Teraz jest 28 mar 2024, o 20:48


e-dystrybucja

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

gron

początkujący

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 3 lis 2008, o 22:05

e-dystrybucja

Post22 gru 2008, o 18:15

Witam,
nie posiadam ps3, ale mam ważne pytanie. Ponieważ przeczytałem w pewnym magazynie. Kupując grę przez e-store może ją udostępnić nawet 4 znajomym. Szybko wskoczyłem na Allegro.pl ale nie zauważyłem tutaj, aby ktoś oferował udostępnienie swojej wersji gry za mniejszą kasę. Ja zdecydowałem się na xbox360 ze względu na niską cenę gier, mam znajomych z tą konsolą. A ps3 nie interesowałem się głównie ze względu na cenę gier, zwłaszcza e-dystrybucją. Czy mógłby mnie ktoś oświecić i wytłumaczyć jak to jest w końcu?
Czy jak kupię grę przez net to mogę ją "odsprzedać" 4 przyjaciołom?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: e-dystrybucja

Post8 sty 2009, o 21:35

Teoretycznie możesz ale allegro usuwa takie aukcje bo nie jest to do końca legalne - powinieneś udostępniać je za darmo a nie za kasę, a na allegro często zdarzało się że cwaniaki udostepniali za dużo więcej niż wynosiłaby 1/5 ceny (wtedy by było uczciwie) bo po prostu chcieli zarobić. Ale standardem są zbiórki graczy (sam wziąłem w jednej udział) dzięki którym ludzie składają się w pięć osób i na przykład za klasyk z psx zrzucają się po 3,5zł :). Trzeba jednak przy każdej takiej zbiórce zakładać chyba nowe konto (tymczasowe) bo jak bedziesz cały czas kupował na swoim i próbował potem udostępniać ciągle nowe tytuły to chyba mogą być z tym problemy (ale nie dam sobie głowy uciąć).
Offline

gron

początkujący

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 3 lis 2008, o 22:05

Re: e-dystrybucja

Post9 sty 2009, o 10:26

Dziękuje za odpowiedź, to by stawiało w innym świetle samą konsole Sony. Oczywiście z mojego pkt widzenia.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: e-dystrybucja

Post9 sty 2009, o 16:24

No problem, jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :)
Offline
Avatar użytkownika

Neo77

guru

  • Posty: 997
  • Dołączył(a): 10 sty 2018, o 16:52

Re: e-dystrybucja

Post15 lut 2021, o 15:18

Moim zdaniem to jest świetna sprawa moim zdaniem. Kocham takie rzeczy po prostu!!
______________________________
Prace licencjackie - zdrowie publiczne

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron