Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:59


PS3 vs Xbox 360

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: PS3 vs Xbox 360

Post19 cze 2008, o 10:08

A no nie jest to samo ... niestety ... po tym jaką konsolą była/jest PS2 nigdy bym nie przypuszczał, że PS3 będzie taka lipna :(
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: PS3 vs Xbox 360

Post17 mar 2009, o 00:15

Hmm czas leci a cena PS3 nie spada. Wszedłem sobie na sprzedaż konsol z ciekawości. Wii - 48mln, Xbox - 29mln, PS3 - 21mln. Jak sony się nie obudzi to nawet do Xboxa nie doskoczy a o dogonieniu wii to raczej może już tylko pomarzyć...
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: PS3 vs Xbox 360

Post17 mar 2009, o 09:25

Mnie cała trójka po jakimś kątem się podoba :).

Xbox 360, bo ładnie wygląda i nie ma problemu z nowymi grami, kozacki Xbox Live i bardzo wygodny pad.
PlayStation 3, bo można odpalić Linuksa :lol: w dodatku cicho chodzi i nie ma problemów z awaryjnością, ale to wielka krowa.
Wii: najzdrowsza ze wszystkich konsol (gry wymagają większej aktywności fizycznej od gracza), w dodatku mała, tyle że nie każdy ma miejsce i siły (skonany po robocie) na skikanie przed TV, a grafika stoi na poziomie poprzednich maszynek.

Gość

Re: PS3 vs Xbox 360

Post18 mar 2009, o 15:48

To może ja sie wypowiem, jako były użytkownik Xbox 360, a obecny PS3.

X360 miał 2 straszne wady. Hałasował jak odrzutowiec to raz. Dwa to obawa przed czerwonym okręgiem śmierci. Niby jest gwarancja i te sprawy, ale za każdym właczeniem X zastanawiałem sie czy to już nadszedł ten dzień w którym sie pożegnamy... Może to chore, ale prawdziwe.

Natomiast PS3 to cisza, bezawaryjnosć i niebiski laser. Niech nie mówia że nic nie daje, bo nic nie równa się z filmem w Full HD na wielkim TV.

Co do gier, obydwie konsole mają swoje ekskluzywne tytuły, ale wiekszosc i tak jest dostępna na obie konsole. Chyba jednak wole mieć Uncharted, a do tego cisze i spokojną głowe niż Gears of War II...
Offline

PiPoL

początkujący

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 13 mar 2009, o 11:18
  • Lokalizacja: Człuchów

Re: PS3 vs Xbox 360

Post18 mar 2009, o 15:49

To może ja sie wypowiem, jako były użytkownik Xbox 360, a obecny PS3.

X360 miał 2 straszne wady. Hałasował jak odrzutowiec to raz. Dwa to obawa przed czerwonym okręgiem śmierci. Niby jest gwarancja i te sprawy, ale za każdym właczeniem X zastanawiałem sie czy to już nadszedł ten dzień w którym sie pożegnamy... Może to chore, ale prawdziwe.

Natomiast PS3 to cisza, bezawaryjnosć i niebiski laser. Niech nie mówia że nic nie daje, bo nic nie równa się z filmem w Full HD na wielkim TV.

Co do gier, obydwie konsole mają swoje ekskluzywne tytuły, ale wiekszosc i tak jest dostępna na obie konsole. Chyba jednak wole mieć Uncharted, a do tego cisze i spokojną głowe niż Gears of War II...
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: PS3 vs Xbox 360

Post19 mar 2009, o 15:39

Posiadam xbox360 od paru ładnych lat wcześniej byłem posiadaczem sprzętu od sony psx/ps2 wieczne problemy z laserem i palcołomny pad doprowadzały mnie do frustracji. Po premierze nowej konsoli m$ byłem mocno anty na nią nastawiony (gdzieś duch playstation jednak dawał o sobie znać) Oczywiście czekałem na ps3 :)
nie będę się rozpisywał jak do tego doszło że wybrałem xbox360 bo nie widzę większego sensu
Wracając do tematu PS3 vs Xbox 360 na przestrzeni tych kilku lat istnienia na rynku tych systemów
mogę powiedzieć jedno xbox360 zmiażdżył ps3 bezapelacyjnie. Do takiego stanu rzeczy przyczyniło się samo sony
pozwalając sobie na stratę starych szlagierów (z serią ACE COMBAT jestem związany od samego początku)
zniszczenie dobrego imienia serii Gran Turismo gdzie prolog piątej części doprowadził mnie do łez.
Utrata wyłączności na mocną serię od namco (zawsze kojarzoną z playstation) mowa o TEKKEN
Czy chociażby FF od square. To jeszcze nie jest najgorsze :) Sam system stara ergonomia pada i ten beznadziejny BD
w połączeniu z beznadziejną usługą online (dużo dobrych tytułów nie posiada nawet tej opcji :) porażka, (kto grał w vtenis3 ten wie o czym mowa). Ktoś tu powiedział o hałasie x'a i stawiał to jako zaporowa wada systemu od m$ :) od nowego dasha x posiada możliwość zgrania gry na hd konsoli więc nie widzę tu tematu?. Filmy i sprawa bd to też bym polemizował bo wiadomo o tym że xboxlive oferuje nam filmy w hd także bd i filmy w jakości hd na nośniku to da mnie ograniczanie wolności mediów i próba monopolu i tyle :) Ale wracając do głównej sprawy czyli gier bo o to chyba chodzi. Na pierwszy rzut warto brać pod uwagę jakość pozycji. Na tym polu ps3 to totalna plajta większość gier multiplatformowych (jak nie wszystkie to więcej lub mniej spartaczone wersje) tytułów jest bez liku wymienić można dosłownie każdy tytuł gry! Po prostu są słabsze na systemie sony (różnie to ludki tłumaczą) a ja nie będę usprawiedliwiał partactwa sony tym bardziej że obiecano nam złote góry a dostaliśmy? to chyba każdy widzi kto niema klapek na oczach
Do tego słaby odczyt z nieszczęsnego bd i musowe instalacje gier na hd i mamy problem w postaci ps3. Czy to jest konsola?
ja uważam to za projekt przejściowy potknięcie firmy sony. Ale nie odbiegając od tematu skupmy się na kwint esencji czyli grach :)
Sony po stracie kilku kluczowych flagowców postanowiło załatać luki wydajac kilka mało istotnych nowych exów bardziej lub mniej udanych (z całym szacunkiem dla posiadaczy tej maszynki) ale ps3 niema żadnego mocnego exa z nowych projektów. No jest garstka ludzi uznających UNHARTED za ten właśnie nowy "mocny" ex hmmm polemizowałbym tym bardziej że zmęczyłem tą grę i mogę śmiało powiedzieć nic specjalnego a grafika mocno przechwalona.Czas rodzenia do jakości projektu to małe nieporozumienie (rzekome słabe devkity :) ) No to właśnie mi się w ps3 nie podoba najbardziej! Oczekiwanie na te mydlane hity! Wielki fajf i przeciętniak
dobre imię playstacji w tamtym roku podtrzymał nietuzinkowy MGS4 od konami gdzie też znamy jego golgotę :) Wierni w sony hucznie wymieniali w kółko te same tytuły mające uraczyć nas w nieszczęsnym dla ps3 roku 2008 (a miałbyć to rok ps3 :) Z pomocą jednak wielu teamów i wpompowaniu mnóstwa gotówki coś jednak ruszyło i po trzech latach (to czas znany nam od rozpoczęcia projektu) bo wierni w sony wymieniali ten tytuł długo długo wcześniej :) mowa o killzone2 bo to drugi ex w stajni sony i zbliżyliśmy się do meritum dzisiejszej sytuacji rynkowej tej mocno przebrzmiałej "konsoli". Jak na sony przystało mydlenia ciąg dalszy gruchy na wierzbie a gier brak. Mam nadzieję że choć jeden tytuł z tego sfajfowanego wieloletniego projektu wydawniczego jeszcze nas w tym roku uraczy
bo jak na razie to sony ma dwa exy na całą plejadę gwiazd od konkurencji. Moja taka mała dygresja do sony.
Warto analizować potrzeby rynku i określać się a nie atakować pustymi strzałami :) tak tak wiem to ludzi rajcuje a wierni słowu "BĘDZIE" traktują to baardzo poważnie :)
Podsumowując moją wypowiedź z perspektywy gracza to system sony ps3 jest dla mnie tylko platformą uzupełniającą i nie mającą większego wpływu na zmianę platformy głównej jaką jest już od kilku lat wspaniały system xbox360
Co będzie w przyszłości i jaka konsola zastąpi dzisiejszy kombajn to tylko zależy od gier.
A na tą chwilę trwającą już kilka lat świetnie spisuje się xbox360
Offline

PiPoL

początkujący

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 13 mar 2009, o 11:18
  • Lokalizacja: Człuchów

Re: PS3 vs Xbox 360

Post19 mar 2009, o 16:27

Piszesz o ekskluzywnych hiciorach...

Podaj mi co takiego mega wypas ma być w tym roku na Xbox 360?

PS3 Uncharted 2 i może God of War III. Gry na myśl o których ludzie dostają ślinotoku.

Alan Wake? A to bedzie w tym, przyszłym czy za 100 lat?:)


Piszesz, ze można zainstalowac grę na HDD i hałas znika. Po pierwsze, w PS gry nie musisz wgrywać na HDD aby nie mieć hałasu. Po drugie nawet po wgraniu, X tak czy siak hałasuje... Co mają powiedzieć Ci którzy mają pokój z np. żoną w sypialni i tam grają? Że gra jest ważniejsza od żony i nie damy jej spać?:) No sorry...

Negujesz BR za to że niby ogranicza wolność mediów?<LOL> Haha, stary, ja stawiam na półce 50 filmów na BR, a Ty ściągasz 2 i... musisz je skasować bo wielki dysk Twojego Xbox 360 krzyczy ,,UWOLNIJ MNIE OD DANYCH !! "...

Faktycznie, wolnosć jak cholera:)
Ostatnio edytowano 19 mar 2009, o 18:43 przez PiPoL, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post19 mar 2009, o 18:14

Binio rozpisal się w swoim stylu hehe choć podawał argumenty.

Pipol wyglądasz mi na zaślepionego fanasa PS3. Piszesz o exclusivach na PS3? No rzeczywiście, jest na co czekać, tylko że te wszystkie Gran Turismo 5, God of War 3 mieliśmy dostać już duuuuużooo wcześniej, więc jeśli je ciągle przesuwają to logiczne że fani PS3 mają na co czekać. Na takie GT5 to czekają od momentu startu konsoli - najpierw miało wyjść na gwiazdkę 2007, potem w połowie 2008, potem w połowie 2009 a teraz cisza więc niewykluczone że nawet w tym roku nie wyjdzie. Microsoft rzeczywiście na razie nie sypie zapowiedziami, ale spokojnie zaraz będzie GDC i inne imprezy gdzie hity się posypią, tak samo było w poprzednim roku. Jeśli mówisz o Heavy Rain, czyli projekcie "wieczne nigdy" (kto wie kiedy to się ukaże) to ja powiem o podobnym Alan Wake któego PS3 nie dostanie a też zapowiada się świetnie. Do tego Forza Motorsport 3 która nie zdziwie sie jeśli wyjdzie wcześniej niż GT5 (i pomyśleć że GT5 miało konkurować z Forza Motorsport 2 :D), dalej mamy Mass Effect 2.

"Piszesz, ze można zainstalowac grę na HDD i hałas znika. Po pierwsze, w PS gry nie musisz wgrywać na HDD aby nie mieć hałasu. Po drugie nawet po wgraniu, X tak czy siak hałasuje..." - tu się wykazałeś niewiedzą i zbłaźniłeś. Podstawowa zasada: nie masz o czymś pojęcia to nie pisz. Po pierwsze, 80% gier na PS3 WYMAGA instalacji na HDD co już jest denerwujące. Fajnie jeśli byłaby taka opcjonalna możliwość ale jak ktoś ma dysk 40gb to szybko jest on zapełniany i konieczny jest dodatkowy wydatek. Co do hałasu Xboxa po instalacji gry to brednie. Konsola jest wówczas niemal idealnie cicha, ja jej przynajmniej nie słyszę. W ogóle najnowsze Xboxy są dużo cichsze niż pierwsze modele (choroba wieku dziecięcego), podobnie dużo mniej awaryjne. Z awaryjnością PS3 jest różnie bo też znam kolegę z wersją 40gb która już raz była w serwisie sony. Tak pierwsze Xboxy były awaryjne, ale obecnie ten argument jest już słaby. O filmach nie będę się wypowiadał bo konsolę kupuję dla gier a nie dla filmów. Ale jeśli ktoś lubi filmy, na pewno ps3 ma dodatkowy atut.

Podsumowując, obie konsole mają mocną bibliotekę tytułów (imho cały czas ma mocniejszą Xbox) i są porównywalne. Ale żeby całkowicie negować jedną albo drugą to się nie zgodzę. Wychodzi po prostu fanatyzm. Ja pewnie kupię kiedyś PS3 ale niech bedzie ona wreszcie warta kupna. Na obecną chwilę chciałbym przejść MGS4 i Killzone 2, inne exclusivy nie są tak mocne bym zdejmował gacie przez głowę ;).
Offline

PiPoL

początkujący

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 13 mar 2009, o 11:18
  • Lokalizacja: Człuchów

Re: PS3 vs Xbox 360

Post19 mar 2009, o 18:40

Po pierwsze piszę sie PiPoL, nie pipol.

Po drugie jak byś czytał dokłądniej to bys wiedział, że miałem Xbox 360:) Hałasował jak odkurzacz, kuzyn kupił 3 tyg temu nowego i też hałasuje. Więc nie mów tu o nowych modelach:) Masz rację, nie masz o czymś pojecia to nie pisz. A przynajmniej nie cwaniakuj, bo tak to wygląda patrząc na fragment o moim błaznowaniu:)

Po trzecie naucz sie czytać ze zrozumieniem, bo chyba nie skumałeś co napisałem:) Na półce mam w tej chwili 6 gier. Instalacji wymagała 1.

Po czwarte jestem fanboy'em... dobrych gier. Tam miało być własnie Alan Wake zamiast Heavy Rain;pp Pomyliło mi sie, ale to dowodzi, że znów nie czytałęś uważne bo była to ironia co do HITÓW na X;)

Ja np. wole Forza 2 od GT. I co Ty na to?

Filmy to spory atut dla mnie. Brak awaryjności jeszcze wiekszy.

Nie ma się co napinać. To tylko konsole:) Ja też nie neguje żadnej konsoli. Każda ma swoje plusy i minusy jak wszystko:) Mnie rajcują nawet gry na komórkach, także wiesz:)

:piwo: :piwo: :piwo:
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 mar 2009, o 00:55

Po pierwsze piszę sie PiPoL, nie pipol.


Wybacz wodzu :lol:

Po drugie jak byś czytał dokłądniej to bys wiedział, że miałem Xbox 360:) Hałasował jak odkurzacz, kuzyn kupił 3 tyg temu nowego i też hałasuje. Więc nie mów tu o nowych modelach:) Masz rację, nie masz o czymś pojecia to nie pisz. A przynajmniej nie cwaniakuj, bo tak to wygląda patrząc na fragment o moim błaznowaniu:)


To gratuluje wiedzy twojej i kuzyna. Jakbyś nie wiedział to od kilku miesięcy gry można instalować na hdd. 1) W ogóle wtedy konsoli nie słychać (płyta jest potrzebna tylko przy uruchomieniu gry, potem staje), 2) Gry szybciej się w grywają, 3) To że twój kuzyn ma Xboxa to nie znaczy że masz pojęcie, to chyba logiczne.

Po trzecie naucz sie czytać ze zrozumieniem, bo chyba nie skumałeś co napisałem:) Na półce mam w tej chwili 6 gier. Instalacji wymagała 1.


To gratuluje farta. Ja jak grałem z moim kolegą to proporcje były dokładnie odwrotne. Przy czym instalacje były najczęściej wymagane w ogóle do uruchomienia gry i trwały 15 minut. Naprawdę fajnie jest siedzieć po zakupie gry i czekać 15 minut aż sie zapełni pasek...

Po czwarte jestem fanboy'em... dobrych gier. Tam miało być własnie Alan Wake zamiast Heavy Rain;pp Pomyliło mi sie, ale to dowodzi, że znów nie czytałęś uważne bo była to ironia co do HITÓW na X;)


Taaa, tak najczęściej tłumaczą sie fanboye :smoczek: Jesteś fanem dobrych gier... To że pomylił ci sie alan wake z heavy rain to nie znacyz że muszę od razu wiedzieć o co ci naprawdę chodzi. O heavy rain zresztą można napisać to samo co o alan wake, czyli "kiedyś będzie".

Ja np. wole Forza 2 od GT. I co Ty na to?


No i spoko, ale co to ma do rzeczy? Ja np. wole całą otoczkę gran turismo od forzy ale nie będę czekał na GT5 jeszcze 2 lata bo yamauchi będzie ściemniał o kolejnych umowach z producentami, to już dawno zrobiło się nudne.

Filmy to spory atut dla mnie. Brak awaryjności jeszcze wiekszy.


Mówisz o awaryjności? A ile masz PS3? Założe sie że niecały rok a prawisz o jej "bezwypadkowości" jakbyś mial co najmniej ją z 10 lat i ci nie padła. Poczekaj, a zobaczysz. Jak mówiłem, znam gościa któremu PS3 padła. Może to niczemu nie dowodzi ale awaryjnosc to spora loteria. Zgadzam się że Xboxy BYŁY awaryjne, ale odkąd montowany jest w nich Falcon, nic się nie psuje.

Nie ma się co napinać. To tylko konsole:) Ja też nie neguje żadnej konsoli. Każda ma swoje plusy i minusy jak wszystko:) Mnie rajcują nawet gry na komórkach, także wiesz:)

:piwo: :piwo: :piwo:


Dobra dobra niby tak ale pojechać po Xboxie to ci łatwo bo masz PS3 :P Ja sam uważam że kiedyś kupie PS3 ale kiedy to będzie to nie wiem. Najpierw niech cena troche spadnie bo dalej jest za wysoka. Pokój :soczek: :)
Offline

PiPoL

początkujący

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 13 mar 2009, o 11:18
  • Lokalizacja: Człuchów

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 mar 2009, o 08:19

Czemu sugerujesz, że to co słysze, dowodze mojej niewiedzy?:P Przeceiż słysze hałas... Xbox miałem prawie rok i jedyne co drażniło to hałas i tyle. Mi nie padł. Ps3 też mam prawie rok i też nie padł.

Po prostu o awaryjności X było głośno i coś na rzeczy było.



Masz jakis uraz do fanboyów? Może sam nim jesteś i dlatego tak Cie to boli?:D Ja przedstawiam swoje zdanie, a Ty odrazu o fanboystwie... Wiec Ty też nim jesteś<LOL>

I powtarzam, nie jade po xbox:) PS sie kurzy w chu* i też mnie to wkurw** masakrycznie 8) 8)
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 mar 2009, o 11:04

Z tym hałasem to prawda. Xbox 360 z pracującym napędem to odkurzacz, grać tak w nocy przy śpiącej rodzince nie da rady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości