Teraz jest 18 kwi 2024, o 12:40


Playerstation Plus - reaktywacja?

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Playerstation Plus - reaktywacja?

Post20 gru 2004, o 19:39

Właśnie ukazał się nowy numer Playerstation Plus - magazynu, który niegdyś w czasach świetności PSX'a był wydawany, potem padł. Z tego co widziałem w kiosku, profil pisma się nie zmienił - nadal drukowane są same opisy. Z ciekawszych rzeczy wspomnę o solucjach do MGS3 i GTA: SA. Stron jest niedużo, bodajże koło 60, okładka też nie jest najwyższej jakości. To jednak przyczyniło się też do ceny - 5.50zł, więc nie jest to jakaś wygórowana kwota. Jak ktoś już zakupił, niech się wypowie :wink: .
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post22 gru 2004, o 20:00

Nie zakupiłem, ale mam pytanie do byłych czytelników: czy kiedyś się opłacało? Jak myśślicie, co to będzie? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post23 gru 2004, o 18:48

Dzisiaj stałem się posiadaczem pierwszego numeru PP z opisami gier do PS2. W numerze są opisy do GTA: SA, MGS3, Prince of Persia: Warrior Within i Obscure, przy czym te pierwsze trzy to opisy na 100%. Przez cały numer przewijąją się same opisy - tylko dwie strony to okładka i pierwsza strona to wstęp i spis treści. Naprawdę podobać się może opis do GTA: SA - bo oprócz opisu przejścia misji głównych i pobocznych, jest też przede wszystkim rozmieszczenie wszystkich tagów znajdujących się w grze, zaznaczonych dokładnie na mapce. Solucja MGS3 to oprócz samego opisu przejścia, opis kamuflaży, medykamentów, przedmiotów, broni i sposoby zdobycia dodatkowych kamuflaży. Wszystkie opisy oprócz GTA: SA są pisane w pierwszej osobie liczby pojedynczej - jednym się to może podobać, innym nie.
Powtórzę jeszcze raz - cała gazeta kosztuje 5.50zł, ma tylko 48 stron, ale za to zawiera same konkrety - zero reklam, całe 45 stron jest poświęconych na solucje. Z tego co widzę na razie, jest to dwumiesięcznik - nowy numer ma się pojawić 1 lutego 2005 roku, choć pewnie jak odniesie sukces, cykl będzie miesięczny.
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Post25 gru 2004, o 12:29

kiedys za czasow swietnosci psxa byla to moja ulubiona gazetka. nie ze wzgledu na opisy, ale na klimat jaki sie z niej wylewal. Lubilem te listy, kaciki i to wszystko. Teraz powrocila, ale srednio to widze na razie. 50 stron na cienkim papierze, do tego same opisy. Jak sie rozkreca (beda listy, kaciki, to bede znowu stalym czytelinkiem. Plusem jest cena (5,5zł, ale nie oszukumy sie - za taki papier nie mogli dac wiecej. Ciesze sie ze wrocili, tylko niech sie troche rozkreca :)
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post25 gru 2004, o 12:34

Ciesze sie ze wrocili, bo dawniej bylo to jedno z moich ulubionych pism. Tylko ze jakosc musi sie poprawic. Papier jest slabej jakosci - taka okladka w dzisiejszych czasach nie przejdzie. Bravo sobie moze na taka pozwolic, ale takie pisemko? Numer pierwszy (oznakowany jako grudzien-styczen) to same opisy (no i wstep ze wrocili ;) ). Solucje są jak zwykle swietne, profesjonalne jak za starych dobrych czasow. MGS, GTA, Obscure i Prince 2 - to jest w pierwszym numerze. Mierzi tylko liczba stron (48) i brak kącików, listow itd. No ale proste, ze w pierwszym numerze nie bedzie ich :). Mam nadzieje ze dobrze sie to sprzeda i bedzie sie znowu ukazywalo co miesciac. Piszą ze nastepny numer ma wyjsc na poczatku lutego - pewnie czekaja zeby zobaczyc jak sie sprzeda. Zastanawiac tylko moze, ze prawie calosc zrobil RAzor, no i Obsure jakis "leszczu" - co ze starą ekipą (np. pan padeusz?). Mam nadzieje ze wrocą :). Na razie ciesze sie z reaktywacji i na pewno bede kupował. Zobaczycie, to bedzie naprawde dobre pismo :)
Offline
Avatar użytkownika

Yaxa

bywalec

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 10:16
  • Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post26 gru 2004, o 00:03

Heh dla mnie to zdecydowanie najlepsza widomosc ostatnich dni :D Wspanialy prezent gwiazdkowy, Playera uwielbialem za styl, chumor i profesjonalizm. Mam nadzieje ze chlopaki dobrze to rozegraja i znajda miejsce na ciasnym rynku konsolowym w Polsce. Trzymam kciuki.
Some live, some die in the way of the samurai
Offline

Tokar

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 31 gru 2004, o 14:47

Post20 lut 2005, o 13:35

Kupił ktos z was najnowszy numer? Jak widzialem dalej przypomina to broszurke reklamową a nie magazyn. nie przegladalem to nie wiem co jest w srodku. Warto kupic?
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post3 mar 2005, o 09:25

przegladalem ale nie kupilem. 50stron za 5,5zł i same opisy? Sorry to nie dla mnie. musieliby wrzucic jakis dzial z recenzjami zebym zaczal to kupowac. mysle ze jak tego nie zrobia to ten magazyn predzej czy pozniej znowu wyleci z rynku. taka jest prawda.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post3 mar 2005, o 14:40

A ja myślę, że powinni akurat pozostać przy obecnej formule, bo chyba tak mają jeszcze jakieś szanse utrzymać się na rynku. Ten zdominowany jest przez PSXE i N+, a konkurowanie z nimi w kwestii recenzji mogło by się źle zakończyć dla Playerstation Plus. Też póki co numeru nie kupiłem, jedynie pobieżnie przeglądałem w sklepie. Właściwie wiele się nie zmieniło w kwestii działów - tutaj tylko dział LISTY i ciągle same opisy - tym razem jednak więcej tytułów na inne konsole niż PS2 (choćby Halo 2, czy nowy KOTOR). Cóż, powinni przede wszystkim zwiększyć liczbę stron i wprowadzić wreszcie sztywniejszą okładkę, bo te obecne numery po kilku latach mogą być w opłakanym stanie...
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post3 mar 2005, o 23:04

Ja bym był jednak za wprowadzeniem recenzji, ale z tego co piszą w listach, to na to sie nie zanosi. Szczerze mowiac watpie na przetrwanie tego magazynu w takiej formie, ale moze sie myle. Zastanawia mnie tylko jedno - patrze na stopke i co? Czy to pismo robi jedna osoba!?
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post5 mar 2005, o 08:15

Pełen respekt, nie ma co...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

maxentius

początkujący

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): 14 lut 2005, o 21:46

Post5 mar 2005, o 10:54

Pożyjemy, zobaczymy. Ale jak dla mnie takie pismo zawsze się przyda na rynku. Trzymam kciuki!!! :D
Strach nie jest mi druhem! Wielu zna mnie od tej strony. Wiem jednak, że strach potrafi obedrzeć człowieka z godności i honoru. W tej chwili strach w szeregach nieprzyjaciela wykonuje już swoją robotę. Wkrótce my wykonamy naszą!
Następna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości