Teraz jest 28 mar 2024, o 13:04


polskie pisemka o konsolach

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post15 gru 2006, o 14:39

Ok temat troche stary ale nie szkodzi go odswiezyc. No wiec osobiscie kupuje tylko PE chociaz coraz bardziej mnie wkurzają ci nowi (dżujo suxx :x ) czy też to że co druga recka jest wielkiego znawcy kosa który w co drugim tekście robi błedy rzeczowe (przykład z ostatniego numeru - koleś napisał że w mortal kombat trilogy zostało wprowadzone animality), starzy dobrzy znajomi mało piszą, hiv w ogole odchodzi... słabo widze to pismo przez to wszystko. Plusem jest dobry papier + duzo stron ale to lansowanie sie z tego powodu na ich forum przez fenixa też jest daremne :? . Co do neo to nie chce mi sie pisać bo to banda dzieciaków którzy ledwo co potrafią składać zdania a do pisma dostali sie chyba po znajomosci. Ganon, Mielu, Blizzard - co oni tam robią :x ? Tak cienkich recenzji to ja już dawno nie widziałem a jesli chodzi o publikowanie takiego steku siana w piśmie na papierze to chyba fenomen... Niestety, wszystko idzie ku gorszemu. Gdzie własny styl redaktorów, gdzie ci, ktorzy potrafili pisać (grabarz, banan itd.). Jak tak dalej pójdzie to odpuszcze sobie kuipowanie papierowych pisemek, zostane przy necie :|
Offline

karlos

bywalec

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): 23 gru 2005, o 00:42
  • Lokalizacja: Ostrołęka

Post15 gru 2006, o 16:32

Ja kupuję neo+ i psx'a ale to neo+ mi się lepiej czyta, w extrimie czesto omijam sporo recenzji, ponieważ ich forma i język do mnie nie przemawia tak jak w neo+. W rzeczywistości wychodzi że neo+ dłużej czytam, chociaż objętościowo ma mniej stron. Oprócz tego przeglądam sporo stronek o grach i nadal mi mało, coś trzeba robić w pracy:). Wybór czasopisma jest kwestią gustu, dlatego że te pisemka są tak różne od siebie.

Gość

Post15 gru 2006, o 16:45

Przyznam się, że od około pół roku nie kupuję PE. A za N+ ostatni raz zapłaciłem jakieś dwa lata temu. Przyczyna jak dla mnie jest prosta i rzucająca sie w oczy. Przede wszystkim to pozbycie się przez owe gazety mian kultowych jakimi były swojego czasu. N+ już dawno temu w moich oczach straciło bardzo dużo i przestało być tym N+, które przyciągało jak magnes. W PE ostatnimi filarami dobrego poziomu ostały się chyba tylko dwie osoby, w tym i Myszaq, który moim zdaniem pisze tam najlepsze recenzje. W porównaniu z tym co było kiedyś to PE jak i N+ zaczyna popadać w średniactwo i zaczyna się jazda na wyrobionej marce. W takim wypadku mając pod ręką internet i np. 10 recenzji tej samej gry (nie wspominam już o ilości newsów, tarilerów itd.) dałem sobie spokój z kupowaniem tych gazet.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post15 gru 2006, o 23:32

Nie będę oryginalny (jak zwykle) i ponarzekam wraz z Szanownymi Przedmówcami. Nie zgodze się tylko z kolegą Słoikiem co do suxx'owania Dżuja. IMHO jest to najlepszy nowy nabytek PSXE. JEDYNY. Pan Zax, na ten przykład, absolutnie do mnie nie przemawia. Męczy mnie i tyle... Cóż, trudno - się mówi.
Co do reszty narzekań - jak na wstępie - tak jak i caaały świat schodzi na psy, tak i nasze konsolowe pisemka również.
Chłopaki sie po świecie rozjeżdżają. Nie dziwi to, zwłaszcza, że prócz garba, wrzodów na żołądku i utraty wzroku (od monitora) to się niczego na tym pismaczeniu nie dorobią. Na całe szczęście wyjechał też chyba niejaki Pan, hmmm... uwaga, trzyyy czteeery: PlAyMaN (buehehehe!!!).
Szkoda troszkę, że chłopcy skostnieli. Robią się starsi, brak wigoru, czy co??? Nie wiem...
IMHO: widać, że zwolnili. PE nawet w listach już nie śmieszy jak kiedyś...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post16 gru 2006, o 01:09

Fakt, nowa gwardia jest gorsza od starej ekipy, ale co zrobić... Kupuję oba pisemka, choć PE zdecydowanie dłużej (Neo+ w sumie od zeszłego roku) i właśnie to preferuję. Neo+ w większości czytam bez większej podniety (czasem błysną, ale to rzadkość), inaczej jest w przypadku PE - mimo wszystko nadal ich uwielbiam i tyle. Moje zdanie, a co ;)!
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post18 gru 2006, o 12:14

Sonial13 napisał(a):Chłopaki sie po świecie rozjeżdżają. Nie dziwi to, zwłaszcza, że prócz garba, wrzodów na żołądku i utraty wzroku (od monitora) to się niczego na tym pismaczeniu nie dorobią. (...)
IMHO: widać, że zwolnili. PE nawet w listach już nie śmieszy jak kiedyś...


Dokładnie. Kasy na tym sie nie dorobią wiec odchodzą w końcu, a brany jest motłoch który może robić prawie za darmo aby tylko położyć łapy na nowych grach 3 tygodnie wczesniej niż wszyscy inni :lol: :roll: :twisted: W tym świecie już nic mnie nie zdziwi. Przykład? Prosze bardzo. Znam przypadek gdy jednej dziewczynie (lekko ją znam) za prace w pizzerii zaoferowali uwaga uwaga... 3zł za godzine! Przyjęła idiotka, a chyba nie musze mowic że jeszcze na czarno :roll: ? Wiec jesli za 3zł za godzine znajdą bencwałów to już wszedzie można znaleźć tanią siłę roboczą :twisted: . Wracając jednak do tematu... Nie chcę tu jeździć po obecnych redaktorach obu pism, ale chyba wszyscy widzą że to już nie ten sam poziom. W PE podobało mi sie kiedys szerzenie trzody i robienie pisma "od nas dla Was". Było pełno błędów jezykowych, sformułowan troche "potocznych" ze tak sie wyraże, ale przynajmniej bylo widać że nie są sztywniakami. A kto teraz został? Koso, którego recenzji nie znoszę, a wypełnia on chyba polowe PE swoimi tekstami (bo innym nie chce sie pracowac :P), Dżujo (sorry sonial, ale do mnie on zupełnie nie przemawia, te jego żarty i w ogole... zreszta zraził mnie jedną rzeczą - na początku jak zaczął sie pojawiać w PE w starszych numerach dawał swoje zdjecia "dopalone" w photoshoppie :lol: polecam sprawdzic - nienaganna cera, idealne rysy itd itd, a potem jak pokazał swój prawdziwy ryj to... hehehe kazdy wie jaki on jest), Zax na ten przyklad jest dla mnie neutralny.Ale niewazne - starzy odchodzą a nowi nie są w stanie godnie ich zastąpić. O N+ nie wspominam, bo mam zdanie podobne do waszego czyli - pismo zeszło na dno niemal zupełnie. Jedyną osobą którą w nim szanuje jest banan, szkoda tylko że tak mało pisze.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post18 gru 2006, o 21:49

Słoik napisał(a):(...) a brany jest motłoch który może robić prawie za darmo aby tylko położyć łapy na nowych grach 3 tygodnie wczesniej niż wszyscy inni (...)

He he, stary, żeby tylko! Tu nie chodzi o siano. O gry też nie. Tu chodzi o respekta! "Robię dla Extrima, meeen", lub "Robię w Extrimie"... Niektórzy to chyba konia walą do Plejaka i okładek swej boskiej gazety.
Pamiętam, jak Ściera pisał kiedyś w hyde parku o takim jednym durniu, co mu zapychał skrzynkę mailową listami (nie pamiętam ile, ale kilkadziesiąt dziennie). Dzieciak był uciążliwy jak wrzód na dupie (wiem, powtarzam się, hi hi). No to go z litości wzięli, i tak został. Pisał rece gier dla dzieci ("Stuart Malutki", czy jakoś tak...), tipsy...
Łacha z niego darli aż miło. Taki Extrimowy "Pokrak" (kto oglądał "Pulp Fiction" ten skuma, Grzesiu^_^). Co bystrzejsi już trybią po kim jadę. Tak, tak, Moi Drodzy, to znów mój ulubieniec, tadadam!!! PlAyMaN (a teraz co? TO -> BUEHEHEHE!!!!!)
Śmiem twierdzić, że ów gość byłby w stanie obciągnąć (przepraszam za wulgaryzmy) wszystkie fiuty na Sokolskiej. Nie tylko w siedzibie redakcji. Myślę, że za stanowisko pełnoprawnego redaktora w Extrimie, frajerzyna ten wylizałby wszystkie pindole na całej Sokolskiej. Od jedynki wzwyż. Do samiutkiego końca. I zdania swojego nijak nie zmienię...

P.S. Słoik, ja się nie gniewam. Każdy ma swego ulubieńca, nie musisz lubić mojego akurat, rozumiem to. Luzik.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post19 gru 2006, o 10:42

Słoik napisał(a):zreszta zraził mnie jedną rzeczą - na początku jak zaczął sie pojawiać w PE w starszych numerach dawał swoje zdjecia "dopalone" w photoshoppie :lol: polecam sprawdzic - nienaganna cera, idealne rysy itd itd


Heheehe też to zauważyłem. Koleś na początku wyglądał niczym postać z The Getaway :roll: ja tam nie wnikam hehehe

Co do naszych pisemek to ja kupuje sporadycznie - raz to, raz to.. Ale twierdze tak jak inni - to już nie to samo co kiedyś. Czasami w listach redaktorzy narzekają że ludzie sie po prostu czepiają i wszyscy twierdzą, że "dawniej to było lepiej" a to wcale nieprawda, bo dzisiaj mamy duzo wiecej stron, lepszą szate graficzną w magazynach itd itd. Tylko, że tu nie o to chodzi. Teksty sie pogorszyły i taka jest prawda. Ale cóż, ludzie kupują wiec nie ma sie w sumie czym martwić :roll:
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post19 gru 2006, o 15:06

A ja jestem wierny NEO + ( może to zboczenie , ale po prostu wychowałem się na Secret Service i pamiętam czasy jak Gulash zapodał experymentalny pierwszy numer NEO jeszcze bez plusa hhehe z częścią redakcji zatem nie mogłem nie kupować :) aczkolwiek w 2004-2005 i praktycznie przez cały 2006 przestałem kupować chociaż od listopada znowu kupuje :) i tak już zostanie.[/url]
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post20 gru 2006, o 15:23

PS2 BUTCHER napisał(a):A ja jestem wierny NEO + ( może to zboczenie , ale po prostu wychowałem się na Secret Service i pamiętam czasy jak Gulash zapodał experymentalny pierwszy numer NEO jeszcze bez plusa hhehe z częścią redakcji zatem nie mogłem nie kupować :) aczkolwiek w 2004-2005 i praktycznie przez cały 2006 przestałem kupować chociaż od listopada znowu kupuje :) i tak już zostanie.[/url]


Heh, ale ile można dawać kredytu za Secret Service? Tez kochałem to pismo, po dzis dzień uznaję je za kultowe. Ale co to ma wspólnego z obecnym neo plus? Ma wspolnego tyle że jest Gulash, który zresztą obniżył loty (nie ma to jak te wzmiankowe recki gier konsolowych w czarnym dodatku w SS :] ), no i banan, tylko że on to prawie juz nic w neo plus nie pisze. Wiesz ja zgadzam sie że pierwsze numery neo i neo plus rządziły, ale rozmawiamy o tym co jest teraz. A to że kiedyś rządziły to nic nie daje jak teraz zasysają (moim zdaniem oczywiście).
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post20 gru 2006, o 16:54

zatem przyznam się szczerze , że nie mogę skonfrontować poziomu N + z PSE ponieważ PSE nie mam nawet jednego numeru :)
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post27 gru 2006, o 21:18

Właściwie wszystkie pisma o konsolach w polsce prezentują, nie mizerny poziom, ale stały się podobne do tych wszystkich "hamerykańskich" serwisów i pism. Neo plus czytam właściwie tylko dlatego że mam prenumeratę na 12 miesięcy. Ale nie dajmy się zwariować, mimo wszystko nasze "kochane" pisemka da się lubić. Niestety ostatnio wszyscy najlepsi którzy budowali respekt odeszli, lub naprawdę mało piszą(Hiv, Myszu, Grabarz). O wiele bardziej lubię sobie poczytać takie małe pisemko GameRanking niż czytać niektóre teksty w Neonie które są nudne jak flaki z olejem, nieciekawe i pisane bez jakiegokolwiek polotu, raczej pisane na to żeby tylko zdążyć na deadline. Właściwie zamówiłem sobie parę numerów starego SS, czekam aż dostanę w swoje łapska i będę mógł porównywać nowe ze starym:D :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron