Teraz jest 29 mar 2024, o 11:43


Jaki TV do PS2?

Macie problem z jakąś grą lub sprzętem? Zacięliście się i nie wiecie co robić dalej? Napiszcie nam o tym tutaj - być może użytkownicy forum (lub redakcja) będą znali rozwiązanie. Co jakiś czas dostajemy również od Was pytania mailowe dotyczące konsol czy problemów związanych z graniem/sprzętem - będą one lądowały właśnie w tym dziale.

Moderator: gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

karlos

bywalec

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): 23 gru 2005, o 00:42
  • Lokalizacja: Ostrołęka

Jaki TV do PS2?

Post25 sty 2006, o 21:54

Chcę kupić telewizor do grania na ps2. Telewizor 29 cali z płaskim kineskopem. Telewizor maksymalnie do 2000 zl. Chciałbym mieć dobrą jakość obrazu w grach. Jaki model mi polecacie? Może podacie konkretny model TV?
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post25 sty 2006, o 23:01

Parę miesięcy temu też kupowałem sobie TV do PS2 i wybrałem LG RZ-29FB51RX. Miałem tą możliwosc że mogłem podłączyć swoją konsole do każdego tv w sklepie i zobaczyć jak wygląda obraz i wybrałem ten z dwóch powodów. Po pierwsze bardzo żywe kolory i świetny kontrast, a po drugie to jedyny oprócz Sony telewizor który poprawnie wyswietlał obraz na kablu RGB. Tekken 5 na RGB na tym tv wygląda przepięknie. Wiem że teraz są też dostępne Samsungi z bardzo krótkimi tyłkami, ale podejrzewam że tak jak na trochę starszym samsungu 100 hz moich rodziców tak i te nowe na kablu RGB wyswietlają obraz w formacie 16:9. Ten LG dostaniesz teraz na pewno poniżej 1600 złotych.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post26 sty 2006, o 19:20

Ufff, temat rzeka... Do dwóch kółek, powiadasz???
100 Hz masz raczej pewne. LTI, CTI też. Ale na Progressive Scan może nie styknąć... Odpuść se PIP, POP, PAT, wybieraj dopasione systemy poprawiania obrazu, podgląd na "M jak miłość" przy Tekkenie jest Graczowi mało potrzebny, co nie? Dwa tunery też.
Ceny spadają dosłownie z dnia na dzień (nieuchronnie nadchodzi HDTV!!!), a przy niektórych gazetkach z promocjami to mam koparę na glebie, tak niskie ceny. Rzuć okiem na Allegro.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

karlos

bywalec

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): 23 gru 2005, o 00:42
  • Lokalizacja: Ostrołęka

Post26 sty 2006, o 19:55

Podłączałem wczoraj ps2 na kablu RGB do Panasonica TX-29PM11P(http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2279), mogę go mieć za 1600 zł. Jednak jakość obrazu była kiepska, chociaż telewizor niczego sobie.
Podłączałem też do 100 Hz 29 cali płaskiego Daewoo za 1200 zł i obraz naprawdę lepiej wyglądał niż na tym Panasonicu, cóż, będę szukał dalej, może jeszcze ktoś coś napisze.
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post28 sty 2006, o 00:04

Trochę dziwne że na Deawoo obraz był lepszy niz na Panasonicu. Jeżeli podłączasz konsole na kablu RGB to zwróć uwagę żeby kabel wchodził do gniazda euro 1, a nie 2 bo z reguły w każdym telewizorze tylko pierwsze gniazdo obsługuje RGB a po podłączeniu do drugiego będzie obraz jak na zwykłym chincze. To by mogło wyjaśniac czemu na Deawoo był lepszy obraz jeżeli kabel został omyłkowo włożony do Panasonica w drugie gniazdo euro.
Offline

karlos

bywalec

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): 23 gru 2005, o 00:42
  • Lokalizacja: Ostrołęka

Post28 sty 2006, o 15:15

To jest sensowne wytłumaczenie. Bedę musiał to sprawdzić, dzięki.
Offline

karlos

bywalec

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): 23 gru 2005, o 00:42
  • Lokalizacja: Ostrołęka

Post29 sty 2006, o 14:07

Znalazlem model TV Philipsa !00 hz, 29 cali, plaski za 1500 zl z ProgressiveScan. Moje pytanie jest takie. Co uzyskam majac w TV ProgressiveScan i jakie gry go obsługują na ps2?
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post29 sty 2006, o 15:05

Zacytuje ci mniej więcej definicje Progressive Scan: "Progresywne skanowanie opiera się na idei sklejenia dwóch półobrazów w buforze konsoli i jednoczesne wyświetlenie ich na ekranie telewizora. Dzięki temu oko widza nie jest narażone na migotanie (półobraz za półobrazem) co przekłada się na postrzeganie obrazu jako bardziej stabilny i naturalniejszy.
Co to są te półobrazy? Masz z nimi do czynienia codziennie, gdy oglądasz telewizje. Każda klatka jest wyświetlany w dwóch ruchach i składa się z dwóch półobrazów. Pomimo tego, że w telewizorach mamy częstotliwość odświeżania 50 Hz to jednak widzimy 25 całych obrazów na sekundę. Każdy z obrazów składa się z dwóch półobrazów, które są podmieniane w ułamku sekundy, co może dawać wrażenie migotania dla bardziej wrażliwych oczu. Dlatego też nie siedzimy blisko telewizora."

Zauważ że powyższa definicja nie uwzględnia telewizorów 100 hz.
Z gier to na pewno tekken 5 obsługuje progressive scan.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post30 sty 2006, o 08:10

Definicja definicją, a bardziej po ludzku: zwykły obraz wyświetlany jest z przeplotem, tzn. nie ma na raz całego frejma, są raz linie parzyste, a raz nieparzyste. [Dostrzega to np. oko muchy, człowieki są za cienkie bolki, hłe, hłe...] Ramka rozkładana jest na dwa, kumasz? W progressivie masz odświeżaną całą ramkę na raz. Jak już mówił mój szanowny przedmówca, obraz jest stabilniejszy, bardziej wyrazisty. No i IMHO najważniejsze: mniej męczy wzrok.
To taki następny krok po stu Hercach, kumasz? Jakie gry go mają? Na setkę Tekkem 5, Jak i Daxter 3, Cholipka, nie pamętam, ale kilka już widziałem.
Jeżeli masz taką okazję, to łykaj TV bez gadania. Upewnij się tylko czy to nie fake!!! Troszkę mi za tanio. Chociaż teraz... Takie promocje widziałem, że puła opada...

P.S. Ja osobiście mam uprzedzenie do Philipsa (mój brat ma pół chaty w niedziałających Philipsach), Samsunga (robią doskonałe tostery...) i Daewoo (to ci od Matiza. Coś jeszcze...?).
Powodzenia, stary, i nie daj się wydymać!
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post30 sty 2006, o 10:05

Sonial13 napisał(a):Ja osobiście mam uprzedzenie do Philipsa (mój brat ma pół chaty w niedziałających Philipsach)


No o tym że się philipsy z lekka często psują to na każdym forum RTV można wyczytać.
Offline

kotekna1

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 1 sie 2015, o 15:03

Re: Jaki TV do PS2?

Post2 sie 2015, o 10:21

taki tv jaką masz powierzchnie pokoju, i w jakiej odległości będzie stał ten tv, do małego pokoju zbyt duży tv nie bardzo, chodzi żeby było wygodnie.
Offline

madziapol

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 17 sie 2015, o 13:01

Elewacje w Projektorii & Tynki Poznań od TGBudownictwo

Post17 sie 2015, o 13:03

Odgrzał temat po 9 latach...tutaj Teraz to PS4 sobie sąsiad kupił od TGBudownictwo -tynki maszynowe. Regularnie pykamy w taką tynkową fifkę. Czasem wpada kumpel z tematyki elewacji w Projektoria.com.pl, ale on zawsze z nami wygrywa. Nie ma co grać. Zobacz także na http://www.projektoria.com.pl/elewacje-poznan/
Ostatnio edytowano 14 sie 2017, o 16:33 przez madziapol, łącznie edytowano 3 razy
Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron