Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:36


Bariera hydrolipidowa

Na każdy temat. Miejsce w którym możecie podyskutować o wszystkim, co nie dotyczy żadnej z pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

BeatBoy

guru

  • Posty: 673
  • Dołączył(a): 26 sie 2017, o 21:31

Bariera hydrolipidowa

Post28 cze 2022, o 18:22

Co trzeba wiedzieć o barierze hydrolipidowej skóry? Czy wiecie może jak odkryć, że nasza bariera jest naruszona?
Offline

ewciaa82

master

  • Posty: 444
  • Dołączył(a): 10 maja 2018, o 20:50

Re: Bariera hydrolipidowa

Post4 lip 2022, o 18:07

Dobrze, że poruszasz takie tematy na forum. Obecnie znacznie więcej mówi się o dbaniu o cerę oraz o doborze odpowiednich produktów dla swojej skóry. Ja dopiero niedawno mocniej zainteresowałam się tymi kwestiami i natrafiłam między innymi na ten artykuł: https://www.ezebra.pl/pl/blog/zaburzona ... 98126.html znajdziesz w nim informacje dotyczące tego jak odbudować barierę hydrolipidową w momencie gdy jest ona naruszona, podrażniona. Sprawdź sobie ;)
Offline

ewl123

master

  • Posty: 355
  • Dołączył(a): 29 lis 2016, o 17:40

Re: Bariera hydrolipidowa

Post4 sty 2023, o 20:05

O odpowiednie nawilżenie skóry dba szczególnie kolagen. Ja zaczęłam suplementować jakiś czas temu kolagen do picia na włosy jednak zauważyłam przy okazji, że moja skóra nabrała jędrności i nie jest już tak przesuszona jak kiedyś. Poczytałam trochę i okazało się, że to właśnie zasługa kolagenu.

Powrót do Odloty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości