Teraz jest 28 mar 2024, o 15:49


Kontynuacje znakomitości

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Crade

początkujący

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): 25 lis 2004, o 18:02
  • Lokalizacja: Wiooocha... Taka mała tam :P

Kontynuacje znakomitości

Post22 lut 2005, o 19:22

Dotąd powstało tyle świetnych tytułów na pecety (najlepszym przykładem, który w tej chwili łazi mnie po głowie jest StarCraft), a stworzenie ich kontynuacji nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jak myślicie: warto producentom ryzykować i tworzyć sequele tak wielce uznanych tytułów i ponieść ewentualną porażkę, kiedy nie sprosta się oczekiwaniom fanów, czy może lepiej zostawić historię legendy nieskazitelnie czystą?

Może autorzy wydając kontynuacje nastawieni są tylko na jak największy zysk, twierdząc, że jeśli doskonała pierwsza część przypadła graczom do gustu, to następna odsłona oznaczona tym samym tytułem, a tylko inną cyferką, sprzeda się tak samo dobrze nawet wtedy, kiedy po uruchomieniu okaże się zwykłą porażką?

Słowem: Co myślicie o wydawaniu kolejnych części doskonałych gier. Dopieszczanie tego co jest mające dostarczyć potencjalnemu graczowi sporo rozrywki, czy tylko odcinanie kuponów od znanej marki?

A, głupota nie temat :P. W dodatku źle sformułowany, ale walić - jestem śpiący, siedzę w miejscowej kawiarence i koleżanka obok mi dupę zawraca ;).
"Jestem za, a nawet przeciw!" - Lesiu Wałęsa
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post23 lut 2005, o 18:51

Jest jeszcze taka kwestia, że ludzie starsznie narzekają na kolejne części gier ale prawda jest taka, że ludzie stawiają poprzeczkę za wyskoko i potem jak jest każdy widzi :D. No i lubimy też idealizować przeszłość :twisted:
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post24 lut 2005, o 17:43

Zgadzam się z przedmówcą. Im bardziej ktoś starszy, tym bardziej się rozczula przy oldskulu...
Druga sprawa to zbyt wysoko postawiona poprzeczka. Niejeden się przeliczył. Ja też. Oczekuję czegoś tak mocno, że japa boli, a jak to przychodzi, to rozczarowanie - "...a miało być tak pięknie: wywiady, wizyty w zakładach pracy..." (Stuhr, "Seksmisja")
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post25 lut 2005, o 16:30

Są oczywiście takie perełki jak seria GTA, gdzie każda kolejna gra jest o wiele lepsza od poprzedniej ale takich serii to za dużo nie ma :(
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post28 lut 2005, o 20:08

Kontynuacje swietnych gier byc powinny - ja po jednej wspanialej grze (vide mgs) jestem zawsze nienasycony i chcialbym 2 albo 3 razy wiecej. i ot tego sa wlasnie kontynuacje - zeby zrobic nam dobrze :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post2 mar 2005, o 23:08

Kontynuacje powinny byc ale bez przesady. nowe tytuly tez powinny powstawac bo dopadnie nas rutyna i sie w koncu znudzimy tymi wszystkimi grami :D
Offline
Avatar użytkownika

mdwoods

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 15 lut 2005, o 14:44

Post5 kwi 2005, o 07:56

moim zdaniem powinny być kontynuacje ale takie które wnoszą coś nowego.
Ale nowe gry też powinny być.
Producenci boją się wprowadzać na rynek zupełne nowości bo boją się o małą sprzedaż - ludzie raczej lubią sprawdzone temety- czego przykładem może byc _ giera UBISOFTu- Beyong Good & Evil- gra naprawdę super- a sprzedała się jak jakiś crap. Ale co zrobić takie gusta- Powstanie nowy Rayman i ludziska się na to rzucą bo wiedzą czego się po tym tytule spodziewać.
Offline
Avatar użytkownika

Maxer7000

guru

  • Posty: 1372
  • Dołączył(a): 6 lut 2018, o 15:10

Re: Kontynuacje znakomitości

Post23 lis 2022, o 17:18

Warto kontynuować znajomość jeśli są jakieś korzyści. Takie rzeczy to ja uwielbiam wręcz!!!
_________________________________________-
Blog o pracach dyplomowych z Historii

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości