Teraz jest 28 mar 2024, o 19:20


Starcraft II oficjalnie zapowiedziany!

Tematy związane z grami wydanymi kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt lat temu na PC.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Starcraft II oficjalnie zapowiedziany!

Post20 maja 2007, o 10:05

onlygames.pl napisał(a):Stało się to, na co wszyscy fani RTS'ów od Blizzard Entertainment czekali od dawna - potwierdzono wreszcie oficjalnie wydanie kontynuacji Starcarfta, dziewięcioletniej już i kultowej w wielu kręgach strategii czasu rzeczywistego!

Głównym projektantem czuwającym nad całością jest Dustin Browder, który ma za sobą prace choćby przy serii Command & Conquer. Po raz kolejny do walki zostaną rzucone rasy Terran, Zergów i Protossów, a kluczowymi surowcami będą kryształy oraz gaz Vespene. Pomimo obecności tych samych ras co w pierwowzorze, oprócz znanych już do tej pory oddziałów pojawią się też zupełnie nowe.

Autorzy obiecują świetną, trójwymiarową grafikę, jednocześnie z zachowaniem stylu poprzedniczki. Gra będzie współpracować z systemami Windows XP i Vista (w tym przypadku planowane jest dodanie obsługi najnowszych efektów zgodnych z DirectX 10), oprócz tego będzie można ją odpalić na Macintoshu. Wiadomo też, że Starcraft II korzystać będzie z silnika Havok, co ma nam zapewnić fizykę na najwyższym poziomie.

Oczywiście tryb Multiplayer za pośrednictwem serwisu Battle.net jest tu dla autorów bardzo ważny i z pewnością będzie dopracowywany w najdrobniejszych szczegółach, ale i Blizzard nie zapomni o kampanii dla jednego gracza. Miło słyszeć, że w trakcie bitwy będzie mogło uczestniczyć więcej jednostek niż w "jedynce".

Póki co nie znamy nawet przybliżonej daty premiery gry. Wiadomo tylko, że Blizzard celuje w ogólnoświatowy, równoległy launch. Po pełniejszy obraz zapowiedzianego produktu zapraszamy do GALERII oraz na OFICJALNĄ STRONĘ GRY.

Z pewnością dla wielu osób to świetna wiadomość i z miejsca jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji na PC. Szkoda, że Blizzard tak długo się ociągało, ale chyba należy się cieszyć, że w końcu się zdecydowali na sequela.
Offline
Avatar użytkownika

BartX

OGM Member

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 14:48
  • Lokalizacja: Łódź

Post20 maja 2007, o 20:10

onlygames.pl napisał(a):Od jakiegoś czasu wiadomo już o tym, że Starcraft 2 jest przygotowywany z myślą o PC-ach. Od razu też pojawiły się spekulacje o możliwości wydania tego tytułu także na konsole nowej generacji. Blizzard jednak oficjalnie oświadczył, iż kontynuacja ich hitu sprzed lat nie ukaże się na żadną konsolę.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Starcrafta 2. W dziale FAQ widnieją następujące pytania i odpowiedzi:

"Czy będzie konsolowa wersja Starcraft'a 2?

- Starcraft 2 jest obecnie tworzony jedynie na PC. Wersji konsolowej nie mamy w planach."

Gra obecnie tak naprawd tworzona jest nie tylko na PC, ale także na Mac'a. Data premiery wciąż nie jest znana.


Niestety, jest też zła informacja dla użytkowników konsol - gra nie ukaże się na nie. Blizzard planuje wydanie gry jedynie dla Mac'a i PieCa.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post21 maja 2007, o 15:05

NA RAZIE. JA sądze ze jesli tylko comand & conquer 3 sie dorbze przyjmie to inni wydawcy nie będą mieli wyjścia. Konsole to przyszłość.
Offline
Avatar użytkownika

VenomPlug

bywalec

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): 12 cze 2007, o 18:15

Post12 cze 2007, o 18:58

Oczywiście sprzedaż starego Starcrafta po ogłoszeniu "dwójki" zaskakująco ruszyła z kopyta (znowu). No i dobrze bo to jedna z niewielu Pecetowych gier które się do czegoś nadają. Blizzard chyba jeszcze nigdy nie wydał czegoś co by się nie stało międzynarodowym hitem :)
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post12 cze 2007, o 21:58

Starcraft to była strategia... Jedna z niewielu gier na Pc w którą zagrywalismy sie do upadłego. Licze że dwójka wyjdzie też na konsole...
Offline
Avatar użytkownika

VenomPlug

bywalec

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): 12 cze 2007, o 18:15

Post12 cze 2007, o 22:28

Mario - bądź dobrej myśli. Przypominam że pierwszy Starcraft WYSZEDŁ na Nintendo 64.
Offline
Avatar użytkownika

VenomPlug

bywalec

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): 12 cze 2007, o 18:15

Post12 cze 2007, o 22:32

A tak nawiasem mówiąc- najnowszy C&C - Tiberium Wars pokazał że można stworzyć świetną strategię na konsole, przebijającą blaszkowy odpowiednik. Blizzard, żeby nie pozostać w tyle, będzie musiał przemyśleć sprawę Starcrafta II na next - geny. Ja twierdzę że kolesie od Diablo nie zrezygnują z przychodu jaki mogą im dać konsolowi gracze. To by była głupota z ich strony.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post13 cze 2007, o 23:36

Niby głupota ale PC ma też kilka ciekawych exclusivów wiec nie mów hop. Ale też mam nadzieje że S2 bedzie też na X360. C&C3 pokazał że można, oby więcej takich dobrych strategii na konsolkach.
Offline
Avatar użytkownika

VenomPlug

bywalec

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): 12 cze 2007, o 18:15

Post14 cze 2007, o 14:54

Ogólnie jestem konsolowym graczem,ale nie wyznaję podziału typu konsola>PC. Mam z PC do czynienia od A.D. 1998 i pozycje takie jak Half - Life i Fallout 2 pozostaną u mnie na zawsze w ścisłej czołówce, mimo upływu czasu. Niepokoi mnie natomiast partaczenie znakomitych gier konsolowych konwertowanych na blachę oraz napływ różnego rodzaju produkcji niszowych. Crapy pokroju Terrorist Takedown i różnego rodzaju dresowych rajdówek są tworzone niemal taśmowo, niektóre pisma "branżowe" wystawiają tym shitom notki godne budżetowych hitów. Ta tendencja wzbudza we mnie wstręt. Stąd takie, a nie inne wypowiedzi z mojej strony. Mam nadzieję że nadciągający Crisis i Fallout 3 ustawią sprawy na swoim miejscu.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Starcraft II oficjalnie zapowiedziany!

Post14 maja 2008, o 00:38

Szkoda, że na temat drugiej częsci Starcrafta ostatnio panuje głucha cisza. Znam takich, którzy do dzisiaj grają w pierwszą część (gra królująca w akademikach :P).
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Re: Starcraft II oficjalnie zapowiedziany!

Post7 lip 2008, o 16:37

Ja tam w głębi duszy liczę, że Starcraft 2 wyjdzie tez na konsole.
Offline
Avatar użytkownika

Neo77

guru

  • Posty: 997
  • Dołączył(a): 10 sty 2018, o 16:52

Re: Starcraft II oficjalnie zapowiedziany!

Post28 lip 2020, o 11:54

Ta gra była po prostu niesamowita! To jest prawdziwa klasyka!
____________________________________
Licencjackie prace pisane po angielsku

Powrót do PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron