Teraz jest 28 mar 2024, o 16:41


Piłka nożna - reprezentacja

Piłka nożna, skoki narciarskie, koszykówka i wszystko, co kojarzycie ze sportem...

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post19 sty 2008, o 23:18

Czy ktoś wie kiedy jest jakiś najbliższy meczyk towarzyski naszej reprezentacji? Już mi brakuje piłki :)
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post20 sty 2008, o 16:27

Terminy meczów towarzyskich piłkarskiej reprezentacji Polski w pierwszym półroczu 2008 roku:

2 lutego Polska - Finlandia (Cypr)
6 lutego Polska - Czechy (Cypr)
27 lutego Polska - Estonia (Wronki)
26 marca Polska - USA (Kraków)
26 maja Polska - Macedonia (Niemcy)
27 maja Polska - Bułgaria (Niemcy)
1 czerwca Polska - Dania (Chorzów)

źródło: sport.onet.pl

Ciekawi mnie przy okazji Wasze zdanie, czy jest sens pojedynkować się z takimi drużynami jak Estonia, Macedonia, czy nawet Bułgaria w momencie kiedy na Euro 2008 przyjdzie nam się zmierzyć z drużynami nieporównywalnie lepszymi? Oczywiście w tych meczach wystawiany będzie eksperymentalny skład wypełniony zawodnikami z polskiej ligi, ale mimo wszystko mam pewne wątpliwości, czy nie lepiej byłoby w miejsce tych drużyn wybrać jakieś silniejsze ekipy :| ...
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post22 sty 2008, o 14:19

Moim zdaniem to nie ma sensu. Nie wiem co oni chcą przez to osiągnąć... Zgrywać to sie można w gierkach treningowych a nie marnować terminy na takie zespoły. Najciekawiej zapowiada się pojedynek z Czechami - ciekawe jak wypadniemy na tle naszego przeyszłego rywala w elimincjach do mistrzostw świata.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post22 sty 2008, o 20:47

O nawet nie wiedziałem że tak szybko szykują się nowe meczyki :) Pora wreszcie dokopać tej marnej finlandii bo to jest śmieszne że z nimi nie wygraliśmy w eliminacjach
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post13 mar 2008, o 10:38

Po ostatnim meczu (Polska- reprezentacja obcokrajowców z Orange Ekstraklasy) zniecheciłem sie tylko do oglądania meczów naszej reprezentacji. To co oni prezentowali wołało o pomstę do nieba. Zawsze ktoś moze powiedzieć, że nie była to prawdziwa reprezentacja - ok, ale jednak wielu reprezentantów etatowych gralo - Krzynówek, Zachorski, Garguła, a nawet ich widać nie było... Dobrze, że przegrali, powinni przegrać więcej, może to kogoś nauczy że nie warto być optymistą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Ja jestem pełen obaw.
Offline
Avatar użytkownika

czort

OGM Member

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): 16 cze 2009, o 14:23
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka nożna - reprezentacja

Post14 paź 2009, o 12:16

Czas zabawić się w archeologa i wygrzebać ten temat z niebytu. Zmusza mnie do tego postawa naszej reprezentacji. Co sądzicie o sytuacji panującej w naszym futbolu? Macie jakieś pomysły na naprawę tego, za przeproszeniem burdelu? Gdyby to ode mnie zależało to dałbym szansę na poprowadzenie kadry Heniowi Kasperczakowi. Po pierwsze jest to człowiek z wyrobioną marką w piłkarskim świecie, po drugie, ma na swoim koncie spore sukcesy jako selekcjoner, by wymienić chociażby zdobycie pucharu Francji czy 2 i 3 miejsce w Pucharze Narodów Afryki. Zapraszam do dyskusji.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Piłka nożna - reprezentacja

Post14 paź 2009, o 23:00

Jestem świeżo po meczu Polska-Słowacja i powiem szczerze, że nie mam pomysłu jak można "naprawić" polski futbol. Po prostu nie ma pewności, że akurat takie a nie inne rozwiązanie zda egzamin - dwa lata temu wygłaszaliśmy peany pochwalne na cześć Leo, dziś już tylko czuje się niesmak po tym jak zakończono współpracę z Holendrem.

Majewski jako selekcjoner polskiej reprezentacji przygotowujący naszą drużynę do Euro 2012 mi w ogóle nie pasował i wygląda na to, że współpraca z nim zostanie zakończona - dwa mecze przegrane w kiepskim stylu myślę że wystarczają na argumenty. Jasne, ciężko jest poukładać drużynę na jednym krótkim zgrupowaniu, ale kiedy się wysyła raczej niezrozumiałe powołania to co można dobrego z tego ulepić?

Mój kandydat na trenera kadry? Jeśli już ma to być polak (a znając działania PZPN, na 99% będzie) to chyba najbliższa mi jest kandydatura Smudy. Tak, nie jestem oryginalny, ale z polskich trenerów to obok Kasperczaka chyba najbardziej doświadczona osoba na to stanowisko. Tyle że ten drugi jakby ostatnio obniża loty (nieudanie zakończona przygoda z Senegalem, spadek z Górnikiem do I ligi...) i trochę obawiam się eksperymentować. Smuda jest za to znany z tego, że potrafi "grajków" zmotywować, u niego nie ma piłkarzy którym "się nie chce". Jako argumenty przeciw wymienia się fakt, że Franz potrzebuje adrenaliny, meczów o stawkę, a grając przez prawie 3 lata towarzyskie spotkania mógłby się wypalić... Dla mnie to argument wymyślany trochę na siłę, choć jakieś tam ziarenko prawdy w tym jest. Więcej wątpliwości mam, czy obecny trener Zagłębia Lubin sprawdziłby się jeśli chodzi o długoletnie planowanie drużyny, obserwowanie i wyszukiwanie najbardziej wartościowych graczy itd. Z drugiej strony - dano mu swego czasu trochę czasu na zbudowanie Lecha Poznań i w końcu po dłuższym czasie coś tam jednak z tym klubem ugrał (1/8 Pucharu UEFA).

Trzeba będzie poczekać jak się będzie sytuacja z wyborem selekcjonera reprezentacji rozwijała, ja mam nadzieję że jakoś ta nasza sytuacja wyjdzie na prostą, bo tak źle już dawno nie było. Zresztą eliminacje do MŚ2010 zakończone na przedostatnim, piątym miejscu przed San Marino mówią same za siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Piłka nożna - reprezentacja

Post15 paź 2009, o 08:54

Tu w ogóle nie ma o czym mówić. Jedna wielka kompromitacja. Kto to widział żeby przeciętniacy w rodzaju słowacji czy słowenii rządzili w grupie :/. Widać wyraźnie jak nisko spadliśmy i my i Czesi. Wczoraj w meczu słowacją po pierwsze nic nie było widać a po drugie nie rozgrzeszałbym zawodników że niby im się chciało dzisiaj jak to mówili komentatorzy. A co może ma im się nei chcieć jak grają w reprezentacji? Liczy się wynik a jak sięnie potrafi wpakować piłki do siatki marnej słowacji w kilkudziesięciu sytuacjach w polu karnym to jak ma się wygrac mecz? Majewski jest do odstrzału, chciałbym żeby wzięli Smudę. Kasperczak był świetny za czasów świtnej wisły ale pamietajmy jaką miał wtedy dreamteamową drużynę. Potem już jak odeszli najlepsi tak różowo nie było i doswiadczalismy kompromitacji z ventspilis czy innymi valerengami. Co do meczów o stawkę w przypadku smudy... Najważniejsze żeby do spotkan towarzyskich dochodziło z uznanymi zespołami. Włochy, Hiszpania, Anglia, Portugalia, Niemcy, Francja, tego oczekujemy a nie Wysp Owczych jak ostatnio na boga :/
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: Piłka nożna - reprezentacja

Post16 paź 2009, o 09:27

Ludziska, wbijajcie na:
http://www.koniecpzpn.pl/
i dopisujcie się! :piwo:
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Piłka nożna - reprezentacja

Post16 paź 2009, o 20:33

Ja już dawno się zapisałem he he
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

Kaczy

bywalec

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sty 2005, o 21:27

Re: Piłka nożna - reprezentacja

Post16 paź 2009, o 22:18

Nie wiem czy słyszeliście ale Polska spadła chyba na 56 miejsce w rankingu FIFA. Przed nami są takie potęgi jak np. Gabon :lol:
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Piłka nożna - reprezentacja

Post18 paź 2009, o 21:01

Wiadomo, że tych rankingów nie trzeba brać nigdy do końca na poważnie, ale mimo wszystko pokazuje to, jak bardzo idziemy w dół w światowym futbolu...

Z ostatnich nowinek słyszałem, że PZPN wcale nie ma zamiaru jeszcze pozbywać się Majewskiego pomimo dwóch porażek w ostatnich spotkaniach eliminacji... Prawdopodobnie poprowadzi jeszcze kadrę przynajmniej w dwóch listopadowych towarzyskich meczach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron