Teraz jest 29 mar 2024, o 10:01


Playstation Portable vs Nintendo Dual Screen

Gry na konsole przenośne, czyli między innymi: PS Vita, 3DS, PSP i DS.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Playstation Portable vs Nintendo Dual Screen

Post16 paź 2004, o 22:43

Co byscie wybrali? Zamierzacie w ogole kupic ktoras z tych konsolek? Ktora was bardziej przekonuje i dlaczego?
Offline
Avatar użytkownika

TheNaturat

wyjadacz

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 08:54
  • Lokalizacja: GliVice

Post17 paź 2004, o 10:14

mnie tam przez pewien czas kręcił PSP, bo jak zobaczyłem MGS i GT to się prawie w gatki porobiłem... a teraz to już nie wiem... nie mam pojęcia jak jest z GT, ale MGS ma być nędzną karcianką, czyli czymś co mnie prawie w ogóle nie kręci... chociaż, kto wie - może będzie z tego hit... gran turismo też było na screenach piękne, ale co z tego wyjdzie - nie wiem... a nintendo dual screen? nad tym się nie zastanawiałem, ale gdyby było tanie (a raczej nie będzie...) to czemu nie? mnie w ogóle kieszonsolki (hand-heldy - jak zwał, tak zwał) nie kręcą. wolę mieć w domu potężnego X'a i grać w megawypasione gierki, aniżeli męczyć się w autobusie, grając na małym ekraniku w Mario 57 na GeyBoyu... w autobusie to ja słucham muzyki i czytam książki... a od grania to są duże konsole dla dużych chłopców! :D jeżeli jednak kogoś skrzywdziłem swoją opinią :D - to sorry, ale takie jest moje skromne, prywatne zdanie... :P
Jeśli czasem myślisz, że jesteś mały, smutny i bezużyteczny, to pomyśl, że kiedyś byłeś najszybszym i najbardziej farciarskim plemnikiem w całej swojej grupie...
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post17 paź 2004, o 10:34

jakbym miał kase (a nie mam :D) to wybrałbym PSP - jest potezniejsze i bedzie miec tytuły znane z konsol Sony a to duzy plus. Tylko ciekawe czy to nie beda zwykle konwersje - oby sie nie okazało ze to jest to samo co ps2, tyle ze mniejsze, bo wtedy jak ktos ma ps2 to nie bedzie mialo sensu by kupował psp
Offline
Avatar użytkownika

TheNaturat

wyjadacz

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 08:54
  • Lokalizacja: GliVice

Post17 paź 2004, o 10:42

drogi Cycku :D - gdzieś (chyba w Neo+) czytałem, że grafika na PSP przypomina raczej podrasowanego PSX, aniżeli PS2 (nawet, gdyby go bardzo osłabić)... I dlatego myślę, że nie ma nawet co porównywać PSP do PS2... :D Raczej trzeba się liczyć z tym, że będzie to taki mini-PSX... Ale nie wiem... :P:P:P
Jeśli czasem myślisz, że jesteś mały, smutny i bezużyteczny, to pomyśl, że kiedyś byłeś najszybszym i najbardziej farciarskim plemnikiem w całej swojej grupie...
Offline
Avatar użytkownika

tekken

wyjadacz

  • Posty: 158
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 00:31

Post17 paź 2004, o 13:03

Prawdopodobne najpierw kupię NDS, a później PSP.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post17 paź 2004, o 14:13

wazne jest to zeby gry na psp nie były tym samym co na ps2 (nie chodzi mi o grafe, tylko o system) - bo jesli beda dokladnie tym samym, tylko pomniejszonym to ja dziekuje :? . Na razie jest masa znanych tytulow, ale wiekszosc z ps2 - mam nadzieje ze to bedzie cos wiecej niz puste konwersje na szybko
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post17 paź 2004, o 19:31

Na pewno dużym atutem NDS będzie sporo niższa cena od PSP. I choć jeszcze kilka miesięcy temu tylko taki argument za mną przemawiał, to jednak z czasem, gdy Nintendo ogłasza lineup swoich tytułów, to i pod tym względem może być bardzo dobrze :) . Nie zamierzam kupować żadnej, ale jeśli już to pewnie postawiłbym jednak na NDS - będzie tańsza, a i nadchodzące tytuły niczego sobie (Metroid, Winning Eleven...). Choć nie ukrywam, że gdybym miał wybierać, a obie konsole byłyby na podobnym pułapie cenowym, wybrałbym PSP :P .
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post18 paź 2004, o 15:24

A ja pewnie nie kupie, bo szkoda kasy :P Takie konsolki są małe, to i powinny mało kosztować, a tymczasem jesli to bedzie po tyle co konsola stacjonarna, to dziekuje, zwijam grabki i ide do piaskownicy z napisem "duże konsole".
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post1 lis 2004, o 19:15

Hmm... jak się okazuje, cena PSP nie będzie aż tak dużo większa od NDS, jak się spodziewałem. Myślę więc, że ten fakt trzeba poczytać za plus i zwiększają się szanse Sony na sukces :) . Denerwuje tylko raczej mała żywotność baterii - na pewno jedna z większych wad konsoli...
Offline
Avatar użytkownika

Yaxa

bywalec

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 10:16
  • Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post2 lis 2004, o 11:14

Ja sie zastanwiam nad kupnem psp, NDS odpada bo to bedzie jak ps2 i gc choc konsolka nieny ma pare fajnych bajerow (dotykowy ekran, picto chat) jednak psp bardziej do mnie rpzemawia. Juz sam wyglad poakzuje ze wyprzedza nds`a o generacje. Gierki tez wypasione jzu zapowiedziane no i graficzka mysle ze na poziomie dc. Cena tez wydaje sie w miare. Wszystko bedize zalezec od ceny gier, jesli niebedzie schodzic poniezej 200zl to niekupuje (no chyba ze jakos zrobia piraciki :P )
Some live, some die in the way of the samurai
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post2 lis 2004, o 12:09

Wlasnie, u mnie tez wszystko zalezy od tego czy będą backupy. Jak nie to dziekuje, nie zamierzam wydawac tyle kasy na jedną gierke
Offline

wolfu

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 28 lut 2005, o 07:46

Post28 lut 2005, o 07:52

oczywiście że wybrałbym PSP, dlaczego? bo sony to pierwsza firma która naprawdę coś zmienia w rynku konsolek przenośnych !! dotychczasowa sztywna polityka nintendo zachamowała skutecznie rozwój małych konsolek (po co się starać skoro ma się 99% rynku?).kupiłbym choćby po to żeby Nina w następnej generacji musiała się trochę wysilić !!!!!! ale ta cena!!! w media markt widziałem za 2300 zł ja p.........!!!!!!! :evil:
Następna strona

Powrót do Konsole przenośne (Handheldy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron