Teraz jest 29 mar 2024, o 16:52


PS3 vs Xbox 360

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

PS3 vs Xbox 360

Post17 lis 2006, o 15:23

Widzieliście tego newsa:
http://onlygames-pl.mcsadmin.superhost. ... om=&ucat=&

Dla mnie to szok. Na PS2 ridge racer wygląda gorzej niż na 360tce :x

Wkleje może i tutaj te porównawcze zdjęcia. Co sądzicie?

[img]http://onlygames-pl.mcsadmin.superhost.pl/Galeria/obrazy/113808compare[1].jpg[/img]

Obrazek

Gość

Post17 lis 2006, o 18:03

Pierwsze porównanie chyba nie wymaga komentarza. Co do screenów z furami to trzeba zaznaczyć, że na PS3 gra hula w rozdziałce 1080p. I z tej właśnie rozdziałki robiony był screen.
RR 7 na 360 to "tylko zwykłe i do dupy 720p" (jakby to powiedział fanboy Sony). Teraz wypadałoby zrobić konkurs pt: "Znajdź różnice" heheehhe;). Szczerze mówiąc to screeny są zbyt małe aby zobaczyć między nimi jakieś większe różnice, a na pewno takie są (z przewagą dla PS3). Tylko czy te różnice będą widoczne gdy będę siedział jakieś 2-3 metry od mojego wymarzonego LCD? skoro na tych screenach tak naprawdę nie ma opadu kopary? Zaznaczam, że mówimy (i nadal mówmy) tutaj o tym przypadku czyli o RR 7.
Offline
Avatar użytkownika

Gunek

master

  • Posty: 316
  • Dołączył(a): 8 cze 2005, o 16:35
  • Lokalizacja: Wioska

Post17 lis 2006, o 18:59

Tak samo jest z przypadkiem gry Call of Duty 3, na X360 gra dostala ocene ogolna 8.8 a PS3 8.2 za grafike w tej grze X dostal tez wyzsza note... moze to z tego wynika ze na PS3 ciezko sie programje gry(w koncu kiedys chyba sie wypowiadali programisci ze na PS3 bedzie ciezej sie programowac gry) hmmmm.... albo chcieli zdazyc na premiere zeby gra byla na start i ja niedopracowali... eeeeh trzeba poczekac z rok zeby w ogole prownywac 2 sprzety takie jest moje zdanie
Offline

Tokar

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 31 gru 2004, o 14:47

Post17 lis 2006, o 19:21

Sprawa jest prosta, ps3 bedzie przez najbliższe pół roku płacił frycowe za to że dopiero weszła na rynek. x360 też płacił i nie oferował przez poprzednie miesiące wielu wypasionych tytułów, dopiero teraz się rozkręcił.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post22 lis 2006, o 12:47

Nie zmienia to faktu że niezłą kaszane na razie odwalają. to ja mam dawać dwa razy wiecej niż za xboxa 360 po to żeby miec dla mnie zupełnie bezużyteczny player bluray i gry w gorszej grafice? dzieki, postoje.
Offline

M@JK!

bywalec

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): 8 sty 2007, o 11:05

Post8 sty 2007, o 11:18

No roznica jest wielka juz na 1 rzut oka... z tego wzgledu ze widac na ps3 lepsza jakos tekstur bardziej zlozona geometrie i kontrastowosc jest lepsza ... co do oswietlen to nie ma co sie klucic na ps3 sa lepsze ale to jedynie sprawka programistow:)
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 sty 2007, o 10:37

Sorry ale jak ty tu widzisz wielką różnicę na korzyść ps3 to chyba nosisz fanboyowskie okulary chłopcze.
Offline

Peny

bywalec

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): 23 kwi 2005, o 18:54
  • Lokalizacja: Jelenia Góra

Post10 sty 2007, o 16:08

jak tak maja wygladac gry na ps3 do konca roku to ja tez postoje...
ale kicha ten pierwszy screen!!! szczerze mowiac to chyba na ps2 lepiej by to wygladalo....
miejmy nadzieje ze szybko sie rozkreca z innymi tytulami :?
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post13 sty 2007, o 00:36

screen z xboxowej wersji jest ładniejszy wiecej detali otoczenie wyglada lepiej i wiecej trawy
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post16 sty 2007, o 12:07

Małe szczegóły a jednak sporo gier startowych na ps3 wygląda gorzej niż na xboxie 360. Na razie można to zwalić na brak czasu ale jeśli do końca roku 2007 nie zobaczymy większej przepaści w grach na ps3 względem xboxa 360 to już jej raczej nigdy nie zobaczymy i opowieści sony można wsadzić miedzy bajki o tym jak to ps3 miało pożreć Xboxa.
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post18 sty 2007, o 17:23

"Na PS2 ridge racer wygląda gorzej niż na 360tce" Nie X 360 jest lepszy w kwestii grafiki od PS2. Mario idę się powiesić bo nie mogę wytrzymać<ironia mode off>.

Ziewwww, a pamiętacie jak wieszali psy na to że Xbox 360 na starcie to pół next gen, a tu wyszły takie kilery że oczy mi wypadły, a szczęki do dziś nie mogę znaleźć (niezły chlew u siebie mam:)). Jak wiadomo Ridge Racer wyszedł pół roku (zgaduje) po starcie XO ? Zresztą namco bandai stacza się i robi wszystko na "odwal się" żeby było i się sprzedało. Ps3 i XO mają bardzo zbliżoną do siebie moc. Więc ja dopiero po 2-4 latach osądzę która ma większą moc. Nie jestem fanboyem a xa chciałbym tak mieć że normalnie...:). Resistacne i MotorStorm ryją beret nie tak jak GoW, ale naprawdę ładnie wyglądają(wnioskuję po filmikach w jakości HD). A czy oprócz tych obrazków są jeszcze jakieś, które pokazują jakieś widoczne zmiany? Jak dobrze wiem to tytuły jak Call of Duty, Tony Hawk 8 wyglądają tak samo na obydwu konsolach.
PS. Czy ktoś pożyczy 500 zł na kupno XO? Zwrócę jak będę miał:)
Ostatnio edytowano 24 sty 2007, o 12:03 przez YoW, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post24 sty 2007, o 11:34

Nie wiem za bardzo o co ci chodzi w pierwszym zdaniu no ale nie wnikam.

Faktem jest że na początku X360 nie miał rewelacyjnych gier. Były słabe graficznie jak na nextgena. Teraz jednak wszystko się na szczęście rozkręciło. A co do tych multiplatformowych gier które wymieniłeś to większość wygląda lepiej właśnie na 360 niż na PS3 (na PS3 więcej przycinają i mają słabsze oświetlenie), ale to jeszcze nic nie znaczy. Na pewno na dzień dzisiejszy to X ma lepsze giery i w ciągu najbliższych miesięcy chyba nic pod tym względem się nie zmieni.
Następna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości