Teraz jest 29 mar 2024, o 12:23


Metal Gear Solid: Peace Walker

Gry na konsole przenośne, czyli między innymi: PS Vita, 3DS, PSP i DS.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Metal Gear Solid: Peace Walker

Post4 lis 2009, o 00:05

Do premiery jeszcze bardzo dużo czasu, ale już teraz są pierwsze informacje, trailery, a nawet demko. Co sądzicie o nowej części MGS? Ma szanse rywalizować z odsłonami na konsole stacjonarne?
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post4 lis 2009, o 22:58

Mnie trochę denerwuje rozdrabnianie się tej serii - tu mamy Peace Walkera, gdzieś na horyzoncie majaczy Rising... Do wydania "czwórki" to się wszystko jeszcze jakoś trzymało kupy, ale teraz już coraz bardziej widać, że Konami coraz bardziej liczy na kasę. Przecież nawet Kojima już był niechętny wydawaniu kolejnych MGS-ów, ale musiał ulec presji.

Pozostawiając jednak to obok, chciałbym przede wszystkim, żeby w MGS: Peace Walker jakoś poradzili sobie z umieszczeniem większej ilości filmików na silniku gry. Wiem, że UMD ma ograniczone miejsce, ale jednak komiksowe wstawki to nie to samo... Ja myślę, że do wersji na stacjonarne konsole nie ma co tej gry porównywać, ale dla posiadaczy PSP i fanów tej serii będzie to zapewne łakomy kąsek :P . Ja już na to nie mam takiego ciśnienia jak w przypadku "głównych" części, dla których byłem w stanie kupować konsole :) .
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post6 lis 2009, o 12:07

A ja nie będę narzekać bo i tak wiem, że połknę Peace Walker'a jak wszystkie inne części MGS'a :D . Szkoda tylko, że filmiki będę pokazywane w formie komiksu jak to miało miejsce w Portable Ops.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post6 lis 2009, o 14:20

Ja bym nie przesadzał z tym rozdrabnianiem serii. Oczywiście, Portable Ops czy tez dwie części karcianek z MGS na PSP można nazwać takim rozdrabnianiem ale już takie "główne" części MGSa wychodzą raz na jakiś czas. Jestem pewien że od wydania Peace Walker upłynie sporo czasu zanim w sklepach pojawi się Rising. Zresztą, MGSy są tak świetne że nawet gdyby robili jednego na rok to bardzo bym się cieszył :)
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post8 lis 2009, o 14:27

Tylko nie chodzi tu o częstotliwość wydawania kolejnych części, tylko właśnie o ich tematykę - coraz więcej się robi takich spin-off'ów, a Peace Walker z kolejną historią Big Bossa też się na taki spin-off zapowiada :P . Rising pewnie będzie z Raidenem, więc tym sposobem moglibyśmy mieć grę z każdym bohaterem tego uniwersum w roli głównej :P . Denerwuje mnie po prostu, że do tej serii coraz bardziej wkrada się czysta komercha - przecież cztery części MGS-a ładnie opowiedziały nam całą historię i spokojnie można by już sobie darować opowiadanie jakichś pobocznych historii czy wydawanie prequelów...

Nie podoba mi się sama idea, ale jeśli sama gra będzie dobra to przecież nie ma co aż tak narzekać :) .
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post9 lis 2009, o 00:47

Zgodzę się w zupełności z Sarge'em. Wszyscy chcą po prostu zarobić jak najwięcej. Konami nie chce porzucać kury znoszącej złote jajka. Oczywiście to nie zmienia faktu, że w Peace Walkera zagram na pewno.
Offline

sathorn

OGM Member

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): 27 cze 2009, o 11:16

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post3 gru 2009, o 22:15

Data premiery w końcu ujawniona. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie jest to jedna z najważniejszych pozycji przyszłego roku w ogóle a już na pewno najważniejsza i najciekawsza na PSP. Kojarzy mi się bardzo styl tej gry z MGS3 a uważam, że ta część była najlepsza więc... Must-have!
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post4 gru 2009, o 17:47

Ja troche nie wiem jak patrzeć na sprawe kooperacji. Wiadomo mgs zawsze był grą dla jednego gracza a tutaj widać że dużo gameplayu jest przygotowane pod współpracę czterech graczy, nawet walki z bossami, gdzie np. jeden odwraca uwagę czołgu a reszta robi swoje. Ciekawe czy granie w pojedynkę będzie tak dobre jak w poprzednich częściach.

ZofiaBajka

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post28 mar 2014, o 11:35

super
Offline

MalaxXs

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 2 kwi 2014, o 10:05

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Offline
Avatar użytkownika

Maxer7000

guru

  • Posty: 1372
  • Dołączył(a): 6 lut 2018, o 15:10

Re: Metal Gear Solid: Peace Walker

Post14 lis 2022, o 11:08

Uwielbiam Metal Gear Solid. Ta gra jest naprawdę doskonałą. Kocham tą serię!
______________________________________
http://pisaniepracmagisterskichgdansk.pl/tematy-prac-licencjackich-ze-stosunkow-miedzynarodowych/

Powrót do Konsole przenośne (Handheldy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron