Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:17


Ustawienie lasera do PS2.

Macie problem z jakąś grą lub sprzętem? Zacięliście się i nie wiecie co robić dalej? Napiszcie nam o tym tutaj - być może użytkownicy forum (lub redakcja) będą znali rozwiązanie. Co jakiś czas dostajemy również od Was pytania mailowe dotyczące konsol czy problemów związanych z graniem/sprzętem - będą one lądowały właśnie w tym dziale.

Moderator: gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Ustawienie lasera do PS2.

Post21 lis 2006, o 10:16

Mam duży problem, więc pytam Was, może ktoś już to robił, zetknął się z tym szitem...

Jakiś czas temu padł mi laser od PS2, HD7, bardzo ciężki do zdobycia. W końcu udało mi się go kupić na Allegro. Wstawiłem, pasuje, wszystko gra. Jest "tylko" problem z czytaniem płyt: Amplit jedzie jak dzika świnia. Ale tylko Amplit. U reszty odczyta logo wstępne PS2, a później się zacina. Walczy, sapie, rzęzi, ale nie daje rady. Kręciłem już sławnym pokrętłem z ząbkami, lipa.

Moje pytanie: zna ktoś temat??? Czym możnaby zakręcić? Jak to szambo dostroić?

P. S. Laserek suwa się po takich jakby "szynach", kumacie. Na jednej z nich opiera się wkrętem, który można kręcić, regulując (na moje kaprawe oko) odległość laser - płyta. Może tym???

Z góry dzięki za dobre rady. Pokój z Wami, Dobrzy Ludzie.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

vermilion

wyjadacz

  • Posty: 105
  • Dołączył(a): 13 mar 2006, o 15:32
  • Lokalizacja: ani nie pytajcie...Kietrz

Post2 kwi 2007, o 08:12

Siema Sonial:D
Jeśli chodzi o regulacje lasera, to wygląda to mniej więcej tak:

1. Biała zębatka na końcu odpowiada za kąt całego układu
2. Taka mała śrubka służy do regulaowania kąta samego lasera.

Też miałem z tym problemy więc ustawiałem śrubkę mniej więcej tak, by jej główka była lekko na wierzchu(nie próbuj jej dokręceć do końca i odpalać konsoli). jak to Ci sie uda to zostaje tylko zabawa z zębatką. Tutaj to juuz kwestia wyczucia. U mnie była ustawiona prawie prawie przy momencie, kiedy głowica przekakuje na sam dół. Spróbuj ja ustawić ok 2-3 cm od miejsca, gdzie na zębatce jest miejsce bez ząbków. Umnie to działało, ale jak coś uszkodzisz to nie moja wina:D:D:D
Nie przyjmuję negatywów lol
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post2 kwi 2007, o 10:19

Stary, po moich przygodach z laserem to ja chyba serwisantem mogę zostać...
A finał taki, że i tak gram tylko na CD:/
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

vermilion

wyjadacz

  • Posty: 105
  • Dołączył(a): 13 mar 2006, o 15:32
  • Lokalizacja: ani nie pytajcie...Kietrz

Post2 kwi 2007, o 14:32

nie no ja tylko chciałem pomóc. Jednak jak często regulujesz laser to właśnie takie rzeczy sie dzieją(też mnie to później spotkało)

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 776 gości

cron