Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:17


PS3 vs Xbox 360

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kaczy

bywalec

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sty 2005, o 21:27

Re: PS3 vs Xbox 360

Post16 maja 2008, o 00:47

Moim zdaniem konsole powinny starczać na ok. 5 lat i wprowadzamy następcę. Poprzednia konsola,usuwająca się od teraz w cień powinna mieć jeszcze support przez przynajmniej dwa lata - dla mnie taki jest właśnie idealny scenariusz. Nie ma sensu siedzieć z jednym sprzętem 10 lat, przecież świat idzie do przodu, a do konsoli nie dokłada się pamięci czy nowej karty graficznej. Wiem że musi minąć trochę czasu zanim developerzy nauczą się wykorzystywać zalety danego systemu, ale nie przesadzajmy że musi minąć 10 lat :).
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Re: PS3 vs Xbox 360

Post16 maja 2008, o 14:38

To zależy. Ktoś kto nie ma kasy to będzie mówił że chętnie by miał jedną konsole i ze 20 lat. Pytanie tylko za co kupowałby gry jak często 5 gier = cena konsoli ;).
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post16 maja 2008, o 15:14

To takie... polskie. Czy myślicie że w UK gada się "nie kupie Xboxa 360 bo zaraz wyjdzie jego następca"? Tam się jakas gra podoba to się kupuje konsole. Mnie bardzo ciekawi czy MGS4 będzie takim hitem na jaki się zapowiada. Jesli tak to na pewno sprzedaż PS3 ruszy z kopyta.
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Re: PS3 vs Xbox 360

Post20 maja 2008, o 10:19

Sony naprawdę powinno ruszyć d... bo tych exclusivów jest jakoś mało. Gdyby nie MGS4 to naprawdę byliby w sporych tarapatach.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: PS3 vs Xbox 360

Post1 cze 2008, o 08:24

No ale też nie można tak na to patrzeć. Prawda jest taka że najwięksi fanboye sony kupią tylko PS3 więc dla nich ważne są też tytuły multiplatformowe. Większość z nas patrzy z perspetywy posiadacza Xboxa 360 i wtedy PS3 prezentuje się dość słabo jeśli chodzi o exclusivy. Ale jesli spojrzeć także na gry od third-party developerów to już nie jest tak tragicznie.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: PS3 vs Xbox 360

Post9 cze 2008, o 15:28

Mam PS3, wcześniej miałem PS2, jeszcze wcześniej PS1.
Powiem wam, że troszkę się zawiodłem.
Sony zamontowało procesor Cela, który jest niestandardowy w programowaniu, przez co wieloplatformowe gry działają gożej na PS3 niż na Xbox360.

Przykładem jest pro evolution soccer, który chaczy na PS3 a na Xbox360 działa bardzo płynnie. PS3 ratują specjalnie nań przygotowane exclusiwy. Takie jak MGS4, Final Fantazy czy Gran Turizmo 4.

PS3 ma duży potencjał, ale niestety bardziej liczą się standardy sprzętowe uzyte w konsoli i łatwość ich programowania. W Xbox360 mamy 3rdzeniowy, standardowy proc, tak samo programowalny jak w PC, dlatego może on być lepiej wykorzystywany. Cell w PS3 to jeden standardowy proc + parę procesorów specjalistycznych, które często i gęsto obijają się w wieloplatformowych grach.

PS3 obrywa również, ze względu na brak przeróbki. Wiadomo bogaty kraj, gry bardzo drogie. Jak się pojawi przeróbka poziom narzekań na PS3 spadnie.

Osobiście uważam, że jedna i druga konsola jest dobra. Która jest lepszym wyborem dla gracza? Naprawdę ciężko powiedzieć, bo zawsze znajdzie się za i przeciw.
Tym co mają trochę więcej kasy polecam kupno i jednej konsoli i drugiej.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: PS3 vs Xbox 360

Post9 cze 2008, o 21:48

deepcry napisał(a):Przykładem jest pro evolution soccer, który chaczy na PS3 a na Xbox360 działa bardzo płynnie. PS3 ratują specjalnie nań przygotowane exclusiwy. Takie jak MGS4, Final Fantazy czy Gran Turizmo 4.


Chciałbym przypomnieć tylko, że Final Fantasy czy Gran Turismo 5 (nie licząc Prologue'a)nie ukazały się jeszcze, więc nie mówmy o czymś, czego nie ma :). Osobiście posiadam wszystkie trzy konsole (Wii, PS3, X360) i powiem, że bardzo się one uzupełniają, ale Ameryki w ten sposób nie odkryję. Mnie Sony zawodzi przede wszystkim ilością exclusive'ów. Jest tego cały czas bardzo mało a czas leci i leci... Kolejne tytuły w nieskończoność przekładane (GT5, Killzone 2), inne kasowane (oczekiwany przeze mnie The Getaway)... Nie jest różowo. Nie wiem ile mamy jeszcze niby czekać, żeby PlayStation 3 na dobre się rozkręciła. Świetna miała być końcówka ubiegłego roku, ale moim zdaniem raczej nie była. Jeden jedyny krótki Uncharted, dość wtórny Ratchet & Clank i kompletnie przereklamowany (moim zdaniem!) Heavenly Sword. Cóż, myślałem więc, że końcówka 2008 roku to będzie to, ale coraz bardziej zamierzam i w to wątpić. Przesunięcie Killzone na luty 2009 to cios poniżej pasa, nie wspominając już o Gran Turismo 5, które pewnie ukaże się przed wakacjami 2009. Jedynym tytułem na który tak naprawdę bardzo mocno czekam jest druga część Motorstorm, bo w "jedynkę" gram do tej pory i świetnie się bawię. Dobry może być też LittleBigPlanet, ale dalej to wielka niewiadoma. Dobrze chociaż, że za kilka dni ukaże się Metal Gear Solid 4, choć niektóre pierwsze oceny dla tej gry już teraz mnie niepokoją...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post9 cze 2008, o 21:57

deepcry napisał(a):PS3 obrywa również, ze względu na brak przeróbki. Wiadomo bogaty kraj, gry bardzo drogie. Jak się pojawi przeróbka poziom narzekań na PS3 spadnie.


deepcry, nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Trochę się w naszym kraju zmieniło od czasów PSXa, kiedy to królowało piractwo. Coraz więcej ludzi kupuje oryginały, a PS3 wcale nie jest krytykowana bo nie można jej przerobić. Obiektywnie patrząc ma słabsze exclusivy od Xboxa. Zresztą nie wydaje mi sie żeby piraty na PS3 pojawiły się w ciągu najbliższych 2-3 lat. Stanie się tak dopiero wtedy gdy Blu-Ray upowszechni się na miarę DVD, a do tego jeszcze dłuuuuugaaa droga.
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: PS3 vs Xbox 360

Post9 cze 2008, o 23:00

Dokładnie , czasy drogich gier odeszły w zapomnienie. Na szczęście. To nie to co w czasach PSxa czy PS2. Dzisiaj jak wychodzi nowość to nie kosztuje 280 zeta i nie stoi po tyle przez 6 lat na półce w sklepie. Dzisiaj gra wychodzi z pułapu 160-180 zeta, po 3 miechach na allegro nojkę bierzesz za 90-110 zeta. I to nie żadne kaszany. Ja kupiłem DMC 4 na X360 dwa miesiące po premierze za 110 zeta właśnie. Nie trzeba kupować każdej gry, która się pojawia na rynku bo i tak prawdziwe perełki nie zdarzają się często. Polska przestała być zadupiem świata gier i bardzo dobrze, aczkolwiek dalej nieźle odstajemy, ale i tak jest coraz lepiej :)
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: PS3 vs Xbox 360

Post10 cze 2008, o 19:49

W empiku gry dalej kosztują po 250zł. Allegro: na dzień dzisiejszy poczta polska strajkuje i coś mi paczki z grami nie chcą dołazić, a przesyłka kurierem kosztuje swoje. No cóż, to naszczęście tylko tymczasowy problem.

Jestem pewien, że wiele graczy decyduje się na Xbox360 a nie na PS3, bo nie ma zamiaru płacić za oryginalne gry. Jakby i na PS3 była przeróbka, to wtedy jego sprzedawalność w polsce by napewno wzrosła.

Zresztą nie wydaje mi sie żeby piraty na PS3 pojawiły się w ciągu najbliższych 2-3 lat. Stanie się tak dopiero wtedy gdy Blu-Ray upowszechni się na miarę DVD, a do tego jeszcze dłuuuuugaaa droga.

Do PS3 można bez utraty gwarancji włożyć np. 160GB HD, wtedy nie potrzebujemy nośników. Może to działać na zasadzie PSP, gdzie zamiast wkładać krążki, wgrywa się obrazy ISO na kartę pamięci.
Nie namawiam nikogo do grania w kopie gier, zamiast kupowania oryginałów, ale wiem jak jest. Domyślam się, że większość posiadaczy Xbox360 w Polsce gra nielegalnie.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: PS3 vs Xbox 360

Post11 cze 2008, o 16:00

Ja sie też z tobą nie zgadzam. Piractwo jest już na dużo mniejsza skalę niż dawniej, uwierz. PS3 nie cierpi przez piraty, znam wiele osób które by chętnie kupiły tą konsolę ale na razie nie mają po co bo exclusivó jak na lekarstwo. A co do empiku to nie ma co nawet o nim wspominać. W empiku nie kupuje się nic poza gazetami, taka jest prawda. Za wszystko inne zdzierają jak cholera.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: PS3 vs Xbox 360

Post19 cze 2008, o 09:55

No właśnie, odnoszę wrażenie, że PS3 to już nie to samo.
Gdzie Crashe? Gdzie Spyro? Gdzie Final Fantasy?

Nowy Metal Gear Solid chociaż jest naprawdę fajny, to jakoś wg. mnie grywalnością, klimatem i muzyką nie dorasta do pięt do pierwszej części serii.
Na szczęście zachował z niej co nie co.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron