Teraz jest 29 mar 2024, o 00:43


Konwersje Konsole -> PC

Dyskusje na tematy związane z grami video. Porozmawiajmy na temat gier używanych, pracy w branży, polskich magazynach o grach, czy growych zboczeniach.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Konwersje Konsole -> PC

Post16 lut 2005, o 18:33

Chciałem się Was zapytać co sądzicie na temat konwersji gier z Konsol na PC. Lubicie je, czy może nie, a jeżeli ich nie lubicie to co Was najbardziej w nich denerwuje. Może jednak widzicie też i dobre strony takie jak poprawienie błędów wesji konsolowej. Piszcie ludziska.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post17 lut 2005, o 09:31

Ja powiem tak - rynek PC żyje konwersjami z konsol. Co by było gdyby ich nie było? Jedna czy dwie dobre gry na rok? Popatrzcie na co teraz warto czekac na pc, czego nie bylo juz na konsolach - stalker? pariah? Jakos nie widze swietlanej przyszlosci. Od wielu lat mowi sie o kurczeniu rynku blaszakowego i teraz jest to najbardziej widoczne. Jesli E3 nie pokaze wysypu zapowiedzi na PC, to moze byc nieciekawie.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post17 lut 2005, o 09:41

Gdyby nie konwersje z konsol ten rynek dawno by upadł. Mnie tak bardzo az nie obchodzi czy te konwersje są czybędą - gram na ps2 i nie obchodzi mnie w jakie ochłapy grają blaszakowcy :wink: :P
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post17 lut 2005, o 13:23

Kilka faktów:

Finaliści AISA w kategorii Game of the Year
1. GTA: San Andreas
2. Half -Life 2
3. Halo 2
4. Katamari Damacy
5. World of Warcraft

czyli tylko dwie na PC

dodatkowo wartość sprzedanych gier na PC w USA spadła z 1,2 miliarda w 2003 do 1,1 miliarda w 2004.

Informacje podaje za CDAction`em.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post17 lut 2005, o 21:34

hmm wiesz różnie mozna na to patrzec. Ja bym powiedzial raczej ze AŻ dwie na pc. Tylko trzeba wziac pod uwage ze tak naprawde jeszcze oprocz far cry i moze dooma 3 w poprzednim roku naprawde bylo cienko. Natomiast na konsole bylo duzo wiecej hitow.
Offline
Avatar użytkownika

gayardo

OGM Member

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:43
  • Lokalizacja: Poznań

gayardo

Post18 lut 2005, o 12:29

Jedyne gry jakie pozostą w oryginale na pc to FPS-y, strategie i po cześci niektóre gry RPG to jest pewne. Przykład Half-Life 2, Far Cry, World of Warcraft, strategi nie musze chyba wymieniać.Reszta gier na PC to będą port z konsol, lub podobne.
Offline
Avatar użytkownika

Benny Blanco

wyjadacz

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 10:23
  • Lokalizacja: krk

Post18 lut 2005, o 18:24

moze z innej strony...

gdyby nie istnialy konsole, bylyby gry tylko na PC. te same co na konsole w razie koniecznosci
The Truth Is...
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post19 lut 2005, o 00:57

No ale ja jakoś sobie nie wyobrażam niektórych gier na PC, a już żeby podłączyć matę do kompa to już było by przegięcie.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline

Crade

początkujący

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): 25 lis 2004, o 18:02
  • Lokalizacja: Wiooocha... Taka mała tam :P

Post22 lut 2005, o 18:59

Mario napisał(a):Gdyby nie konwersje z konsol ten rynek dawno by upadł. Mnie tak bardzo az nie obchodzi czy te konwersje są czybędą - gram na ps2 i nie obchodzi mnie w jakie ochłapy grają blaszakowcy :wink: :P


No nie wiem stary - wydaje mi się, że gdyby konsol nie było wogóle, producenci gier skupiliby się na rynku koputerowym, bo i nie byłoby żadnej innej alternatywy. Co zaś ciągnie się za tym, rynek gruff komputerowych nie upadłby i w takiej sytuacji mielibyśmy wysyp nowości nie - tak jak jest obecnie - na skrzyneczki podłączane do telewizorów, a właśnie na szare, niepoczciwe i powoli odchodzące w niepamięć blaszaki.

Nie można także zapomianć, że mniejsza część tytułów swoje korzenie ma właśnie na pecetach - ilość ta może specjalnie imponująca nie jest, ale mimo to zawsze jakiś odłam się znajdzie :P. Za przykład weźmy choćby tytuł, który zgarnął już niejedną nagrodę za najlepszą produkcję miesiąca, roku itp. - Grand Theft Auto: San Andreas. Beeee :P.

Tak czy inaczej, konsole są i będą, więc nie ma co się tutaj rozwodzić na tak głupie tematy. Prawda jest prawdą - aktualnie konwersje z konsol stanowią zdecydowaną większość zasobów growych na PC i szczerze, to... zwisa mnie to :P. Ważne, że mam w co ciorać, a czy gra jest przeróbką z Playa, z zielonookiego pudła, czy z innego Dreamcasta, to naprawdę niewiele mnie obchodzi.

Jest też inna kwestia, niezwiązana z tematem (jak zresztą cały ten głupi post :P) - tego, co pecetowcy otrzymują w konwersji. Jak wiadomo, DRIV3R, mimo, iz kilka miesiecy po premierze konsolowej, na szarakach ma szanse stac sie gra nie tyle dobra, co nawet hitem na miare GTA:SA wlasnie, gdyz wydany zostanie w poprawionej wersji, w której usunięte zostaną niedoróbki z Playa.

A tam, nie chce mi się niczego więcej gadać, bo nawijam bez ładu i składu, a w połowie pisania tego posta zapomiałem już jakie pytanie było podpięte pod ten temat :P.
"Jestem za, a nawet przeciw!" - Lesiu Wałęsa
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post23 lut 2005, o 18:47

Dochodzi jeszcze kwestia tego, że konwersje są przeważnie gorsze od oryginałów (są oczywiście nieliczne wyjątki), przeważnie sprawa rozbija się o sterowanie i save`owanie. Oczywiście sa tez i pozytywne strony takie jak łatwiejsze celowanie myszką w shooter`ach.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline

Rav009

początkujący

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): 18 lis 2004, o 18:04
  • Lokalizacja: a co??

Blaszak

Post22 mar 2005, o 16:23

wy tak narzekacie na blaszaki a na nich robione są gry do konsol...wiec jezeli by nie było PC to nie byłoby gier na konsole, pozatym na PCtach mozna wiele więcej rzeczy robić niz tylko grać.......a dzisiejsze karty przewyższają grafiką PS2 i XBOX
..................ale jak wyjdźie X2 i PS3 to pewnie pc pod wzgledem grafy się schowają :)
Ride or die!!
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post22 mar 2005, o 17:36

Taka jest naturalna kolej rzeczy. Konsole wyznaczają nowe kierunki rozwoju, a potem PC`ty starają się je dogonić. Jak już wysuną się na prowadzenie, to powstaje nowa generacja konsol. Normalnie perpetum mobile.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Następna strona

Powrót do Tematy okołogrowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron