Teraz jest 28 mar 2024, o 13:42


Rage i Wolfenstein 3 od ID Software

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

bogaty

aktywny

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): 19 maja 2007, o 11:06
  • Lokalizacja: poznan

Rage i Wolfenstein 3 od ID Software

Post1 gru 2007, o 00:40

http://pl.youtube.com/watch?v=ovAM8gXrF ... re=related

Z tego co wiem ogladałem kiedys wywiad z Johnem Carmackiem ta gra ma sie pojawic na PS3 i x360
wygląda jak mieszanka Motorstorma z Bioshock zapowiada sie ciekawie


Rage ma być postapokaliptycznym shooterem, którego akcja rozgrywać się będzie głównie na otwartym terenie. Z tego powodu, w grze znajdzie się szereg elementów, które są dość nietypowe jak dla tego gatunku. Jednym z nich są pojazdy. Wiadomo już, że odpowiednio zmodyfikowany wehikuł służyć będzie do nie tylko do szybkiego przemieszczania się po bezdrożach, ale również do wykonywania bardziej skomplikowanych misji.



O tym, że Tech 5 ma wkrótce ukazać się na rynku, dowiedzieliśmy się niedawno z ust Steve'a Nixa, jednego z dyrektorów ID.

Jego zdaniem, głównym problemem przy produkcji gier jest to, że tytuły testowane są na jednym sprzęcie. Do niego są też dopasowywane. Konwersja na inną platformę zajmuje bardzo dużo czasu i zwykle okazuje się być nieefektywna.


Teraz ma się to zmienić. Dzięki zastosowaniu Tech 5, wystarczy jedynie zmienić parę danych w kodzie gry i tytuł sam dostosuje się do nowego sprzętu. Nie są to tylko słowa. Podobno silnik był już wielokrotnie testowany przez programistów z ID i "sprawdza się doskonale". Po przekonwertowaniu gry na inną platformę nie występują żadne problemy.C


Wolfenstein 3




http://pl.youtube.com/watch?v=yHUbwG71XgM

Kontyuacja Return to castle Wolfenstein według Id ma byc rewolucyjna
prawdopodobnie powstanie na silniku tech5, o którym wyżej
Exclusive dla X360
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Xbox fan

bywalec

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): 13 lut 2007, o 23:39

Post5 gru 2007, o 12:34

Return to castle wolfenstein był świetny, trójka też może zarządzić. Mogliby trochę uchylić rąbka tajemnicy i pokazać coś z gry, bo na tym powyższym filmiku widać praktycznie tylko szkice. Ale i tak warto go obejrzec - twórcy mówią tam nawet że narzędzia deweloperskie na Xboxie są łatwiejsze w obsłudze niż te pecetowe :).
Offline
Avatar użytkownika

bogaty

aktywny

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): 19 maja 2007, o 11:06
  • Lokalizacja: poznan

Post5 gru 2007, o 14:51

Masz racje return to castle wolfenstein jest swietny gdy pojawi sie na xbox orginals to napewno go kupie
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post6 gru 2007, o 23:43

O ile w ogóle się pojawi :). Też w niego gralem, ale na PC kiedyś choć wiem że wyszedł też póxniej na PS2 i Xboxa. Jak tak sobie o nim gadamy to aż zachciało mi się go odświeżyć. Musze poszukać czy przypadkiem nie jest gdzies dostepny wlasnie na ps2 albo Xboxie.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post7 gru 2007, o 15:36

No tak, z RtCW mam same dobre wspomnienia, choć też przyznam że z wersjami konsolowymi nie miałem do czynienia :roll: ...

P.S.: Czemu dwie gry w jednym temacie :P ?
Offline
Avatar użytkownika

Neo77

guru

  • Posty: 997
  • Dołączył(a): 10 sty 2018, o 16:52

Re: Rage i Wolfenstein 3 od ID Software

Post31 paź 2023, o 17:20

Uwielbiam takie stare tytuły. One mają swoją unikatową magię. Tak to ja już widzę!
_______________________________
Tematy prac magisterskich z Ekonomii

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron