Teraz jest 29 mar 2024, o 04:22


polskie pisemka o konsolach

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post18 sty 2007, o 20:54

Nie widziałem N+ od jakiegoś roku, więc nie mam Waszych problemów. Moje nerwy są OK.
Ale PSXEx też mnie ostatnio wkurzył. Zamówiłem prenumeratę. Czekam na gazetę w skrzynce pocztowej (jak od kilku lat z resztą). Nie ma jej. Pisze więc maila do działu prenumerki Extrima, dostaję zjebki i darmową lekcję od pani na temat terminów przyjęć, rozliczeń, wpływów i innych fajnych rzeczy. Brakowało tylko krótkiego kursu księgowej...
Pytam tylko o jedno: CZY MOŻNA BYŁO POWIADOMIĆ MNIE O TYM MAILEM??? Bym se kupił zaległy numer w Empiku... Kończę bo jestem wk*wiony i pijany, pa pa. Extrim wk*wia ponownie.

Acha, ta historia powtarza się po raz drugi z rzędu! Suxxx.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post19 sty 2007, o 01:34

wiecie co powiem ... kupuję NEO + , ale k^&^a ten papier to faktyko kupa :/ człowiek przyciśnie deliktanie przez chwilę palcem , a tu k&^%a normalnie się tekst rozmazuje ( zaznaczam , że nie miałem spoconych palców niczym spocony latynos :P po prostu czytałem sobie reckę , a że miała 2 strony to chwilkę to zajęło i tak sobie trzymałem te kartki i trzymałem i zaóważyłem , że w miejscu gdzie miałem kciuk tekst został lekko rozmazany ... faktyko ten papier to gówno :evil:
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post23 sty 2007, o 13:58

heh widze że nie lubimy neo :D. Cóż, ja też nie lubie :"). Nie kupuje ich bo z taką ceną i taką ilością stron to sobie mogą wydawać pismo dla fanboyów. Ja nie jestem na tyle zdesperowany by kupować 84 strony po 9zł - chcą jechać po prostu na tym, że "nie mają wielkiego wyboru to i tak kupią". Nic z tego.
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Post25 sty 2007, o 13:33

Wiecie co, Neo po prostu stacza sie na dno. Każdy to widzi. A teraz gwódź programu. Odpowiedz "redaktora" Marcellusa (z ich forum) na zarzuty o to, że Neo ma tylko 84 strony na gównianym papierze a PSX extreme jest większe lepsze i w ogóle:



Marcellus:
"Coz, wiecej to chyba tandety sprzedaja, bo ich test np. PS3 z poprzedniego numeru, to byl robiony na kolanie chyba i zostal tak przeslicznie "zlozony ", ze tylko pogratulowac dzialowi DTP. Ze nie wspomne o klasycznych zapychaczach miejsca, od ktorych roi sie pod koniec kazdego ich numeru (do klasyki nalezy drukowanie spisow tresci poprzednich numerow). Ale szybciej - oj nie, Gears of War? Szybciej w Neo, najszybciej na swiecie wsrod prasy drukowanej zreszta. PS3? Szybciej w Neo. Zachwyty nad X360? O rok wczesniej w Neo, "konkurencja" zmienila front dopiero jak wiatr zawial z odpowiedniej strony :x Przyklady moglbym mnozyc naprawde dlugo, szczegolnie jezeli chodzi o "exclusive'y". Oczywiscie - czasami jest tak, ze mamy cos pozniej, jak Wii chocby, ale niekiedy nawet nasze koneksje nie wystarcza, zeby przyspieszyc premiere konsoli, bo musi trafic do Neo
Aha, no i nie liczy sie wylacznie "wiecej i szybciej" liczy sie tez jakosc :x . Naprawde. "

Mało sie nie posikałem jak to czytałem. Co za brak profesjonalizmu i naginanie faktów :lol: :lol: :lol:
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post25 sty 2007, o 13:45

:shock: :shock: :shock: Miałem zostawić to bez komentarza ale nie wytrzymałem.

Jak można być takim żałosnym naciągaczem to nie moge tego zrozumieć. Nie bede pisał na ich forum bo tam prawie każda krytyka jest kasowana, wyleje się wiec na Marcellusa tutaj (siiikkkk!). Lamer wjezdża na składanie PSX Extreme a w neo od wielu miesięcy jest ten sam układ stron, zero kreatywności, zero różnego klimatu dla oddzielnych tekstów. Akurat skład to PE ma tysiac razy lepszy.

"Ze nie wspomne o klasycznych zapychaczach miejsca, od ktorych roi sie pod koniec kazdego ich numeru (do klasyki nalezy drukowanie spisow tresci poprzednich numerow)" - :shock: :shock: :shock: omg, czy to jakieś kpiny. Otwórzcie najnowszy numer neo strony 77-78. Czy tylko ja mam przywidzenia? Idiota krytykuje pe a w neo jest to samo :shock:

Co do chwalenia się szybszymi reckami to też trzeba być idiotą żeby tak sie chwalić, jak cykl wydawniczy był zupełnie inny :x :shock: Zobaczymyu czy teraz jak mają wychodzić w połowie miesiąca będą mieli tyle exclsuivów.


"Aha, no i nie liczy sie wylacznie "wiecej i szybciej" liczy sie tez jakosc . Naprawde. " :shock: :cry: :shock: :cry: :shock: :cry:

Bey komentarza. Jakosc :lol: Literowki na kazdej stronie to jest jakosc. Papier dracy sie od trzymania to jest jakosc.. teksty a w szczegolnosci wlasnie marcellusa ktore przypominaja belkot to jest jakosc.. W ogole ten caly marcellus pisze chyba najgoryej y tego calego neo a gada o jakosci. Dla niego to by dobrze bylo jakby nie wymyslono kropek i przecinkow bo jego zdania sa tak zalosnie klecone ze szkoda gadac..

Szkoda mi w ogole to komentowac :lol:
Offline
Avatar użytkownika

Xbox fan

bywalec

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): 13 lut 2007, o 23:39

Post14 lut 2007, o 11:06

Neo zeszło na psy. Nie boje sie tego napisać, a redaktorzy tej "gazety" wiedzą to dobrze, albo są na tyle głupi że ślepo wierzą w swoją moc ;). 84 strony za 9zł :shock: kto to widział? słabe teksty (mam pisać dlaczego? składnia zdań tragiczna czego najlepszym przykładem marcellus. co chwile literówki. teksty schematyczne na maxa w ogóle bez klimatu itd itd), beznadziejny papier... Ech, co to ma być?
PSX Extreme ma się lepiej ale też nie tak dobrze. Napiszę to co wszyscy - jakoś nie podchodzą mi nowi redaktorzy. Te głupie, w ogóle niesmieszne wstawki typu "Dr. Dż", jakiś Zax (kolejne schamtyczne teksty), starzy redaktorzy praktycznie sie nie udzielają... Ech... Czemu musi tak być że nagle wszyscy odchodzą i przychdozi banda "nowych". Rozumiem wprowadzanie pojedynczo do ekipy, ale niedługo to tam tylko Ściera zostanie. No i jakieś niejasne akcje typu ta z Shivą którego beznadziejnie potraktowano (nie wiem co zrobił, ale te głupie przytyki w pierwszym numerze po jego odejściu... nieprofesjonalne).
Co kupuje? Na razie PE. Ale raczej z braku laku niż z tego że ich uwielbiam. Neo odpuszczam.
Offline
Avatar użytkownika

Beowulf

początkujący

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): 7 lut 2007, o 19:05

Post17 lut 2007, o 21:29

Witam, o Onlygames dowiedziałem się właśnie z tego felietonu, który zrobił tyle zamieszania i postanowiłem tu zajrzeć ;)

W internecie widziałem już różne głupoty, ale zdziwiło mnie, czy takie wypowiedzi jak te z felietonu są prawdziwe, ale jak widzę - jak najbardizej :)

Nie da się ukryć, że redaktor GO ma rację naśmiewając się z kilku krytyków polskich gazetek konsolowych, bo luuudzie, gadki o madafakah, kolach czy o tym, że nie kupuje się gazet, bo nie są już kultowe, są no... smieszne i tyle ;)

Inna sprawa, że.....

Cóż, większość ludzi piszących powyżej ma rację co do meritum sprawy: polskie pisemka o konsolach są coraz nudniejsze, jakieś Qshe czy Ganony to totalne porażki, a i już taki Mielu dawno zacząć piep***, czy Blizzard Bast też nie umie pisać (podaję przykłady z N+ bo czytam to, a i coraz rzadziej, a PE to czasem u kumpla prezjrzę). Brakuje mi jakiś fajnych tekstów w tych gazetach. Kiedyś był dużę arty o serii FF, o czwartym Mortalu, zapowiedź Tekkena 3 przedstawiająca wszystkie postaci... a teraz? Przydałaby się historia Dragon Questa przy premierze DQVIII w Europie, jakiś wielki materiał o o Gears of War czy Halo (recenzja HGN?), na czym twórcy się wzorowali, co ich inspirowało itd., itp. A tu nudy, nudy, nudy, jakieś kąciki, co raz są, dziesięć razy ich nie ma, jakieś felietony czytelnikó-analfabetów albo - co gorsza - redaktoró-analfabetów.

No ale, sądzę, że po prostu redaktorzy prezentują poziom większości swoich czytelników.

Co pokazuje dobrze ów kontrowersyjny felieton ;)
It is always better to avenge dear ones than to indulge in mourning.
Offline

Swir80

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 18 lut 2007, o 15:42

Post18 lut 2007, o 16:23

Moim zdaniem Neo+ powoli ale nieubłaganie pikuje w dół. Dlaczego? Cena wyższa niż u konkurencji, co spowodowane jest prawdopodobnie coraz niższym popytem - mniej sprzedajemy a koszty wciąż pozostają, więc trzeba to jakoś regulować. Jakość papieru poniżej przyzwoitości, niewielka ilość stron, czyli - patrząc przez pryzmat konkurencji - desperackie cięcie kosztów w celu utrzymania się na rynku, nawet już nie utrzymania wysokiej pozycji. Częste, niezapowiedziane zmiany terminów wydawania kolejnych numerów, aby coś tam lepszego (recenzja hitu, opis nowej konsoli) miało szansę wskoczyć w tym miesiącu, IMO są chwytami pod zielonych małolatów i rzutują ujemnie na wizerunek wydawnictwa. Co do redaktorów to trudno mi się obiektywnie wypowiedzieć, regularnym czytelnikiem już nie jestem, gdyż mieszkam za granicą. Jednakże czytając jeden z ostatnich numerów, za najlepszego "redaktora" Neo+ uważam Adriana Chmielarza. Facet ma naprawdę dużo ciekawych do powiedzenia i robi to o dziwo tylko na łamach Neo+ (poprawcie mnie jeżeli się mylę). O ile dobrze pamiętam, to właśnie jego teksty najlepiej się prezentowały w Neonie.

W sprawie "nowych", powiem tylko, że bolączką i ekstrima, i Neo jest brak możliwości (czy też chęci) utrzymania kadry. Nie do pomyślenia dla mnie jest, że dobrzy redaktorzy (prawie masowo) odchodzą z powodów finansowych. Jest to przykre dla całej branży.
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post18 lut 2007, o 20:15

ja tam już wszystko mogę przeboleć : literówki , gównianie opóźniony termin wydania , papier gorszy niż ten od podcierania dupy , często słabe texty , ale to co najbardziej boli to redukcja stron z 98 na 82 :/ , a cena ta sama . Tosz to skandal na legalu grrrrrrrrr mam nadzieję , że jest to spowodowane brakiem gier do recenzji , ale jeśli nie to źle im wróżę :/
Offline

erbosss

początkujący

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 17 sty 2007, o 14:07

Post18 lut 2007, o 22:20

Beowulf - sorry ale co bronisz ludziom wypowiadac swoje zdanie? A co, mają pisać poematy, referaty na 10 stron udowadniające że dane pismo jest słabe? Każdy czuje jak czuje i to pisze, więc nie wiem w czym problem. Ktoś komu się nie podoba, ma inne zdanie - może napisać ripostę, ale jakoś nie widać obrońców. Wniosek? Naprawdę coraz większej grupie osób nasze pisemka przestają się podobać.

Co do neo - bez komentarza. Numer styczeń-luty był usprawiedliwiany tym, że podobno początek roku to nie ma o czym pisać. Numer na marzec ma znowu 84 strony. I jak mam to rozumiec? Sorry, ale sprawdziłem tylko w empiku liczbe stron i odłożyłem. Nie jestem fanboyem który za 50 stron zaraz poleci wyłożyć 10zł, co to to nie. I nawet nie chce mi sie wchodzić na forum neo plus żeby znowu wyczytać stek usprawiedliwiających bzdur. Papa, neo plus, zapewne długo już nie pociągniecie.

Swir80 -zgadzam sie z tobą w 100%. Jedyną ciekawą osobą w neo jest adrian chmielarz - który pojawia się z raz na rok pewnie żeby przyciągnąć.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post18 lut 2007, o 23:23

Znowu 84 strony :shock: ? Nieźle. Upadek bliski, tak było zawsze gdy pisma nienajlepiej sobie radziły. Coś czuje że wkrótce neo podzieli los secret service...
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post13 mar 2007, o 13:39

Ja bojkotuję polskie czasopisma o konsolach :x Sorry ale dłużej nie będę ich kupował. Mam net więc to mi wystarczy bo przeciętniactwa za kasę nie potrzebuję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron