Teraz jest 29 mar 2024, o 11:46


RE 4 na PC!

Tematy związane z grami wydanymi kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt lat temu na PC.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post1 mar 2007, o 14:06

ale syf :/ dlaczego CAPCOM to zrobił braci konsolowej ??? Dlaczego ??? !!!
Dlaczego wydali swoje killery na blachę ??? DMC 3 , Onimusha 3 i teraz RE 4 :(((( przecież i tak wiadomo , że na PC przejdą bez echa , a kloniarze nie widząc wersji z oryginału na PS2 albo GC znów będą marudzić , że konsole to gówno i , że mają same gówniane gry :/ BOGU DZIĘKI , ŻE KOJIMA SIĘ NIE SPRZEDAŁ I MGS 3 POZOSTAŁ TAM GDZIE JEGO MIEJSCE :)

Gość

Post1 mar 2007, o 19:54

Ja tam nic przeciwko takim konwersjom nie mam, o ile oczywiście trzymają one odpowiedni poziom, bo przecież przyciągają choć małą garstkę ludzi do konsol. Zresztą, nie obchodzi mnie co mówią PC-towcy, którzy o konsolach pojęcia nie mają, albo nie cierpią ich z założenia.
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post1 mar 2007, o 20:09

No z Koimą to nie wiadomo, bo MGS 1 i 2 wyszedł na PC.

Niestety konwersje Capcomu pozostawiają zawsze dużo do życzenia w przeciwieństwie tych od Konami. Oby RE4 był pierwszą dopracowaną konwersją.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post1 mar 2007, o 21:35

bandi napisał(a):Oby RE4 był pierwszą dopracowaną konwersją.

A oglądałeś screeny :| ? Konwersję powinno chyba się oceniać przede wszystkim pod względem oprawy, a na shotach prezentuje się tragicznie :x . Więc nie wiem czy w ogóle można mieć nadzieję na "dopracowaną konwersję" :roll: ...
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post2 mar 2007, o 00:19

Sarge a zkąd masz screeny? Ja szukałem na wiarygodnych stronach i nic nie znalazłem.

Myslę, że RE4 ma szanse wyjsc w formie poprawionej skoro do tej pory nie pokazano nic z wersji PC a data premiery została przesunięta.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post2 mar 2007, o 15:22

bandi napisał(a):Sarge a zkąd masz screeny? Ja szukałem na wiarygodnych stronach i nic nie znalazłem.

Myslę, że RE4 ma szanse wyjsc w formie poprawionej skoro do tej pory nie pokazano nic z wersji PC a data premiery została przesunięta.

Eee, a powiedz mi, do czego ja podawałem link kilka postów wcześniej i na temat czego toczy się teraz dyskusja :D ?
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post2 mar 2007, o 21:43

Faktycznie Sarge - nie wiem jak twój post przegapiłem.

Screeny są beznadziejne. Aż się nie chce w nie wierzyć. Niestety nie mam zamiaryu nikogo namawiać do zakupu gry. Poczekamy na recenzje w prasie :D
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

BartX

OGM Member

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 14:48
  • Lokalizacja: Łódź

Post29 kwi 2007, o 10:13

Port jest sknocony maksymalnie. Brak obsługi myszki (!) i grafika rodem z PS2. Szkoda, mogło być tak pięknie. W sumie nic w tym dziwnego, skoro za konwersję wzięła się banda partaczy, którzy wcześniej konwertowali Onimusha 3 i efekt był podobny jak przy RE4 :|
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post29 kwi 2007, o 12:55

BartX napisał(a):Port jest sknocony maksymalnie. Brak obsługi myszki (!) i grafika rodem z PS2. Szkoda, mogło być tak pięknie. W sumie nic w tym dziwnego, skoro za konwersję wzięła się banda partaczy, którzy wcześniej konwertowali Onimusha 3 i efekt był podobny jak przy RE4 :|


No juz nie przesadzaj. RE4 na PC wygląda gorzej niż na PS2 :D. Smiać mi sie chce bo blacharze tak sie cieszyli że sobie pograją w takie konsolowe hiciory jak Resident czy Onimusha :twisted: Pamietam jak konsolowcy lamentowali że Capcom sie szmaci wypuszcając na pieca takie hiciory z konsol. Ja powiem tylko tyle że jesli te konwersje mają byc na poziomie onimushy 3 czy RE4 to mogą je sobie wypuszczać :twisted:

Pytanie tylko - po co je robią skoro tak partaczą.. Przeciez sami sobie odcinają kupony tym samym..
Offline
Avatar użytkownika

BartX

OGM Member

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 14:48
  • Lokalizacja: Łódź

Post29 kwi 2007, o 13:17

Mario napisał(a): No juz nie przesadzaj. RE4 na PC wygląda gorzej niż na PS2 :D. Smiać mi sie chce bo blacharze tak sie cieszyli że sobie pograją w takie konsolowe hiciory jak Resident czy Onimusha :twisted: Pamietam jak konsolowcy lamentowali że Capcom sie szmaci wypuszcając na pieca takie hiciory z konsol. Ja powiem tylko tyle że jesli te konwersje mają byc na poziomie onimushy 3 czy RE4 to mogą je sobie wypuszczać :twisted:

Pytanie tylko - po co je robią skoro tak partaczą.. Przeciez sami sobie odcinają kupony tym samym..


Wszystkie Residenty były wydawane na PC, a to, że Capcom się szmaci mówili jedynie fanboye, którzy za swoim PSXem skoczyliby w ogień. No a co do RE4 na PC to tak sobie pomyślałem, że można odpalić na emulatorze. No bo i tak większych różnic chyba nie będzie, nie
:D ? Ogólnie to trochę szkoda, że partaczone są tak genialne tytuły.
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post29 kwi 2007, o 13:46

Nie wiem jak RE4 ale poprzednie części np z PSX - pod emulatorem prezentowały się znacznie lepiej niż konwersje pod pieca.

Zapewne głównie dzięki odpowiedniemu skalowaniu i filtrowaniu przez emulator - przecież gry na monitorze nie mogą wyglądać tak samo jak na rozblurowanym telewizorze.

I tu nie ma wyjątku z LCD - przecież one odpowiednio filtrują sygnał w standardzie sd tak aby się lepiej prezentował - PC tego standardowo nie robi.

A co do wypowiedzi mario - wiesz - ja bym chciał gry na wysokim poziomie dla PC - są tansze i mogę je odpalić np na laptopie. Może to sie zmieni wraz z popularyzacja Visty - tak jak microsoft zapowiada.

Osobiscie sprzedam wszystkie konsole - za wyjatkiem Wii i kupie lekko dopasionego pc lub laptopa jezeli bede mogl w fajne gry na nim pograc
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

VenomPlug

bywalec

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): 12 cze 2007, o 18:15

Post12 cze 2007, o 19:01

Gra wyszła tak jak prawie (wyjątkiem jest Riddick) konwersje konsolówki na PC - brzydka, okaleczona, z pomieszanymi nazwami i ustawieniami klawiszy. Ale najśmieszniejsze - nie obsługuje myszki! To już jak dla mnie jest sen wariata, ale coż - trzy słowa: konwersja na PC. I wszystko jasne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron