Teraz jest 28 mar 2024, o 21:58


polskie pisemka o konsolach

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post8 gru 2007, o 13:25

A ja kupiłem to CD-Action konsole bo żeby coś krytykować trzeba najpierw to sprawdzić ;). Jeszcze za wiele się tam nie naczytałem, ale powiem parę słów o płytce dodawanej do pisma. Cóż, słabizna. Po pierwsze filmiki są słabej jakości i w dziwny sposób przycinają - można sobie wręcz wyrobić mylne wyobrażenie o grze. Po drugie - trailery są przeterminowane, wrzucono np. jeden z pierwszych trailerów Uncharted, kiedy jeszcze np. Elena miała brązowe włosy. Żenada pod tym względem. Fajnie, że np. w wywiadzie z Jade z Assassin's Creed pojawią się polskie napisy, ale filmik ten kończy się w nieoczkiewany sposób, jest urwany, niedokończony. Jakiś bug czy coś? Plus na pewno, że menu jest po polsku no i że jednak jest dodawana płytka do pisma za 6,99 ale juz jakosc filmików pozostawia wiele do życzenia. Ciekawe czy to zostanie poprawione w kolejnych numerach (o ile powstaną). 68 stron magazynu to też jest za mało.

Aha, chciałbym jeszcze dodać jedną rzecz. W podstawowym CD-Action bardzo denerwowały mnie liczne przytyki w stronę konsol (w sensie - gry na konsole są dziecinne i jak powstała jakas słaba konwersja słabego tytułu na PC to pisano tam, że "a bo to z konsol etc."). Ja rozumiem, że redaktorzy pisali to pod publiczkę, żeby przypodobać się blaszakowcom, ale jak teraz ci sami panowie robią pismo konsolowe to trochę dziwnie to wszystko wygląda, naprawdę.
Offline
Avatar użytkownika

BartX

OGM Member

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 14:48
  • Lokalizacja: Łódź

Post8 gru 2007, o 19:30

Też kupiłem CD - Action Konsole i muszę stwierdzić, że to, co pokazali panowie z CDA to śmiech na sali. W najnowszym numerze CDA zachwalają pod niebiosa Gears of War na PC, piszą, że jest lepszy od tego na konsole. Ale w CDA Konsole jest wyraźnie napisane: "To prawdziwy symbol konsoli, dla którego warto ją kupić i vice versa - nie sposób pozostawić jej bez niego...". Poza tym oczywiście beznadziejny papier, recenzja NFS: Most Wanted w najlepszych racerach nowej generacji (!) i przestarzałe materiały na płytce. No i recenzje śmiesznie krótkie. Czytałem CDA, żeby być jako - tako na bieżąco w temacie PC, ale po tym, co zrobili ci redaktorzy... dziękuję bardzo za jedno i za drugie :?

EDIT: Przy opisie RE 4 Wii Edition (na końcu) dali screena z RE Umbrella Chronicles! A teraz lepsze: napisali, że Virtua Fighter 5 wyszło także na PSP. Co Wy na to? :P Szczęka mi opadła. Sprawdzałem na GameFaqs.com i nie znalazłem słowa na ten temat...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post9 gru 2007, o 00:38

Heh trudno żebyś znalazł :). Sorry ale takiego gnoju to nawet bym za darmo nie wziął. Kto czytał cd-action ten wie jak oni piasli o konsolach a teraz kasa im błysnęła w oku to nagle wydają pismo o konsolach. Żałosne. Mam nadzieję, że gracze konsolowi pokażą im środkowy palec i nie kupią tego.
Offline
Avatar użytkownika

BartX

OGM Member

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 14:48
  • Lokalizacja: Łódź

Post9 gru 2007, o 16:29

No czyli o takiej produkcji wiedzą tylko panowie z CDA :P Cieszę się właściwie, że to zostało wydane. Dzięki temu przestaję kupować nawet PC-towe CDA. Dobrze, że całkowicie zrywam z tym wydawaniem 15 zł miesięcznie :D.
Offline
Avatar użytkownika

raven_raven

początkujący

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): 24 lut 2007, o 23:35

Post23 gru 2007, o 18:32

Jak ja to zobaczyłem to myślałem że ze śmiechu padnę :D.
Masakra, ten poziom gazety...

Najlepsze jest i tak PsxExtreme, basta.
Offline
Avatar użytkownika

Beowulf

początkujący

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): 7 lut 2007, o 19:05

Post3 sty 2008, o 14:19

Ja przejrzałem to CDA Konsole w Empiku - zobaczyłem te obrzydliwe strony, złożone jak w jakiejś gazetce dla przedszkolaków... I odłożyłem. Ale swoją drogą, to gazety konsolowe nie mają za dobrego DTP. w N+ i PS2 Magazynie nakitowane są screeny, a w środku mało tekstu, w PSXExtreme jest lepiej, ale też nie za dobrze.


P.S. Kupuję PSP dla tego VF5
It is always better to avenge dear ones than to indulge in mourning.
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: polskie pisemka o konsolach

Post15 sty 2009, o 01:21

Do mnie w ogóle te pisemka o grach na PC z kilkoma płytami wypełnione softem jakoś przemawiają.
Zwyczajnie mi się ich czytać nie chce, nudne teksty- nie wiem jakoś mnie odrzuca.

Pamiętam jak kiedyś (kilka lat wstecz) w szkolnej bibliotece ujrzałem jeden z numerów magazynu Psx Extreme i zacząłem go czytać, po przeczytania tylko stwierdziłem: "muszę to kupić".
PE ma ten kozacki klimat, który się chłonie wraz z każdą następną stroną.
Jak dla mnie to każda gazeta niech zapodaje taki klimacik nawet taki fakt czy Super Express :P.

PS: Co myślicie o tym nowym pisem EnGarde, które zadebiutowało na targach PGA?
Offline
Avatar użytkownika

Xbox fan

bywalec

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): 13 lut 2007, o 23:39

Re: polskie pisemka o konsolach

Post15 sty 2009, o 13:28

Przeglądałem Engarde i tak:
- szata graficzna słabiuśka
- papier.. W pierwszym numerze był zajebisty, w drugim niestety dużo gorszej jakości, a szkoda
- cena - moim zdaniem za wysoka jak za tyle stron
- teksty - poziom różny. Zdarzają się ciekawe, zdarzają się też nudne jak flaki z olejem.

To tyle na pierwsze wrażenie bo niestety mocniej się nie zagłębiłem.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: polskie pisemka o konsolach

Post1 wrz 2010, o 14:11

Postanowiłem odświeżyć troszke ten temat. Pisaliśmy kiedyś o engarde i oczywiscie juz tego magazynu nie ma na rynku. Zostały praktycznie dwa pisma konsolowe - neo i psx extreme. Kupujecie? Które lepsze?
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: polskie pisemka o konsolach

Post1 wrz 2010, o 19:50

Ja nie kupuję gazet odkąd mam dostęp do Internetu. Zwyczajnie, dużo szło wyczytać na necie, poza tym nie wyrabiałem z przeczytaniem w miesiąc jednego numeru. Chyba, że wyjeżdżałem gdzieś poza miasto, gdzie miałem dużo wolnego czasu (+brak neta). Wtedy numer pękał w max. jeden dzień :).

Mam sentyment jednak do PSX Extreme, za ten klimat:). Szczególnie te starsze numery tej gazetki:).
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: polskie pisemka o konsolach

Post2 wrz 2010, o 10:45

Dla mnie neo przestało istnieć wraz z odejściem najlepszych redaktorów jak Grabarz, Banan, Wicik, Joseph i reszta starej gwardii. Od tamtej pory tego pisma nie kupuje.

PSX EXtreme niestety coraz bardziej się stacza w dół. Zawsze ceniłem ten magazyn, ale ostatnio też odeszli prawie wszyscy cenieni redaktorzy. Myszaq właściwie nic nie pisze, a odejście HIVa pozostawiło duży niesmak. Nie wiem czy orientujecie sie w sytuacji ale HIV odszedł z PSXE i nawet nie pozwolono mu napisać pożegnalnego hydeparku. Cóż najwyraźniej naczelny uznał że te ponad 10 lat dobrej roboty nie jest warte nawet tyle. Pewnie zadziałał w myśl zasady "nie chcesz pisać to nie, mamy na twoje miejsce pięciu chętnych". Szkoda bo tak się moim zdaniem nie robi.

Co do Engarde to nawet nie było to złe pisemko, szkoda że upadło. Marzy mi się jakiś nowy "gracz" na rynku z prawdziwego zdarzenia ale niestety nie wygląda na to żeby ktoś spróbował swoich sił. I pomyśleć że dawniej mieliśmy 6-7 magazynów tylko o PSX, to były czasy...
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: polskie pisemka o konsolach

Post2 wrz 2010, o 16:57

Ja lubiłem czytać teksty Myszaqa (ten rządził momentami), Koso, ściery, Shivy (do dziś nie wiem czemu zniknął:P) i jeszcze kilku innych ogólnie kojarzonych z tą gazetą. Ci nowi poza Mashterem) jakoś mnie do siebie nie przekonywali i czasem sobie czytam archiwalne numery :). O tym, że HIV odszedł dowiedziałem się dopiero od Ciebie. Szkoda, był jednym ze słupów podtrzymujących dach tego magazynu. On zresztą prowadzi portal o podobnej tematyce.

Stare dobre czasy nigdy nie powrócą.

PS: mi się wydaje że założenie gazety, to nie jest takie hop siup jak z portalami www:D.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron