Teraz jest 29 mar 2024, o 14:05


Final Fantasy 7: Advent Children

Kino, i to nie tylko domowe. Kącik Strefy Filmu.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

swistak-84

aktywny

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): 18 cze 2005, o 20:07
  • Lokalizacja: Bytom

Post19 wrz 2005, o 01:01

Arcadio napisał(a):(Ciary przechodzą po plecach jak podczas walki z Ultimą pojawiają się ONI... starzy znajomi)

A mi sie wydawalo ze to byl Bahamut :P (Przeciez Ultima nie mial Mega Flare)

Ja ac ukonczylem pobierac w czwartek, akurat w momencie w ktorym pan listonosz pojawil sie w moich drzwiach z DMC3. Przez minute (no moze 2) zastanawialem sie co zrobic, odpalic mowa gre czy tez zobaczyc film na ktory czekalem tak dlugo. Wybralem to 2 i przez 1:41 (wliczajac napisy :lol: ) siedzialem zahipnotyzowany. Z checia powtorze to co pisalem wczesniej - film jest na prawde swietny.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2005, o 17:03 przez swistak-84, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post19 wrz 2005, o 09:33

Ja bym jednak obstawiał Ultimę. Bahamut wyglądał inaczej - no chyba że ewentualnie Neo Bahamut.
Offline
Avatar użytkownika

Masamune

aktywny

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): 20 sie 2005, o 05:48
  • Lokalizacja: Warszawa

Post19 wrz 2005, o 15:58

Ja ym obstawiał jednak Bahamuta;).
A co do samego filmu - po prostu genialny!
To tyle;p.
Flame purifies all...
www.gameholic.net
I forgive you...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post5 paź 2005, o 13:47

Film obejrzałem jakiś czas temu... Od razu napiszę, że nie spodziewałem się dzieła na miarę siódmego Finala, o którym będzie się mówić jeszcze lata po premierze, bo to zresztą chyba nie byłoby możliwe - ciężko poprowadzić i wymyśleć fabułę, która będzie w stanie pokazać swoje oblicze w czasie 1.5h trwania filmu...

Zdaje się że niektórzy tego właśnie oczekiwali - że fabuła zrzuci im czapki z głów i pochłonie na tyle mocno, że doszukiwać się będziemy w niej drugiego dna jeszcze długo po premierze. Końcowy rezultat nie wypadł najlepiej i chyba każdy przyzna mi co do tego rację. Historia jest mocno standardowa, widać że nie miała ona tutaj pełnić roli pierwszorzędnej, a raczej "ma być więc jest".

Technicznie jest więcej niż dobrze - wrażenie robią już pierwsze minuty, kiedy po mieście przechadzają się setki ludzi, wrażenie robią też chyba przede wszystkim walki - widowiskowe i dynamiczne. Niektórzy czepiają się tutaj akcji typu "bieg po ścianie kilka metrów w górę", czy wylot Clouda niemal ponad chmury ( :lol: ), ale nie oszukujmy się - czy gra była realistyczna? Nie, też występowały efekciarskie i mocno przesadzone akcje, a jednak nikt nie narzekał. Dlatego nie będę narzekać na ten element przy okazji filmu, bo zdaję sobie sprawę, że takie są już realia tej serii i twórcy po prostu mogli sobie pozwolić na takie odejście od realizmu.

Ogólnie całość obejrzałem jednak bez większych emocji. Dobrze się oglądało, ale nic wielkiego to na pewno nie jest. Przyjemnie było popatrzeć na postacie znane z gry, pewne nawiązania do serii... Jeśli nie nastawiasz się na "głęboką" warstwę fabularną, nie powinieneś czuć się zawiedzionym. Właściwie przez większość czasu toczone są tylko kolejne walki, a dialogi momentami wydają się być wrzucone na siłę (podobny zarzut stawiany był dwóm ostatnim częściom Matrixa - tutaj właśnie jest podobna sytuacja).
Offline
Avatar użytkownika

^M^

bywalec

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): 6 kwi 2005, o 17:27

Post5 paź 2005, o 20:16

Na krypcie pojawila sie siakas recka pod reki jakiegos rozsadnego finalowaca, na marginesie tak.

btw i jeszcze cos, bo nie moge nieskomentowac - 'odejście od realizmu'? Jakiegos znowu REALIZMU? Chyba tytul Final FANTASY to nie Final Documentary. Sorry, ale czegos nie rozumiem tutaj, ludzie doszukujecie sie tutaj czegos, czego nie mialo byc juz 8 lat temu o_O.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post5 paź 2005, o 22:11

Dokładnie to samo napisałem :) . Przytoczyłem tylko zarzuty innych osób, których te wszystkie efekciarskie akcje drażnią, bo "nie są realistyczne". Zdaję sobie sprawę że to Final Fantasy i tak jak w grze o doszukiwaniu się realizmu nie było mowy, tak teraz jest podobnie z filmem. Ja się o to nie czepiam :) .
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post6 paź 2005, o 14:58

Wiecie skąd można dostać?Serio pytam.Bo się strasznie napaliłem i po prostu muszę mieć bo inaczej popełnie samobójstwo i będzie o mnie jeszcze głośno:)
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post6 paź 2005, o 20:40

YoW napisał(a):Wiecie skąd można dostać?Serio pytam.Bo się strasznie napaliłem i po prostu muszę mieć bo inaczej popełnie samobójstwo i będzie o mnie jeszcze głośno:)


W polsce jeszcze nie wyszło DVD więc jeszcze sobie poczekasz... :P
Offline
Avatar użytkownika

swistak-84

aktywny

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): 18 cze 2005, o 20:07
  • Lokalizacja: Bytom

Post6 paź 2005, o 22:27

A czy jakas data zostala juz podana?
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post7 paź 2005, o 07:41

Co do polski to nic nie wiadomo. Być może nawet wogóle film nie wyjdzie u nas.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post7 paź 2005, o 17:35

YoW napisał(a):(...) bo inaczej popełnie samobójstwo i będzie o mnie jeszcze głośno:)


Buahaha! Znowu mnie powalasz miszczu!!!!! Po raz kolejny strąciłeś Soniala z krzesła! Ze śmiechu spadłem ofkoz. A co do "głośności": już jest o Tobie głośno, o "sławę" się nie martw, kochanieńki...
:twisted: :twisted: :twisted:
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post8 paź 2005, o 12:21

Ktoś umię docenić moje żarty hłe hłe aha i to nie ja zagroziłem wybuchy w metrze w NiuJorku więc bez skojarzeń:)A macie jakieś drogi nilegalne na dobycie filmu hm?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron