Teraz jest 28 mar 2024, o 21:32


Tekken 6 !

Porozmawiajmy o grach na konsole stacjonarne poprzedniej generacji: PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Moderator: Martinex

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Tekken 6 !

Post3 lis 2009, o 10:55

Ja nie ale nie mam zamiaru sie za ten tytuł zabierać. Poczekam spokojnie na recenzje i jak będą bardzo wysokie oceny to może wtedy. Inna sprawa że jakoś nie wyobrażam sobie grania w ten tytuł na padzie do Xboxa, bo trzeba obiektywnie przyznać że krzyżak w tym padzie jest zwalony. A wiadomo że w bijatyki nie będziemy grać analogami;)
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: Tekken 6 !

Post3 lis 2009, o 15:45

Póki co tylko sprawdziłem. Właściwie to start dobry Tekken. Jestem zawiedziony trybem story mode, który po prostu do mnie nie przemawia. Dla mnie moc Tekkena zawsze leżała w pojedynczych walkach z kumplami i tak pozostało do dziś. Nie ma żadnej rewolucji w stosunku do poprzedniej części, ale jeśli komuś podobała się odsłona 5 czy Dark Resurrection z pewnością powinien sięgnąć po nowe dzieło Namco.
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Re: Tekken 6 !

Post3 lis 2009, o 21:22

A jak wypada granie na krzyżaku? Jakoś nie wyobrażam sobie pocinania w Tekkena na zwykłym padzie do X'a.
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: Tekken 6 !

Post3 lis 2009, o 23:10

Abe napisał(a):A jak wypada granie na krzyżaku? Jakoś nie wyobrażam sobie pocinania w Tekkena na zwykłym padzie do X'a.

Ja gram na podstawowej wersji pada do Xbox'a i nie jest źle. Czasami są wtopy kiedy chce się wcisnąć bardziej skomplikowane kombinacje, ale póki co krew mnie nie zalewa :D .
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Tekken 6 !

Post6 lis 2009, o 14:25

Hmm pierwsze oceny zagraniczne są mocno zróżnicowane. Widać że szóstka budzi mieszane uczucia. A pamiętam że między innymi dla trzeciego Tekkena kiedyś kupowałem PSXa :piwo:
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: Tekken 6 !

Post9 lis 2009, o 00:24

Po dłuższym ograniu muszę powiedzieć, że Tekken to kawał naprawdę świetnej roboty. Niestety po nabiciu kolejnych godzin nieprecyzyjność krzyżaka zaczyna doskwierać coraz bardziej.

Tryb on-line to dla mnie potęga najnowszego Tekken'a. Kiedy zacznie się grać można wsiąknąć na wiele godzin. Wyszukiwanie kolejnych przeciwników odbywa się bardzo sprawnie. Szkoda, że podczas szybkiego szukania oponentów, po pojedynku nie ma opcji ponownej walki z tym samym graczem. Trzeba wychodzić do menu lub wyboru postaci i dopiero stamtąd ponownie poszukiwać kolejnego przeciwnika.

Story mode to tryb, którego jeszcze nie sprawdzałem tak dokładnie, ale jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to jest one negatywne. Zaraz na starcie może odrzucić sama grafika, której poziom jest po prostu tragiczny jak na dzisiejsze czasy. Pierwsza lokacja (jakieś laboratorium, baza) prezentuje się jak słaba graficznie gra na poprzednią generację. Muszę się jednak przemóc i pograć trochę dłużej bo wiele osób twierdzi że story mode jest bardzo dobry.

Jak dla mnie Tekken najlepiej sprawdza się w pojedynkach on-line, a reszta trybów schodzi na trochę dalszy plan.
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Re: Tekken 6 !

Post10 lis 2009, o 16:09

Miałem już dostęp do pełnej wersji i jestem trochę zawiedziony. Scenerio mode to rzeczywiście istna klapa. Wygląd już pomijam (a jest on po prostu odstraszający :!: ) ponieważ gdyby chociaż system był dobry to dałoby się przełknąć grafikę. Jednak gdy wszystko (włącznie z systemem) zawodzi to ja dziękuję za taki tryb. Walka raczej nie specjalnie sprawdza się przy jednoczesnym bieganiu we wszystkie strony i zadawaniu ciosów. Bossowie moim zdaniem są momentami przegięci. Kolejnym minusem dla wielu graczy (w tym dla mnie) jest fakt, że w story mode nie można grać wybraną przez siebie postacią. Podczas kampanii sterujesz Larsem a u twego boku biega Alisa. Tutaj ma miejsce kolejne durne posunięcie autorów. Mianowicie chodzi o brak kooperacji. Skoro przez cały czas w drużynie są dwie postacie, to dlaczego twórcy nie udostępnili trybu dla dwóch graczy?

Całe szczęście sprawę ratują pozostałe tryby w tym on-line, który jest wykonany świetnie. Tak jak powiedział Luke - potyczki z graczami z całego świata wciągają najbardziej. Można grać bezustannie i nawet nie zdać sobie sprawy z tego, że siedzi się już dobrych kilka godzin. Czasami zdarzają się lagi, ale (przynajmniej w moim wypadku) zdarzało się to bardzo rzadko. Krzyżak może denerwować, ale ja się już przyzwyczaiłem.

Mówiąc najogólniej jak się da - nowego Tekkena poleciłbym osobom, które mają dostęp do funkcji on-line i nie spodziewają się rewolucji po nowym dziele Namco. Dla miłośników bijatyk to pozycja obowiązkowa. Dla reszty - niekoniecznie.

Ixion85

Re: Tekken 6 !

Post10 lis 2009, o 23:28

Online jak online, ale nie ma to jak imprezka z browarem i "bydło" podczas grania w Tekkena :D
W moim przypadku tak jest odkąd kupiłem Tekkena 2.
Nie mam Xboxa, ale pada od tej konsoli używam do grania na PC. Przyznaję że w Street Fighter 4 nie da się grać krzyżakiem. Po prostu się NIE DA. Na szczęście PS3 nie ma takich problemów;-) Poza tym lagi w bijatykach, nawet te nieznaczne, zabijają grywalność. Tak jest w SF4, tak jest w Soul Calibur 4. W Tekkenie to aż tak nie przeszkadza jak w ww. grach, ale problem istnieje.

Ogólnie gra jest git. Dla mnie , jako maniaka bijatyk, to pozycja obowiązkowa. Jeśli ktoś lubi po prostu nawalać w przyciski i ma gówniany krzyżak w padzie niech lepiej kupi Soul Calibura 4. Druga flagowa bijatyka Namco jest bardziej przystępna dla noobów a jednocześnie dużo trudniejsza do "wymasterowania" niż Tekkeny. Jeśli lubisz siedzieć pół dnia w Practice Mode to gra dla Ciebie.

janeKurz

Re: Tekken 6 !

Post1 kwi 2014, o 11:37

super
Offline
Avatar użytkownika

EmilJac

początkujący

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:10
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Tekken 6 !

Post9 kwi 2015, o 22:59

I jak tam gra ktoś?
Profesjonalne usługi brukarskie Wrocław - tanio i pewnie || Tanie i bezpieczne ubezpieczenie ursus
Offline

bastjon

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 15 kwi 2016, o 11:35

Re: Tekken 6 !

Post15 kwi 2016, o 11:36

EmilJac napisał(a):I jak tam gra ktoś?


No jasne że gra, tekken to najlepsza giera :D no może zaraz po LoLu ;P
Offline

klucz

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 18 sie 2016, o 11:36

Re: Tekken 6 !

Post21 sie 2016, o 23:04

można znaleśc przecieki na temat TK VI
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsole stacjonarne poprzedniej generacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron