale pseudo darmowym)online czy zacinającymi się wolnymi bd na ripe. Widzisz glutpl ps3rip to drugie skrzypce tej generacji nie mające większego wpływu na rynek naszej branży choć ma teraz swoje 5min. To do konsol tej generacji daleka droga. A co do elastyczności sprzętu to powiem ci że mam wrażenie że co nowa wersja ps3rip to coraz biedniejsza poobcinana i za te same pieniądze to jest dla mnie kpina gdzie m$ ma w ofercie np. xbox360 elite w cenie niegdyś wersji premium i to ja rozumiem. Ale zabiegi typu zabrać wszystko zmienić wielkość i promować uboższe za nowe po tych samych pieniądzach to tylko sony potrafi a sonofani jeszcze zachwalą że produkt nowy i tani to jest paradoks. Ja wiem jedno TA generacje na szczęście nie należy do playstation i dobrze że mamy wybór i nie musimy nabywać sprzętu jednej firmy która zrobiła z siebie bóstwo w poprzednich generacjach
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: PS3 vs Xbox 360

Post21 paź 2009, o 12:03

Baron Ski napisał(a):
Piotrek napisał(a):Źródłem są gry. Prawie każda strzelanina ma ustawione strzelanie pod R1, najwidoczniej w mało gier grasz skoro tego nie widzisz.


Ja mogę tylko potwierdzić. Spokojnie 80-90% strzelanin na PS3 używa R1 do strzelania. R2 to najczęściej jakieś rzucanie granatów czy inna mniej ważna czynność. Osobiście też wolę spusty w padzie od Xboxa, natomiast w padzie od PS3 lepszy jest krzyżak. Cała reszta jest w obu kontrolerach na najwyższym poziomie. :soczek:



A jak sprawa ż obolałymi paluchami?
Ja odkąd gram na xbox 360 nie mam odgniotów na paluchach nie muszę przerywać gry bo przeszkadza ból palców
gram ile chcę i nie mam żadnych dyskomfortów z tego. To dla mnie TO jest najważniejsze!
I pod tym względem pad z xbox360 jest rewelacyjny, a stwierdzenie typu "Cała reszta jest w obu kontrolerach na najwyższym poziomie" raczej jest nie na miejscu warto jeszcze dodać dziwnie działający detektor ruchu w sixaxis i mamy już chyba wszystko na temat beznadziejnego pada z ripa. AAA i jeszcze jedno nie wiem jak to jest w fifa 2010 ale warto zagrać w fifa 2009 na obydwu padach :)

siwus

Re: PS3 vs Xbox 360

Post22 paź 2009, o 00:31

W padach od "pleja" umieszczenie strzelania pod R1/L1 było już w Black, (o ile mnie pamieć nie myli)spusty są zje...e ale umieszczenie strzalu pod R1/L1 jest poprostu wygodniejsze, kształt kontrolera od X360 idealnie pasuje do umieszczenia strzelania pod spustami, jest poprostu idelany do gier FPS. Natomiast krzyżak jest do bani u Microsoftu a u Sony miazga także plusy i minusy z obo stron. Z tymi przemęczonymi dłońmi to chyba przesadzacie, ja osobiście nic takiego jak przy grze na psp nie odczułem.

gość (już z konsolą)

Re: PS3 vs Xbox 360

Post22 paź 2009, o 01:13

po raz kolejny ktoś jedzie po sprzęcie, bo jemu akurat nie pasuje..

dla mnie natomiast R2/L2 pasują idealnie do łapy, ale wk...ia mnie umieszczenie R3/L3 (na szczęście rzadko używane)

co do GT5 Prologue - grałeś kiedyś z kierownicą w rękach? zapewniam cię, że wrażenia są zupełnie inne niż granie padem, a granie z kolei samo w sobie daje o wiele więcej frajdy jak tępe czepianie się screena..

mi z kolei za cholerę nie podoba się grafika z waszego flagowego Halo, tylko czy ja truję ludziom dupę przez internet na ten temat?
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: PS3 vs Xbox 360

Post22 paź 2009, o 14:41

http://tvgry.pl/?ID=557
tyle w temacie "swietnosci" GT5.

Tony

Re: PS3 vs Xbox 360

Post23 paź 2009, o 09:22

@ Piotrek:
Jak byś posiadał zdolność czytania ze zrozumieniem to przeczytałbyś zapewne we wcześniejszych moich postach, że mój brat miał Xkloca lecz już go sprzedał. Grałem zatem na nim często i gęsto. Dla mnie spusty w X'ie są zwalone. Jakieś takie wąskie i wbijające się w palce. Ostatnio specjalnie męczyłem pada od PS3 na różne sposoby i nap[rawdę nie wiem co Wy macie z tymi łapskami. Trigery są ok i działają płynnie (analogowo). W grach, które je wykorzystują jest wszystko ok no ale przecież wszystko wiedzący mr. Piotrek wie najlepiej. Przecież on czyta w myślach producentów, którzy "specjalnie" ustawiają domyślnie strzały pod R1.

Co do Gran Turismo - nie gadajcie takich rzeczy jak "GT wygląda ładnie tylko na replay'ach" bo replay'e są liczone w czasie rzeczywistym i prócz delikatnej różnicy w rozdziałce prezentują tą samą jakość grafy co podczas jazdy. Swoją drogą nie oceniajcie też tej gry skoro na targach prezentowany był wczesny kod. Ja miałem na myśli głównie grafikę a ta prezentuje się oszałamiająco. Oczywiście nie wiem po co Piotrek dał screena z trasy z PS2, która pewnie albo będzie lepiej wykonana albo w ogóle jej nie będzie, ale czymś trzeba się podeprzeć. Widziałeś trasy z GT5? W oknach widać lampy itp. - rzeczywiście, brak detali.

Generalnie widzę, że grasuje tutaj dużo fanbojów X'a, którzy kompletnie nie dopuszczają do siebie zdania innej osoby na temat konsol obecnej generacji. Przykre to, ale praktycznie na każdym forum tacy się znajdą.

Gość

Re: PS3 vs Xbox 360

Post24 paź 2009, o 10:09

Przykre jest to że sony wypuściło na rynek tak niedorobiony produkt i jeszcze po tylu latach trzymają paradoksalną cenę za ten badziew
No i do tego co wersja to gorsza więcej wycięte a cena ta sama :sciana:
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post27 paź 2009, o 00:01

Tony napisał(a):Jak byś posiadał zdolność czytania ze zrozumieniem to przeczytałbyś zapewne we wcześniejszych moich postach, że mój brat miał Xkloca lecz już go sprzedał. Grałem zatem na nim często i gęsto. Dla mnie spusty w X'ie są zwalone. Jakieś takie wąskie i wbijające się w palce. Ostatnio specjalnie męczyłem pada od PS3 na różne sposoby i nap[rawdę nie wiem co Wy macie z tymi łapskami. Trigery są ok i działają płynnie (analogowo). W grach, które je wykorzystują jest wszystko ok no ale przecież wszystko wiedzący mr. Piotrek wie najlepiej. Przecież on czyta w myślach producentów, którzy "specjalnie" ustawiają domyślnie strzały pod R1.

Co do Gran Turismo - nie gadajcie takich rzeczy jak "GT wygląda ładnie tylko na replay'ach" bo replay'e są liczone w czasie rzeczywistym i prócz delikatnej różnicy w rozdziałce prezentują tą samą jakość grafy co podczas jazdy. Swoją drogą nie oceniajcie też tej gry skoro na targach prezentowany był wczesny kod. Ja miałem na myśli głównie grafikę a ta prezentuje się oszałamiająco. Oczywiście nie wiem po co Piotrek dał screena z trasy z PS2, która pewnie albo będzie lepiej wykonana albo w ogóle jej nie będzie, ale czymś trzeba się podeprzeć. Widziałeś trasy z GT5? W oknach widać lampy itp. - rzeczywiście, brak detali.


No i po co taka dyskusja. Tak, zawsze możesz napisać że dla ciebie spusty w padach od Xboxa są zwalone. Jak przystało na rasowego fanboya PS3. Niestety, you are wrong. I nie broń tych od PS3 skoro nawet w uncharted 2 umieszczono strzelanie pod R1. Heh o czymś to świadczy ale dla ciebie przecież o niczym.

Co do GT5 to już mnie nie bawi z tobą dyskusja bo wracasz do tego co było w tym temacie kilka stron temu. Jak można się podniecać grafą na replayach. Po co wrzucać ujecia z replayów? Przecież oczywiśste że już pierwsze GT robiło większe wrażenie jak sie go ogladało na replayach. Ujęcia z gry już takie super duper nie są, a grafa nie wybija się niczym spośród najważniejszych racerów na rynku (choćby forza 3, PGR4, Dirt, Shift itd).

Gość

Re: PS3 vs Xbox 360

Post27 paź 2009, o 00:38

Piotrek napisał(a):No i po co taka dyskusja. Tak, zawsze możesz napisać że dla ciebie spusty w padach od Xboxa są zwalone. Jak przystało na rasowego fanboya PS3. Niestety, you are wrong. I nie broń tych od PS3 skoro nawet w uncharted 2 umieszczono strzelanie pod R1. Heh o czymś to świadczy ale dla ciebie przecież o niczym.

Dyskusja trwa bo od tego jest forum. Dla mnie i dla wielu innych osób triggery od X'a są zwalone. Tak samo ja mogę powiedzieć, że tylko dla Ciebie (i dla reszty fanboyów X'a) są zwalone triggery w PS3 mimo iż pad od PS3 jest uznany za najwygodniejszy pad na świecie. Zastanów się chłopie. Sorry... wyrocznio.
Piotrek napisał(a):Co do GT5 to już mnie nie bawi z tobą dyskusja bo wracasz do tego co było w tym temacie kilka stron temu. Jak można się podniecać grafą na replayach. Po co wrzucać ujecia z replayów? Przecież oczywiśste że już pierwsze GT robiło większe wrażenie jak sie go ogladało na replayach. Ujęcia z gry już takie super duper nie są, a grafa nie wybija się niczym spośród najważniejszych racerów na rynku (choćby forza 3, PGR4, Dirt, Shift itd).

Spoko, powtórzę to raz jeszcze bo widzę, że naprawdę masz problemy z czytaniem. Replay'e w GT 5 Prologue (i nie tylko) są liczone w czasie rzeczywistym. Znaczy to, że grafika jest taka sama jak w grze (z drobną poprawą rozdziałki).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości