Teraz jest 19 kwi 2024, o 13:00


Silent Hill

Kino, i to nie tylko domowe. Kącik Strefy Filmu.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Zeus-Nelson

OGM Member

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): 15 lip 2005, o 13:15
  • Lokalizacja: Konin

Post17 lip 2006, o 10:32

Dla mnei film jest nawet niezły :wink:
Imo jest nielada gradką dla fanów serii-bo zauważyć w nim można bardzo dużo motywów zaczerpinietych z gier 8) Myśle że dobrze, że reżyser zdecydował się na scenariusz z fabuła z lekka odmnienną od gier, bo dzieki temu film stał sie ciekawszy...chociaz jak dla mnie fabuła w niektórych momentach mocno kuleje :? A końcówka?cóż napewno jest otwarta na sequel, ale póki co niewiadomo czy film zarobił tyle zeby wytwórnia zdecydowała sie na 2 część...
Plusami filmu Sh są napewno:
-muzyka
-motywy z gier
-potwory- kozacko odwzorowany Piarmidogłowy (chociaz mogłoby być troche więcej :wink: ) pielegniarki, dzieci z tlącym się w nich żarem, czy pan związany drutem kolczastym są niezwykle wypasione :twisted:
-klimat

A minusy:
-momentami fabuła
-imo brak naprawde mocnych-starsznych mometów

Generalnie według mnie film głównie dla fanów Cichego Wzgórza i poki co najlepsza adaptacja gry komputerowej 8)

ps:Velios ja niegdyś oglądałem wiele razy Super Mario Bros-film był niezły, chociaz niemiał zbyt wiele wspolnego z gra :wink: Yoshi rox :D
Obrazek

Gość

Post17 lip 2006, o 16:28

Jeśli o fabułę chodzi, to ja oczekiwałem/chciałem czegoś mrocznego. Tej samotności głównej bohaterki (ala sam jak palec Harry z jedynki), napięcia, chorego klimatu z elemantami psychologicznymi, a tu mały zonk! Wszystko jak zwykle poszło w strone mainstreamu... :evil: :evil:
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post21 lip 2006, o 12:19

Film taki średniawy, o ile rozpoczyna się ciekawie to traci impent dla wolnej ,nie strasznej, naiwnej historyjki. Film ma naprawdę niezłe momenty:Piramidogłowy(rulz), Syrena oznaczjaąca zaczęcie się piekła, pielęgniatki, ostatni "boss". Zakończenie jest naprawdę durne nie straszne lekko głupawe, nie ima się do żadnego zakopńczenia SH growego. Moja ocena 7/10
Offline

kania900

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 31 mar 2016, o 19:40

Re: Silent Hill

Post31 mar 2016, o 19:44

Dla mnie niezly, tylko niestety trochu strachu po tym bylo :D
Offline

galifigda

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 1 maja 2016, o 15:45

Re: Silent Hill

Post1 maja 2016, o 17:01

Strach. Cichy towarzysz życia, pozostający zazwyczaj kilka kroków z tyłu, czający się w zakamarkach umysłu. I tylko czasami, gdy mocniej zabije nam serce, wyskakuje nagle przed nasze oblicze, by w szyderczym uśmiechu wyjawić swe imię.

Lubimy się bać. Warunkiem jest, by był to strach wykreowany przez wizjonerów z fabryki snów, a my doświadczymy go w ciemnej sali kinowej lub we własnym pokoju. Od dłuższego już czasu jesteśmy świadkami prawdziwego renesansu gatunku filmowego, jakim jest horror. "Silent Hill" to przykład jednej z najbardziej udanych produkcji tego typu w ostatnich latach.
Offline

Meow

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 12 maja 2016, o 11:50

Re: Silent Hill

Post12 maja 2016, o 11:54

NIgdy nie lubiłem tych filmów. Za dzieciaka miałem po nich koszmary :P
Offline

Milenka89

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 20 maja 2016, o 20:36

Re: Silent Hill

Post20 maja 2016, o 20:39

To świetny film! Nie robi się już tak dobrych horrorów mam wrażenie... klasa sama w sobie, tak jak Egzorcysta :)
Offline

Nhyco

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 23 maja 2016, o 11:14

Re: Silent Hill

Post23 maja 2016, o 11:22

ach, Sielnt Hill - przeszłość powraca. Za dzieciaka cholernie się bałem oglądać ale mi sie podobało!
Offline

golidulek

początkujący

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): 26 lip 2016, o 14:45

Re: Silent Hill

Post27 lip 2016, o 15:28

Po raz pierwszy oglądałem ten horror jakieś osiem lat temu i już wówczas zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Pamiętam doskonale ten zatrważający, obezwładniający klimat grozy jaki wylewał się z niemal każdej sceny. Aż ciary przechodziły po plecach. Potem tak ...
Offline

galicjafix

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 29 paź 2016, o 20:38

Re: Silent Hill

Post3 lis 2016, o 16:39

Po raz pierwszy oglądałem ten horror jakieś osiem lat temu i już wówczas zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Pamiętam doskonale ten zatrważający, obezwładniający klimat grozy jaki wylewał się z niemal każdej sceny.
rehabilitacja w Konstancinie-Jeziornej: technologiers.pl/kontakt/
Offline

Jinkxy22

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 21 cze 2017, o 12:13

Re: Silent Hill

Post21 cze 2017, o 13:28

Szkoda że tak średnio wyszedł im ten film :/
Offline

owakkyw

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 27 cze 2017, o 15:32

Re: Silent Hill

Post27 cze 2017, o 15:36

Oglądałem, ale jakoś za bardzo mnie nie zachwycił!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron