Teraz jest 28 kwi 2024, o 16:16


PS3 vs Xbox 360

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Xbox fan

bywalec

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): 13 lut 2007, o 23:39

Post14 lut 2007, o 11:14

Czemu ten temat jest w dziale o PS3 :twisted: ? hehehe

Ja już pisałem wielokrotnie w komentarzach na stronie swoje zdanie, ale moge napisać i tutaj. PS3 nie ma NA RAZIe nawet co startować do Xboxa 360. Za mało exclsuivów za wysoka cena. Trzeba poczekać, może wyjdą wreszcie jakieś killery bo na razie na "niezłe gierki" nie bede wydawać 3000zł (no bo konsola + jakieś 3 gry żeby móc na nich pograć).
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post19 lut 2007, o 00:19

Poczekamy zobaczymy. Dla mnie na razie ps3 jest zdyskwalifikowane zwłaszcza jeśli chodzi o cene. A i na dobre gry trzeba będzie troche poczekać.
Offline
Avatar użytkownika

Riddick B.

początkujący

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 21:32

Post5 mar 2007, o 21:39

No ja sądzę, że sony jest już jedną nogą w grobie a drugą na skórce od banana. To ich ps3 to jak na razie jakieś nieporozumienie. Drogie toto (za niedługo będzie 3x droższe niż X360), gry wyglądają 2x gorzej od tych na X360 (GOW), no i totalnie spaprana usługa internetowa. Ps3 to w tej chwili dno i padoka. Ogólnie rynsztok.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 mar 2007, o 12:03

Nieporozumienie to może za duże słowo. PEwnie sony sie rozkreci i za jakieś 2 lata bedzie warto kupić PS3, ale NA RAZIE do piet lineup nie dosrasta Xboxowi 360. Spodziewałem się dużo więcej zrywających kask gier a tu co? Jedno bardzo dobre motorstorm, jeden niezły resistance i cisza :?
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: PS3 vs Xbox 360

Post13 maja 2008, o 21:43

Panowie, odkopujemy ten temat.

Na OnlyGames.pl w co drugiej wiadomości temat postów schodzi szybko w stronę: "PS3 vs Xbox 360". Od dyskusji na ten temat jest ten oto wątek. Dyskusje nie na temat w serwisie nie będą tolerowane (posty nie na temat będą usuwane, by wprowadzić jakiś porządek). Przejdźcie więc tutaj jeśli chcecie powymieniać się argumentami która konsola jest lepsza i dlaczego.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post13 maja 2008, o 22:08

I dobrze, porządek musi być ;).

To co koledzy dzielnie broniący PS3... Macie jeszcze jakieś argumenty oprócz ciągłego czekania na tytuły które nie mogą nadejść ;)?
Offline
Avatar użytkownika

Sloik

początkujący

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): 14 maja 2008, o 10:00

Re: PS3 vs Xbox 360

Post14 maja 2008, o 10:37

"Koledzy" faworyzujący PS3 mają w kółko te same argumenty - Blu-ray i gry których jeszcze nie ma (killzone, final, gran turismo 5). Mnie to już naprawdę śmieszy (czytalem trochę tych fanboyskich postów na stronie), bo ile można żyć melodią przyszłości? Jak PS3 będzie warto kupić to i ja to pewnie uczynię, ale teraz? Xbox 360 rulz 8)
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: PS3 vs Xbox 360

Post14 maja 2008, o 21:11

20:50 | Fani PlayStation 3 jako argument przeciwko Xboxowi 360 często podają przypuszczenie rzekomo krótkiego ?życia? maszynki Microsoftu. Co niektórzy twierdzą, że gigant z Redmond już niedługo zaprezentuje światu nową konsolę i ? podobnie jak w przypadku pierwszego Xboxa ? zapomni o posiadaczach ostatniego systemu. Nie zanosi się jednak na to.

Shane Kim, szef Microsoft Game Studios, w wywiadzie udzielonym podczas imprezy zorganizowanej przez Microsoft w San Francisco stwierdził, że Xbox 360 ?pożyje? co najmniej 7 lat. Biorąc pod uwagę, że 360-tka pojawiła się na rynku pod koniec 2005 roku, wygląda na to, że przed użytkownikami Xboxów jeszcze niemal 5 lat ostrego grania.

- Od początku mówiliśmy, że Xbox 360 wystarczy na długo. ? stwierdził Kim. ? Wiem, że pierwszy Xbox nie był na rynku zbyt długo, ale wtedy musieliśmy podjąć strategiczną decyzję, która była kluczowa dla naszej konsolowej dywizji. Wyciągnęliśmy wnioski i jesteśmy pewni, że 360-tka będzie miała dużo większą żywotność.

Aby podkreślić swoje przekonanie, szef Microsoft Game Studios sądzi, że na Xboxa 360 ukaże się cała planowana trylogia Too Human (na razie nie dostaliśmy nawet pierwszej części).

Obrazek

Wiadomo, że z czasem technologia zastosowana w Xboxie 360 będzie coraz bardziej się starzeć. Czy możliwości konsoli Microsoftu są na tyle duże, by pozwolić jej przetrwać tak długo na rynku? Shane Kim twierdzi, że tak.

- Ograniczenia techniczne? Nie widzimy ich. Myślę, że z czasem może po prostu wychodzić więcej gier na kilku płytach. Ukazało się już kilka tytułów wielopłytowych (choćby Blue Dragon, Lost Odyssey) i zostały ciepło przyjęte. Nie sądzę, że ludzie zaczną masowo odwracać się od Microsoftu i głosić, że ogromnym błędem było wydanie konsoli bez czytnika Blu-ray. Po prostu nie wierzę w to. Radzę lepiej zauważyć, że ogromna ilość gier wypuszczonych na Xboxa 360 nie potrzebuje płyt o większej pojemności, czy też wykorzystania dysku twardego.

------------------------------------------------------------

To chyba fanom PlayStation 3 uciekł jeden argument - o tym, że Microsoft wkrótce porzuci 360-tkę ;).
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: PS3 vs Xbox 360

Post14 maja 2008, o 21:20

Oni zawsze coś znajdą. Na przykład że Xbox 360 będzie na rynku 7 lat, a PS3 dziesięć, to wolą kupić PS3 ;). Prawda jest taka, że i PS4 i Xbox 720 (?) ukażą się mniej więcej w tym samym czasie - ten kto by został z tyłu na dłużej, mógłby zbyt wiele stracić.
Offline
Avatar użytkownika

bogaty

aktywny

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): 19 maja 2007, o 11:06
  • Lokalizacja: poznan

Re: PS3 vs Xbox 360

Post14 maja 2008, o 21:53

Dla mnie lineup sony w ogole nie podchodzi oprócz MGS4 I KZ2 nie widze nic godnego uwagi.Pierwsza rzecz która powoduje wymioty tj wygląd ps3 i kontroler, nie lubie grac na padzie sony w fps mało intuicyjny i badziewny.
Obrazek
Offline

Kaczy

bywalec

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sty 2005, o 21:27

Re: PS3 vs Xbox 360

Post14 maja 2008, o 22:16

Co prawda to prawda - pada do PS3 troche niedorobili, zwłaszcza spusty. Najlepszy dowód, to że w strzelaninach nie strzela się spustami tylko L1 i R1 a spusty (R2, L2) są wykorzystywane do takich czynności jak uderzenie melee czy rzut granatem :D). Ale już nie przesadzajmy. A co do wyglądu konsol to żadna nie jest jakaś piekna :).
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: PS3 vs Xbox 360

Post15 maja 2008, o 18:28

Jeśli "żywotność" Xboxa 360 rzeczywiście wyniesie jakieś 7 lat i będziemy mogli na tej konsoli grać spokojnie do tego 2012 roku, to osobiście byłbym bardzo miło zaskoczony. Mimo wszystko jednak myślę, że chodzi tu o ogólny support tej platformy, bo zapewne następca "trzystasześćdziesiątki" ukaże się na rynku odpowiednio wcześniej - choć oczywiście chciałbym się mylić, bo jednak nie byłbym za zbyt częstym wypuszczaniem kolejnych platform sprzętowych...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości