Teraz jest 29 mar 2024, o 14:25


Alone in the Dark 5

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Alone in the Dark 5

Post14 maja 2008, o 15:22

Horrory to jeden z moich ulubionych gatunków. Ten rok zapowiada się szczególnie dobrze, na czele z Silent Hill 5, Resident Evil 5 i właśnie Alone in the Dark 5. Mi do gustu przypadła zwłaszcza czwarta część opowieści Edwarda Carnby'ego, bo w poprzednie w czasie ich wyjścia nie grałem, a po czasie były już bardzo archaiczne. Co sądzicie na temat piątki? Czy ma szanse w starciu z silentem i RE?
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: Alone in the Dark 5

Post14 maja 2008, o 15:27

Po pierwsze to marne są szanse, aby Resident Evil 5 ukazał się jeszcze w tym roku, więc AitD5 będzie walczyć głównie z Silent Hillem. Trudno obie pozycje porównywać, zresztą mają ukazać się w innym terminie, więc spokojnie będzie można zaliczyć i ten i ten tytuł :). Dobrych survival-horrorów nigdy za wiele.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Alone in the Dark 5

Post15 maja 2008, o 09:27

Hmm ja wierze, że RE5 sie jednak ukaże przed gwiazdką, przecież niebyło na razie mowy o jakichś przesunięciach. Alone in the Dark też powinno być bardzo dobre. Pamiętam jak grałem w czwartą część na PS2, była naprawdę świetna, przypominała Resident Evil, aż dziwne, że twórcy nie wydają częściej kolejnych części AitD, bo ten tytuł ma duży potencjał. Wkurzające jest tylko to, że jak do tej pory nie było wcale survival-horrorów to teraz nagle będzie ich dużo. To prowadzi do przesytu, podobnie jak przejadły mi się już strzelaniny, których ostatnio jest zatrzęsienie.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alone in the Dark 5

Post17 maja 2008, o 22:38

Ja także wyczekują AitD 5 bo jestem z tą serią od czasów procków 386 ;) w New Nightmare nigdy nie miałem przyjemności zagrać, ale mam nadzieję, że jeszcze to jakoś kiedyś nadrobię. Ogólnie nie ma co narzekać na przesyt survivalów bo tak po prawdzie to wszyscy weszliśmy w nową erę i trzeba na to tak patrzeć. Startujemy od zera. AitD 5, SH5 i RE 5 to jak narazie jedyne zapowiedziane giery więc nie ma co mówić o jakimś przesycie. Nie mogę się doczekać w sumie tych 3 gier. O SH 5 się nie martwię bo na pewno będzie dobry. Każdy był więc i tu nie czuję, aby było inaczej. RE 5 to już w ogóle podejrzewam, że zmiecie nawet GoW2. Jeśli by wyszły w tym samym czasie to by było naprawdę starcie tytanów chociaż podejrzewam, że GoW2 by wygrał ze względu na tryb multi, a może w RE 5 też coś fajnego wymyślą ??? Wątpię. Dawać tego Alona :)
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Alone in the Dark 5

Post18 maja 2008, o 10:35

PS2 Butcher, ja w przeciwieństwie do ciebie uważam że silent hill 4 był słaby. Nie chodzi tu o pomysł na zamknięty pokój (bo to było świetne) ale o poziomy do których przenosiliśmy się z tego pokoju. Były słabe, powielano w nich pomysły i postawiono na akcję czyli masowe ubijanie potworów. Wszyscy krytykowali SH4 i pewnie dlatego za piątkę zabrała się nowa ekipa.
A co do tego przepychu horrorów to niech sobie będzie. Trzy tytuły to nie jest jakiś potop. Najważniejsze żeby nie wychodziły w jednym momencie wszystkie razem (a na to sie nie zanosi :))
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alone in the Dark 5

Post18 maja 2008, o 11:40

Piotrek napisał(a):PS2 Butcher, ja w przeciwieństwie do ciebie uważam że silent hill 4 był słaby.


W sumie w SH1 i SH3 i ORigins ubijania potworów też było nie mało, SH2 było jedyną częścią gdzie praktycznie w ogóle nie było walki i to między innymi sprawiło, że to była najlepsza część bo czuło się przewagę gry przygodowej. Co do SH4 klimatem był najcięższy i najbardziej przerażający. Wykonany był też zdecydowanie na najwyższym poziomie. Fakt radio i latarka oraz miasto zniknęły, ale fabularnie był ciężki i to nie podlega dyskusji. Ale spoko, każdy ma swoje zdanie :) mam nadzieję, że SH5 będzie tak dobry jak SH2, albo nawet lepszy czego sobie i fanom życzę :)
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Alone in the Dark 5

Post18 maja 2008, o 13:46

Co do SH1 to nie przesadzaj. SH3 faktycznie było już dużo ubijania potworów i powoli zaczynało się to wszystkim nie podobać, a sprawa się jeszcze bardziej pogłębiła w SH4, co już w ogóle było głupie. Oczywiście i tak ukończyłem The Room, ale uważam że to była najsłabsza część całej serii (co się zgadza ze średnią ocen dla wszystkich części w Internecie). Piątkę tworzy już chyba ten sam developer który robił Origins na PSP, zobaczymy jak im pójdzie.
Nieźle offtopujemy, wróćmy do Alone in the dark :soczek:
Jeśli nie grałeś w AitD4 to powinieneś zdecydowanie do niego wrócić bo to był naprawdę świetny tytuł. Podobny do residenta ale mający swój klimat. Bardzo ciepło go wspominam.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Alone in the Dark 5

Post5 lip 2008, o 12:53

Grał ktoś? Twórcy mogliby rzucić do sieci jakieś demo, bo trochę mimo wszystko obawiam się inwestowania w ten tytuł, a zagrałbym sobie w dobry survival-horror, więc warto by było sprawdzić przed ewentualnym zakupem...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Alone in the Dark 5

Post5 lip 2008, o 22:44

Ja grałem i mogę ci tylko dobrze radzić - nie kupuj tej gry! Beznadzieja. Ciekawi mnie jak w ogm ją ocenicie ale moim zdaniem bardzo się ona nie udała. Grałem wprwadzie na razie tylko w jeden pierwszy poziom, ale bardzo mi się to nie podobało. Bardzo liniowa, trzeba wszystko robic jak po sznurku, nudna. Jedynie grafa może sie podobać.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Alone in the Dark 5

Post6 lip 2008, o 11:39

Trochę zdziwiony Twoją odpowiedzią dopiero popatrzyłem na oceny w internecie i faktycznie - najlepiej to nie wygląda, ale są też duże rozbieżności, podobnie jak w opiniach graczy na temat gry... Więc co tak naprawdę tutaj "nie gra" poza liniowością?
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Re: Alone in the Dark 5

Post7 lip 2008, o 16:32

To nie jest liniowość w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, tu czujesz sie jakbys był pociągany za sznurki przez twórców, jak kukiełka. Wszystko trzeba robić dokladnie tak jak sobie twórcy zaplanowali. Bardziej przypomina mi to odgrywanie filmu niż granie w survival-horror
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: Alone in the Dark 5

Post9 lip 2008, o 20:41

szczerze? gra jest fatalna! Broniłem jej zanim nie zagrałem klimat odpycha sterowanie to koszmar prawdziwy horror :brawa:

nie warta uwagi żeruje na wspaniałym klimatycznym horrorku z czasów szaraka
ale oprócz tytułu nie ma nic do zaoferowania

omijałbym ja dalekim łukiem na szczęście upłynniona na allegro uff

polecam battlefield bad company to dobra inwestycja
Następna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron