Teraz jest 18 kwi 2024, o 13:14


Euro 2008

Piłka nożna, skoki narciarskie, koszykówka i wszystko, co kojarzycie ze sportem...

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Euro 2008

Post3 gru 2007, o 10:48

No, pora zacząć wątek na temat zbliżającej się wielkimi krokami imprezy :). Polska znowu miała szczęście i wylosowała:
- Austrię (moim zdaniem ta drużyna nie zdobędzie punktu na euro)
- Niemcy (z tych wielkich drużyn ta akurat wydaje mi się najmniej "dopalona")
- Chorwację (pokonali Anglików, ale trzeba powiedzieć że grali bez presji).

Moim zdaniem grupa z której spokojnie można awansować. A jakie są wasze opinie na ten temat?
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post3 gru 2007, o 21:14

Ja bym nie był takim optymistą jak ty, ale trzeba powiedzieć, że trafiliśmy i tak chyba na najłatwiejszą grupę - grunt, żeby trafić na Austrię i tak też się stało :D . Z drugiego i trzeciego koszyka drużyny są tak wyrównane, że naprawdę nie sprawia większej różnicy, czy trafilibyśmy na Niemców, czy na przykład Portugalię.

Piotrek napisał(a):- Austrię (moim zdaniem ta drużyna nie zdobędzie punktu na euro)

Oczywiście, to teoretycznie najsłabsza drużyna na mistrzostwach, ale nie zapominaj że to GOSPODARZ - na pewno jakieś punkty zdobędą, a nie zdziwiłbym się, gdyby nawet wyszli z grupy :P . Mam po prostu przeczucie, że przynajmniej jeden z gospodarzy awansuje do ćwierćfinałów z "wiadomych względów" :? ...

Piotrek napisał(a):- Niemcy (z tych wielkich drużyn ta akurat wydaje mi się najmniej "dopalona")

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Co jak co, ale Niemcy prezentują się ostatnio bardzo dobrze - tracą mało goli, strzelają mnóstwo... No i nie wspominam już o tym, że na ostatnich turniejach zachodzili bardzo wysoko...

A co do Chorwacji to według mnie mała niewiadoma - teraz grają bardzo dobrze, ale np. na samych MŚ trochę zawiedli... Wiele będzie zależeć od tego, w jakiej formie będą podczas pierwszych dwóch swoich meczów.


Dlatego powiem tak - wyjście z grupy będzie trudne, ale jeśli już nam się z tą Austrią "poszczęściło" to nie wypada nie upatrywać swojej szansy na tych ME.
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post4 gru 2007, o 10:20

Mówisz, że jeden z gospodarzy wyjdzie - może to i prawda, ale jeśli już to będzie to szwajcaria, która ma wielu zdolnych piłkarzy. Austria jest bardzo, bardzo słaba i nie wyobrażam sobie żebyśmy jej nie pokonali. Dobrze, że nie gramy meczu otwarcia z nimi, nie będzie takiej wielkiej presji. Niemców też nie uważam za świetną drużynę - tak, może i tracą mało goli, ale też mieli średnią grupe w kwalifikacjach. Są na pewno spokojnie do ogrania tylko nasi muszą wyjść bez kompleksów, a nie tak jak na mistrzostwach świata :x. Chorwacja - prawda, niewiadoma, ale też do ogrania sądze :)
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post4 gru 2007, o 20:27

Moim zdaniem lepiej trafić nie mogli. Zawsze można wybrzydzać, ale co? Może byście woleli Szwecję albo włochy zamiast Chorwacji? Albo Hiszpanów czy Holendrów zamiast Niemców? No właśnie... Trzeba tylko znaleźć nam napastników bo bieda max z nimi ostatnio.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post17 kwi 2008, o 17:29

sport.onet.pl napisał(a):Szeroka kadra na Euro 2008:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Wojciech Kowalewski (Kolporter Korona Kielce)

Obrońcy: Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski (obaj Austria Wiedeń), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Mariusz Jop (FK Moskwa), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad)

Pomocnicy: Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński (obaj Wisła Kraków), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Rafał Murawski (Lech Poznań), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Radosław Majewski (Groclin Grodzisk Wlkp.), Michał Goliński (Zagłębie Lubin), Michał Pazdan (Górnik Zabrze).

Napastnicy: Maciej Żurawski (AE Larisa), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Radosław Matusiak (Wisła Kraków), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Marek Saganowski (FC Southampton), Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld), Dawid Janczyk (CSKA Moskwa)

Rezerwowy - Roger Guerreiro (Legia Warszawa) - jeśli otrzyma polskie obywatelstwo i FIFA wyrazi zgodę na jego udział w finałach mistrzostw Europy.


Bez większych niespodzianek, teraz ciekawe kto z tej grupy 31 zawodników odpadnie (na samo Euro zabierze się "tylko" 23 zawodników)...[/b]
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post17 kwi 2008, o 19:22

Nie zapominajmy o przereklamowanym Rogerze, który z pewnością będzie trzydziestym drugim zawodnikiem. Co do niego to wydaje mi się, że nie zbawi on polskiej reprezentacji, choć chciałbym się mylić.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post17 kwi 2008, o 23:25

Do mnie Roger w ogóle nie przemawia. Ma wprawdzie przebłyski, ale jeden świetny mecz powiedzmy na 3 przeciętne to trochę za mało jak na reprezentację. Obym się mylił, ale moim zdaniem powołanie go na Euro to duża przesada (a na to się zanosi).
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post19 kwi 2008, o 11:04

cycek napisał(a):Nie zapominajmy o przereklamowanym Rogerze, który z pewnością będzie trzydziestym drugim zawodnikiem.

On jest właśnie tym trzydziestym pierwszym, bo początkowo miała być wybrana tylko trzydziestka zawodników :P .

A o przydatności Rogera w reprezentacji będzie można coś więcej powiedzieć, gdy zostanie wreszcie sprawdzony. Nie ma co jednak ukrywać, że w najwyższej formie był bodajże dwa lata temu, gdy Legia zdobywała mistrzostwo kraju. Wtedy był jednym z tych, który prowadził grę drużyny, a nie ma co ukrywać, że na dzień dzisiejszy takiej dyspozycji nie ma.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post30 kwi 2008, o 10:21

Z Rogera wszyscy się śmieją i drwią ale też jestem za tym, żeby najpierw został sprawdzony. Trochę niepokojące są tylko sygnały dochodzące z druzyny, bo reprezentanci mówili już wcześniej, że roger będzie miał u nich ciężko - pytanie czy było to mówione pół-żartem czy na serio...
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Euro 2008

Post13 maja 2008, o 22:26

Roger - temat rzeka. Nasłuchałem się już o tym bardzo dużo. Wątpię, żeby nas zbawił na euro ale z drugiej strony to nie możemy pochwalić się dobrymi ofensywnymi pomocnikami. Mi się wydaje że benhaker obsadzi go jako defensywnego obrońcę, który będzie też robił (kiedy trzeba) za ofensywnego. Pożyjemy zobaczymy. A swoją drogą to szykują się jeszcze jakieś sprawdziany naszej kadry czy już tylko euro zostało nam?
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Euro 2008

Post14 maja 2008, o 15:56

Piotrek napisał(a):Roger - temat rzeka. Nasłuchałem się już o tym bardzo dużo. Wątpię, żeby nas zbawił na euro ale z drugiej strony to nie możemy pochwalić się dobrymi ofensywnymi pomocnikami. Mi się wydaje że benhaker obsadzi go jako defensywnego obrońcę, który będzie też robił (kiedy trzeba) za ofensywnego. Pożyjemy zobaczymy. A swoją drogą to szykują się jeszcze jakieś sprawdziany naszej kadry czy już tylko euro zostało nam?

Oczywiście będzie jeszcze parę sprawdzianów ;):

19 maja - wyjazd na 12-dniowe zgrupowanie w Donaueschingen w Niemczech
23 maja - towarzyski mecz z FC Schaffhausen w Niemczech
26 maja - towarzyski mecz z Macedonią w Niemczech
27 maja - towarzyski mecz z Albanią w Niemczech
28 maja - ogłoszenie 23-osobowej kadry na Euro
1 czerwca - mecz z Danią w Chorzowie (pożegnanie zespołu przed wyjazdem na Euro)


Najpoważniejszy to z pewnością ten z Danią, osobiście bardzo mnie ciekawi ten ostatni "sprawdzian", gdyż ten rywal nigdy nam jakoś "nie leżał"...
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Re: Euro 2008

Post14 maja 2008, o 16:22

Wow czyli będzie co jeszcze oglądać. Ciekawe tylko czy te mecze pokaże telewizja. Rogera można było oglądać we wczorajszym finale pucharu polski no i jak zwykle nie zachwycił.
Następna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości