Teraz jest 16 kwi 2024, o 12:44


system oznaczeń PEGI

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

piotr_spidor

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 29 maja 2012, o 10:54

system oznaczeń PEGI

Post29 maja 2012, o 13:03

Hej, czy słyszeliście o PEGI? Nawet jeśli nie, to na pewno się z nim zetknęliście. To system stworzony przez samych producentów i dystrybutorów gier, którym zależało na bezpieczeństwie ich najmłodszych użytkowników. Objaśnia on w prosty i przystępny sposób za pomocą piktogramów na pudełkach, które gry bez obaw można wręczać dzieciom. Dzięki PEGI nie musimy już bać się o nieodpowiedni wpływ zawartych w programach przekazów na psychikę i zachowania najmłodszych.
Czy uważacie, że PEGI jest pożyteczne? Czy kierujecie się, bądź gdy zostaniecie rodzicami, będziecie się nim kierować?
Offline
Avatar użytkownika

tenen

bywalec

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): 5 cze 2011, o 23:15
  • Lokalizacja: http://zpademwlapie.blog.pl/

Re: system oznaczeń PEGI

Post29 maja 2012, o 21:22

Oczywiście korzystam. Moi rodzice korzystali i dostawałem zawsze gry odpowiednie do mojego wieku, co prawda dawno to było... Jak głosiła niegdyś reklama "dziś sam jestem dziadkiem..." i siostrzeńcom zawsze kupuję gry odpowiednie do ich wieku, a swojemu dziecku(jeszcze nie mam, ale kto wie...) będę kupował również odpowiednie gry. Później taka psycholoszka w TV mówi że gry dzieciom paczą psychikę, a sama o istnieniu PEGI pewnie nie słyszała... Ludzie parapety...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: system oznaczeń PEGI

Post30 maja 2012, o 00:53

Nie wszyscy jednak zwracają uwagę. Kwestia świadomości i odpowiedzialności samych rodziców.
Offline
Avatar użytkownika

Maxer7000

guru

  • Posty: 1399
  • Dołączył(a): 6 lut 2018, o 15:10

Re: system oznaczeń PEGI

Post9 lut 2022, o 13:58

Ten system oznaczeń PEGI jest bez sensu! To powinni zlikwidować moim zdaniem!
__________________________________________________
Pisanie prac z prawa

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron