Teraz jest 29 mar 2024, o 00:41


polskie pisemka o konsolach

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post28 gru 2006, o 14:36

Secret Service kult :twisted: mam praktycznie wszystko hehe ( ale już bez News Service bo to była już kupa jak dla mnie ) , a tak ogólnie to w sumie nie dziwię się , że owe pisma nie robią już tak na bani jak kiedyś. Heh przecież teraz w dobie neta 24/h za stałą opłatę i setek serwisów o grach aż dziw bierze , że ktoś jeszcze kupuje żywe pisma o grach. Na stronach jest zawsze w pizdę receznji , trailerów , fotek , tony zapowiedzi i wszystkiego innego. To już nie to samo co kiedyś w epoce modemów :) wtedy to pisma takie miały kolosalne znaczenie dla graczy bo były jedyne. W sumie co się dziwić , że poziom tekstów spada skoro , pewnie i sprzedaż też z roku na rok bardziej maleje , ale ja zawsze dla Gulasha sypnę te 9 zeta w miesiącu hehe ot co za stare dobre czasy i chwile spędzone z Secret Service :) po prostu kiedyś inaczej się to czytało i tyle.
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post28 gru 2006, o 22:54

O dziwo, sprzedaż takich pisemek nie spada, a raczej rośnie (chyba, że to po prostu optymistyczny PR, ale nie sądzę). Aż tak źle nie jest na szczęście. Ludzie kupują "z przyzwyczajenia"/bo są ciekawi opinii redaktorów/bo chcą poczytać interesujące felietony itd. Wbrew pozorom, to inne doświadczenie niż korzystanie z neta, ma w sobie pewną "magię". Poza tym, lubię czytać jak najwięcej o growym rynku, a magazyn można poczytać wszędzie, nawet na klopie ;).
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post28 gru 2006, o 22:59

No właśnie z tym klopem to na plus :)
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post29 gru 2006, o 01:30

Taaa, jak przeczytasz głupiego coś, i ciśnienie skoczy...
Prrrut, chluuup! I klocek leży se w porcelanie. Przyjemne z porzytecznym. Hłe hłe.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post29 gru 2006, o 12:12

Czemu sprzedaż pisemek o konsolach wzrasta? Nie wiecie :shock: , przecież polska się rozwija, zamiast blokad są seksafery i inne szafy Lesiaka. Ludzie zaczynają się fascynować konsolami, bo Microsoft ostro pojechał po bandzie(w pozytywnym znaczeniu) w Polsce, ludzie zaczynają lubić Xboxy, więc muszą kupić jakąś prasę specjalistyczną żeby więcej się o nich dowiedzieć(konsolach), tam może zauważą Wii i PS3 i zapragną je mieć, a żeby być na bieżąco kupują Neo +, albo PSXE, i koło się zamyka. Ufff
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 sty 2007, o 11:07

No nie wiem czy tak sprzedaż rośnie. Jeśli miałbym zabawić się w analityka to powiedziałbym, że sprzedaż PSX Extreme rośnie, a Neo Plus spada i to poważnie. Dowody? Prosze bardzo. PE - 100-116 stron na dobrym papierze wypchane po brzegi za 7,99. Neo - 100 stron w porywach na "papierze do dupy" za 8,99. Niestety ale wydaje mi się że neo podniosło cenę wierząc, że stałych czytelników i tak ona nie odrzuci, a muszą na czymś żyć.

Jeszcze słówko o papierze na którym wydawane są te dwa pisma. O Neo to szkoda w ogóle gadać, bo naprawdę to jest beznadzieja - weźcie dowolne inne pismo, nawet jakieś kobiece, a potem weźcie neo. Porażka. Niedługo to będą się rwać w tym kartki od samego dotykania :lol: PE już lepiej, ale bawią mnie ogłoszenia fenixa co do każdego nowego numeru, kiedy to wychwala pod niebiosa ten papier i drwi sobie z konkurencji. Ok, od konkurencji jest lepszy (no sorry, trudno żeby nie był od takiego gowna), ale w porównaniu z innymi pismami już nie jest tak cudownie. Weźcie np. cd-action a potem PE - cda ma dużo, dużo lepszy papier a przecież nie są to żadne wyrzyny. Pewnie nie doczekamy się poziomu angielskim periodyków, które wydawane są na doskonałej jakości papierze, połyskującym, tak jak kiedyś było wydawane Playstation Magazine PL - to się trzymało i czytało z przyjemnością :). Tak więc co do papieru: Neo - dno, PE - średnio dobrze. Cena - neo stanowczo za wysoka jak za tak malo stron i taki papier. PE - ok. O poziomie tekstów nie bede pisal bo już chyba sie na ten temat udzielałem.
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post9 sty 2007, o 11:40

Wydaje mi się, że właśnie papier w PE jest genialny, no ale kwestia gustu :). Chociaż i tak najlepszy dali w najnowszym (tj. ostatnim, który do tej pory wyszedł) Poradniku Extreme - kapitalny po prostu, polecam obczaić.
Offline

erbosss

początkujący

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 17 sty 2007, o 14:07

Post17 sty 2007, o 14:28

Chciałbym poruszyć temat neo plus. Widze że sporo użytkowników ma podobne zdanie. Otóż chodzi mi o to, że 8,99zł za tyle stron ile oni mają (100, czasem mniej), na takiej jakości papieru to jest proste okradanie nas.

Przyczyny mogą być dwie:
- albo naprawdę beznadziejnie przędą, i blisko jest ich upadku (o czym może swiadczyc takze przesunięcie terminu wydawniczego na środek miesiąca - to nigdy dobrze nie wróży)
- albo okradają nas chcąc jak najwięcej zarobić.


Zdanie miałem już takie od jakiegoś czasu, ale gdy wszedłem na ich forum, podziałało to na mnie jak płachta na byka. Część czytelników było też niezadowolonych z tego faktu i pisali, że niedługo może jeszcze z 10zł za 100 stron będziemy płacić... Na co wspaniały pan Marcellus odpowiedział: "a co w tym dziwnego? może skoro wszystkie ceny stają się powoli europejskie, to i cena prasy powinna być w końcu europejska?"


No sorry! Odpisałem więc w swoim poście że nie powinien sie dziwic, bo nie-europejską to oni też mają liczbę stron a już przede wszystkim papier który jest żałosny. Choć nie naruszyłem żadnej z zasad forum to... dostałem ostrzeżenie i zostałem perfidnie skasowany :lol: ! Patrzcie:
"Witam,
Prosze o zaprzestanie trolowania na naszym forum. Posty w ktorych probujesz agresywnie krytykowac i podkopywac wizerunek Neo Plus w oczach innych naszych czytelnikow nie sa na naszym forum mile widziane i beda bez litosci kasowane. Uznaj to za ostrzezenie.
Jezeli chcesz sobie podyskutowac o zasadach wolnego rynku, mozesz wyslac maila lub PM bezposrednio do mnie lub do Gulasha.
pozdrawiam
Marcellus"

To już wyleczyło mnie całkowicie z kupowania tego szmatławca.

Spoko, ja dostaje ostrzeżenie bo normalnie ich skrytykowałem, moj post został usunięty, a 6 stron tematu z postami fanboyów którzy liżą im dupe, co w ogóle nie odnosi sie do tematu o nowym numerze, oczywiście nie są kasowane.

Pisze wiec tutaj bo mam nadzieje że przynajmniej tutaj obowiązuje swoboda dyskusji a nie "kasujemy, bo krytykują nas!". A neo plus życze upadku. Zresztą z takim szanowaniem czytelnika, z takimi warunkami (papier, cena) itd długo nie pociągną.
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Post17 sty 2007, o 15:31

Wlasnie bylem w empiku, oczywiscie nie zabraklo tam neo plus i po raz kolejny robia sobie z nas ewidetnie jaja! Tym razem dostalismy 84 strony! Okladke dla dzieci, ktore osiagnely moze 6 rok zycia! Sorry mnie nie zadowala okladka, ktora ma biale tlo, a na calej rescze widac wielkiego Mario.
Najgorsze jest to ze za taki shit musimy placic 9 zlotych.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post18 sty 2007, o 11:35

84 strony? :shock: Za 9zł :lol: ? Spoko, niedługo pobiją rekord i będą sprzedawać 64 strony za 9zł :lol: Sorry, ale prócz kilku fanbojów neo na ich forum raczej wszyscy narzkeają. beznadziejny papier (może zlikwidujcie jeszcze sztywną okładkę, jak oszczędzać to oszczędzać!), wysoka cena, mało stron.... Już nie wspominam o poziomie tekstów, który również jest niskich lotów (z wyłączeniem Banana i Grabarza). Jak tak dalej pójdzie to za niedługo upadną. Ja nie widze innego scenariusza, chyba że coś zmienią.
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post18 sty 2007, o 12:11

Wpadłem na ich forum żeby przekonać się dlaczego tylko 84 strony i wyczytałem że podobno nie mieli o czym pisać bo taki okres :lol: Sorry, ale grubymi nićmi to wszystko jest szyte. Przesunięcie wydawania na połowę miesiąca, ledwie 84 strony, cienki papier, wysoka cena... Z czymś wam sie to nie kojazy? Mi co najwyzej z początkiem pikowania w dół. Nie bylo o czym pisać jasne to trzeba bylo felietony pisac, opisy robić no chyba nikt mi nie powie że 100 stron dla pisma o grach to dużo? Redaktorzy angielskich magazynów zapełniają i po 200 stron. Ok, 50 z nich to reklamy ale zostaje jeszcze 150 poza tym. No cóż, takiego kitu jak 84strony za 9zeta ja nie łykne, pewnie jak i wiele innych osób. Pozostaje im bazować na fanbojach, którzy wydaliby i 12zł za 84strony.
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post18 sty 2007, o 18:36

Ja neo plusa mam prenumeratę, ale wkurza mnie te ich idiotyczne przesuwanie terminów, i nie mówienia o tym na ich forum. Papier który jest właściwie do niczego, jeszcze rok temu bym nie narzekał, ale teraz nastały nowe czasy, i PSX Extreme je wprowadziło. 84 Strony za 9 zł? Bez jaj. Nie dziwię się czemu mało kto ich kupuje. Posty Marcelussa o tym jakie to Neo jest super a Extrime że tak powiem, do niczego. I czemu w tym numerze ponad połowę numeru zapełnił Gulash, Gulek fajnie pisze i w ogóle ale bez przesady. Neo plus ma inteligentne teksty, które przewyższają konkurencję o głowę.. Bullshiet! Extrim ciągle ma co najmniej 100 stron i do nowego numeru w części nakładu dodają płytkę DvD bez podnoszenia ceny i to za 8 zł. Neo plus będę kupował bo oprócz extrima nie ma żadnej konkurencji i swój klimat ma. Niestety boję się że któregoś dnia po prostu upadną, tfuu bez krakania:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron