Teraz jest 29 mar 2024, o 17:25


Liga Mistrzów 2007/2008

Piłka nożna, skoki narciarskie, koszykówka i wszystko, co kojarzycie ze sportem...

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Liga Mistrzów 2007/2008

Post1 gru 2007, o 11:43

Za nami już piąta kolejka fazy grupowej, ale może nie jest jeszcze za późno na zakładanie takiego topicu :roll: ? Cóz, w wakacje mieliśmy przerwę w działaniu strony, więc dopiero teraz jest sens rozpoczynać jakiekolwiek tematy...

Ciekawie mieliśmy w meczu Celtic-Szachtar, ale trzeba powiedzieć, że główną rolę odegrali fatalnie grający obrońcy. Pierwsza stracona bramka Celticu to ewidentny błąd defensora (gdzie on wybijał tą piłkę?), a w przypadku wyrównującej bramki wcale nie było lepiej - kolejny "prezent"... Coś mi mówiło, że emocje będą do samego końca i rzeczywiście - Donati strzela w doliczonym czasie gry gola i mamy 2-1 dla Celticu :D .

Pochwalić trzeba grę Polaków w tym meczu - Boruc nie zawiódł kiedy trzeba (w sytuacji sam-na-sam na początku meczu nie miał większych szans), a pozytywnie zaskoczył mnie Lewandowski - był bardzo widoczny, rozgrywał piłkę, czasem nawet postraszył Boruca strzałem z dystansu :P ... Jedynie Żurawski jak zwykle cały mecz na ławce rezerwowych :roll: ...
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post2 gru 2007, o 00:07

Dla mnie trochę denerwujące jest to, że do dalszej fazy LM ciągle wchodzą te same zespoły. Póki co, w drużynach które JUŻ zapewniły sobie awans nie ma żadnej niespodzianki - same Milany, Arsenale, Barcelony... Wszystko fajnie, ale jak mają sie wybić mniejsze zespoły skoro cały czas giganci zgarniają kasę... Tak tak, wiem, DOBRZE GRAJĄC, ale do tego porzeba mieć zawodników, którzy kosztują, więc trzeba mieć kasę i koło się zamyka ;)
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post23 gru 2007, o 23:10

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Celtic Glasgow - FC Barcelona
Olympique Lyon - Manchester United
Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Porto
FC Liverpool - Inter Mediolan
AS Roma - Real Madryt
Arsenal Londyn - AC Milan
Olympiakos Pireus - Chelsea Londyn
Fenerbahce Stambuł - Sevilla FC


Pojedynek Arsenalu z Milanem już jest przez wiele osób określany "przedwczesnym finałem" :P . Szkoda, że Celtic trafił na Barcelonę, bo lubię oglądać ten zespół w LM, a jednak nie daję mu dużych szans w starciu z hiszpańską drużyną.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post19 sty 2008, o 23:18

pewne jest że to celtic będą pokazywać. A dobrze że trafił może boruc sie wypromuje do hiszpanii hehe, valdes jest wkońcu cienki :)
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post21 lut 2008, o 22:45

Boruc w pierwszym meczu Barcy nie zatrzymał, ale jedno mogę po tym spotkaniu powiedzieć - z taką obroną Celtic nigdy nie zajdzie w Lidze Mistrzów dalej niż do etapu wyjścia z grupy... To zresztą nie jest żadne odkrycie, ale Barcelona w środę po prostu wypunktowała wszystkie błędy linii defensywnej Celticu, która już dawno powinna być wzmocniona...
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post23 lut 2008, o 00:45

Heh, celtic to w sumie nie ma żadnego mocnego punktu. Obrona słaba? a pomoc to co? atak? nie istnieli z barcą, co zresztą było do przewidzenia. Dwie szczęśliwe bramki a potem jeszcze strahan mówiący że zabrakło im szczęścia ;|
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post23 lut 2008, o 01:14

Nie mówię, że Celtic ma resztę składu na miarę najsilniejszych drużyn Europy, ale jednak pomoc z Nakamurą na czele i atak sprawiają jednak lepsze wrażenie niż słabiutka obrona, gdzie pościągane są same 'gwiazdy' z 2. ligi angielskiej itd...

Chodzi mi o to, że to co starcza na ligę szkocką, jest już o wiele za słabe na 1/8 Ligi Mistrzów... Ale to chyba żadne odkrycie :roll: ...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post5 maja 2008, o 22:35

No i stało się to, czego wszyscy spodziewali się pewnie już od ćwierćfinałów - 21 maja w finale zagrają dwie angielskie drużyny: Manchester United i Chelsea Londyn. Macie jakiegoś faworyta?

Ja praktycznie od rozpoczęcia rozgrywek największe szanse na wygranie tegorocznej LM dawałem ekipie Alexa Fergusona i teraz są bardzo blisko, by w końcu zdobyć najważniejsze trofeum w Europie.

Swoją drogą to bardzo ciekawa sytuacja, że w lidze te dwie drużyny walczą do ostatniej kolejki o mistrzostwo Anglii, a i będą się bić także o puchar Champions League :) . Trochę szkoda, że w tym roku te rozgrywki zdominowały zespoły angielskie, bo obawiam się trochę o poziom finału, ale mam nadzieję że się pozytywnie zaskoczę.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Liga Mistrzów 2007/2008

Post13 maja 2008, o 22:16

Taaa będziemy obserwowali nudną partię szachów, tak to widzę. Jakaś ta tegoroczna liga mistrzów mało emocjonująca. Zawiodłem się na barcelonie która w Manchesterze poddała się prawie bez walki. Gdzie te wielkie drużyny z wcześniejszych lat?
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Liga Mistrzów 2007/2008

Post22 maja 2008, o 11:48

No i po finale... Mecz był wyrównany, były sytuacje dla obu stron, a Chelsea na początku zdominowana przez Manchester Utd, z czasem zaczęła sobie coraz śmielej poczynać na boisku. W tym spotkaniu każdy mógł być zwycięzcą i nie dziwne, że w końcu doszło do karnych (mniej więcej w 70. minucie byłem niemal pewny takiego rozwoju sytuacji).

Aha, pomimo wielkich obaw, mecz nie był aż tak słaby jak się obawiałem. Może nie było to znakomite, pełne akcji widowisko, ale do najnudniejszych też chyba nie należał :chytry: . ManU z podwójną koroną, a Grant zapewne już może się żegnać z posadą trenera w Londynie...
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Liga Mistrzów 2007/2008

Post22 maja 2008, o 13:54

Dla mnie mecz był nudny. Nienawidze jak grają dwa zespoły z jednego kraju - nuda. Takie pojedynki to są w lidze. A teraz mieliśmy mecze Chelsea-Man w lidze, w pucharze ligi i jeszcze w lidze mistrzów. Ile można? Jeśli mam być szczery to wolałem żeby MU przegrał.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...

BarbaraO

Re: Liga Mistrzów 2007/2008

Post28 mar 2014, o 13:57

super
Następna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości