Teraz jest 27 kwi 2024, o 15:25


PS3 vs Xbox 360

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 mar 2009, o 13:48

Czy wy zdajecie sobie sprawę, że wraz z NXE można instalować gry na HDD czy też moze przespaliście ostatnie kilka miesięcy ;)? Ja od jakiegoś czasu zawsze instaluję sobie gry na dysku, by napęd się nie męczył, po czym konsola jest bardzo cicha. Za to max denerwuje mnie PS3 - mam wersję 40GB i mniej więcej po 2 godzinach grania zaczyna wyć jak głośny odkurzacz (zabezpiecenie przed kurzem - wiatraki odpalają się z pełną mocą). OK, może i moja konsola nie ma gdzie oddychać (mało miejsca, wszystkie maszynki poupychane, z czasem zrobie "przemeblowanie" ;) ), ale jednak fakt jest faktem. W chwili obecnej pod telewizorem to PS3 jest u mnie głośna a nie odwrotnie.
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 mar 2009, o 14:15

Na dysku 60GB (nie wspominając 20GB lub nie mając go w ogóle modele: core i arcade) za dużo tych gier nie wepcha, pamieciożerne się zrobiły teraz te gry :). Ale fakt w pewnym stopniu odpalanie gry z HDD zauważalnie wycisza pracę konsoli, wtenczas słychać tylko pracę wiatraków. Co do awaryjności to się nie wypowiadam, bo jeszcze mi się nie zepsuła. Pewnie dlatego że mało na niej gram.
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 mar 2009, o 18:47

Jeżeli chodzi o gry a do tego chyba ma nam służyć konsola to xbox 360 jest bezkonkurencyjny(w każdym typie rodzaju gier ma najlepsze tytuły) no chyba że ktoś lubi mario popelinę.
awaryjność to kwestia losu loteryjnego (mam bardzo starą wersję x'a)
co do kultury pracy odsyłam do spostrzeżeń barona.
Do tego warto wspomnieć o cenie która powoduje że dostajemy o wiele lepszy sprzęt za mniejsze pieniądze.
Jeżeli chodzi o filmy (mam to akurat mocno w d...) to nie tylko ogranicza się do xbox live bo to jedna z opcji cieszenia się filmami w jakości hd ale warto dodać tu możliwości odtwarzania x264 i podłączenia nawet 1.5gb dysku wypchanego po brzegi filmami w hd na tym polega właśnie wolność mediów a ograniczenia płynące z zastosowania nieszczęsnego wolnego i zacinającego się bd to tylko rajcująca pożywka dla ludzi czerpiących swoją wiedzę z ulotek reklamowych i kampanii marketingowej firm promujących daną technologię i nie mających pojęcia o potencjalnych możliwościach sprzętu tzw klapki na oczach. Bardzo świetnie w tej kwestii zamydla właśnie sony promując nikomu niepotrzebny wolny nośnik. ups potrzebny! sony i molochom im podobnym żeby mieć większą kontrolę i zyski z kinematografii czy muzyki tzw ograniczenie wolności mediów. Jeden film jedna płyta hahahaha. Mam to gdzieś! br jest mi niezbędny jak zeszłoroczny śnieg i to właśnie mówi m$! Panowie z tej firmy znają potrzeby rynku i idą im na przeciw co widać chociażby po sprzedaży,
czy ich pomysłach. Net to siła dzisiejszego nośnika nieograniczone zasoby wszelakich mediów. Także nośnik zwany blue ray to tylko lipny namacalny bardzo drogi towarek wciskany na siłę nam konsumentom i nic więcej!
Wracając do istoty tematu to ps3rip od sonego to dziś tylko uzupełnienie i to jak znajdzie się czas do potężnej mocno suportowanej maszyny od m$ zwanej xbox 360 Gry i tylko gry promują konsolę a na tym rynku króluje xbox360 reszta typu filmy i inne zagrywki to tylko miłe dodatki. Ja na konsoli hardcorowo gram w gry i nie zamierzam czekać na spełnienie mrzonek typu BĘDZIE interesuję mnie to co jest! a te dwie dobre gry z ps3ripa zawsze można wcisnąć pomiędzy miażdżący suport xbox'a 360
Offline

PiPoL

początkujący

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 13 mar 2009, o 11:18
  • Lokalizacja: Człuchów

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 mar 2009, o 20:05

binio napisał(a):Jeżeli chodzi o gry a do tego chyba ma nam służyć konsola to xbox 360 jest bezkonkurencyjny(w każdym typie rodzaju gier ma najlepsze tytuły)


A niby to ja jestem fanboyem?:D:D:D:D

Faktycznie, FPS ma najlepsze... Hehe, tylko jakoś tytułów nie kojarze.
Sportowe też, ale te same są na PS3.
Strategie? No, jest Halo Wars.
Wyścigi? To samo co na PS3, do tego Forza a na X GT.
TPP? Gears of War. I co dalej?:D
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: PS3 vs Xbox 360

Post8 kwi 2009, o 10:25

Już nie zgłębiajmy się tak bardzo. Wystarczy sprawdzić ostatnią koncówkę roku i exclusivy.

1. Gears of War 2 vs Resistance 2

Tu chyba nikt nie ma wątpliwości. Gearsy zjadają R2.

2. LBP vs Banjo Kazooie

Kwestia gustu. Sony stworzyło swietną rzecz z LBP bo można budować swoje levele i dzielić się nimi. Ale pod względem samego gameplayu chyba postawiłbym bardziej na BK. LBP jest trochę niedopracowany pod względem dopracowania kolizji - przyzna to każdy kto rpóbował przejść tryb story i się klinował, czy nie przez swoją winę spadał w ogień itd. BK to super połącznie platformówki i sterowania pojazdami, mam wielką nadzieję na sequel.

3. Fable 2 vs Motrostorm 2

Wiem że trudno porównywać tak odmienne gatunki, ale tutaj postawiłbym na remis. Każdy tytuł jest świetny i w oba trzeba zagrać.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: PS3 vs Xbox 360

Post8 kwi 2009, o 11:11

No cóż kwestia gustu. To pokazuje, że obie konsole miały silne argumenty w poprzednim roku.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Re: PS3 vs Xbox 360

Post8 cze 2009, o 16:01

No to ja wszystkich rozgrzeję i powiem iż PS3 za rok i dwa zje xa bez popitki ;). Jedyny exclusive na xa, który mnie rusza to Conviction, ale on wychodzi również na PC, więc : :chytry:

Uaaaaa... Ta to moje subiektywne zdanie i xboje mają pozwolenie na jechanie po mnie wzdłuż i wszerz :)
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: PS3 vs Xbox 360

Post8 cze 2009, o 19:06

to twoje zdanie bo jesli chodzi o ten rok i o nastepny to powiedzialbym, ze xbox 360 ma jednak lepszy line-up. zwlaszcza, ze FF14 jest tylko czasowo na wylacznosc dla ps3(potem trafia na 360tke) i bez GT5 to tak naprawde ps3 nie ma co stawac do wyscigu.
no i o ile mowimy tu o wszystkich konsolach stacjonarnych. to w tym roku najciekawsze ekskluzywne tytuly jak i w latach nastepnych to ma akurat wii(zwlaszcza dla graczy lubujacych sie w typowo konsolowych produkcjach, bo na ps360 przewazaja pecetowe tytuly przerobione na modle konsolowa).
jak dla mnie w tym roku patrzac po tytulach ekskluzywnych i console-exclusive to ps3 wypada najgorzej sposrod wszystkich maszynek do grania obecnej generacji(ds, psp, 360tka, wii, ps3) - lacznie raptem 8-9 gier z czego 4 to dobre lub bardzo dobre tytuly, a reszta to sredniaki. nie mowiac juz o tym, ze 2/3 z nich to strzelanki i poza 2 rpg'ami ps3 w tym roku nie ma nic - line-up na poziomie gier na wii w 2006 roku gdzie dobrych ekskluzywnych gier bylo raptem kilka.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post4 lip 2009, o 09:41

NA ten tok PS3 ma chyba tylko uncharted 2 i ratcheta, a to trochę mało. Szkoda że sony dalej stawia na minimalizm bo gdyby tak na przykład ukazało się też już gran turismo 5 i god of war 3, to lineup byłby mocny. A tak PS3 będzie warto kupić w 2010 roku - będzie na pewno tańsza i dostępnych będzie więcej niż kilka exclusivów na których warto położyć swoje łapy.

anthermil

Re: PS3 vs Xbox 360

Post28 lip 2009, o 17:28

żeczywiście końcówke tego roku xbox będzie miał mocniejszą (Halo:ODST , GTA: Episodes from Liberty City i Forza 3)
ale już następny rok będzie należał do PS3

anthermil

Re: PS3 vs Xbox 360

Post28 lip 2009, o 19:05

Większość gier które podałeś nie są exclusivami xboxa 360
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: PS3 vs Xbox 360

Post28 lip 2009, o 19:54

yy to jest rozmowa dotyczaca konsol - jesli potrafisz odpalic gre z 360tki na ps3 to niezly jestes.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron