Teraz jest 25 kwi 2024, o 17:36


Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Macie problem z jakąś grą lub sprzętem? Zacięliście się i nie wiecie co robić dalej? Napiszcie nam o tym tutaj - być może użytkownicy forum (lub redakcja) będą znali rozwiązanie. Co jakiś czas dostajemy również od Was pytania mailowe dotyczące konsol czy problemów związanych z graniem/sprzętem - będą one lądowały właśnie w tym dziale.

Moderator: gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post12 sty 2014, o 12:57

Kolejny mail od czytelniczki:

Witam. Oglądałam Państwa filmiki na Youtube i chciałabym prosić o poradę. Chcę kupić synkowi (5lat) konsole, ale nie mam "zielonego" pojęcia która mam wybrać, gdyż kompletnie się na tym nie znam, dlatego postanowiłam do Was napisać. Nie wiem o co chodzi z tymi GB, sposób grania itp. ;) jedynie z wyglądu mogę je ocenić. Wyboru chciałabym dokonać miedzy Wii a Xboxem, ale widzę, że jest Wii U, Xbox 360, Xbox Slim. Czy możecie mi cos podpowiedziec? Dzieki. Pozdrawiam [aga o.]


Pomożecie :)?
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post12 sty 2014, o 14:12

Wii jest tanie, jednak różnie może być z dostępem do tytułów w Polsce. Nie ma co liczyć na gry w języku polskim. Wraz z konsolą jest dostarczany kontroler bezprzewodowy, którego używanie sprowadza się do machania rękoma przed ekranem TV. Sporo gier oferuję grę w ten właśnie sposób. Więc trzeba mieć nieco miejsca w pokoju. Sporo gier tym samym nadaje się dla najmłodszych gdyby nie problem właśnie z brakiem Polskiego języka. Wii U to konsola następnej generacji, która nieco przypomina tablet.

Xbox 360 oferuje sporą bibliotekę tytułów, część gier jest dostępna w języku polskim, mamy w Polsce doskonały dostęp do gier - są w praktycznie każdym sklepie z elektroniką. Do konsoli można dokupić kamerkę Kinect, która oferuje sterowanie ruchem bez trzymania czegokolwiek w ręku. Są gry dedykowane tego typu urządzeniu, typowo familijne produkcje. Konsola jest jednak droższa. Xbox 360, Xbox 360 Slim, Xbox 360 E, Xbox Slim (dodatkowo były jeszcze nazwy Xbox 360 Core, Xbox 360 Arcade, Xbox 360 Premium, Xbox 360 Elite) to jedna i ta sama konsola. Producent wydał kilka modeli. Najnowszym jest Xbox 360 E, który jest pozbawiony wyjścia multi AV. Można go podłączyć do TV tylko przy pomocy kabla HDMI. Każdy nowszy TV takie wejście posiada, natomiast nie posiadają go stare telewizory CRT kineskopowe. Najlepszym modelem w mojej opinii jest Xbox 360 Slim z dyskiem twardym.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post12 sty 2014, o 14:19

Odwieczne pytanie - którą konsolę kupić... I jak zwykle, odpowiedź nie jest prosta. Dla pięcioletniego dziecka prawdopodobnie najlepiej sprawdziłaby się któraś z konsol Nintendo (Wii, Wii U, może 3DS), ale jest duży problem z dostępnością gier w naszym kraju - trzeba ściągać je spoza Polski albo polować na aukcje z allegro. Żeby nie mieć problemu z grami, trzeba postawić na Xboxa 360 albo PS3. Każda z nich ma w sumie sporo gier, które będa nadawać się dla pięcioletniego dziecka. Jako uzupełnienie polecam zapoznać się z testami konsol w naszym serwisie:
http://onlygames.pl/kategoria-testy_spr ... tu-16.html
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post12 sty 2014, o 14:28

Na allegro z tym dostępem do gier na Wii specjalnej tragedii nie ma;).
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post12 sty 2014, o 14:42

Do crapów nie ma, gorzej z hitami ;). A jak już są, to ceny są bardzo wysokie (zwłaszcza jak na gry używane)
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post12 sty 2014, o 14:48

W sumie też to zauważyłem. Zatem pozostaje wybór Xboksa 360 i gier dedykowanych dla dziecka (GTAV, CoD, TR odpadają).
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post12 sty 2014, o 15:27

Skoro wybór ma być między xboxem 360 a wii to wybrałbym xboxa. Sorry nintendo ale bez wsparcia tylko najwięksi fani ściągną te konsole z UK i będą się męczyć z importem gier.
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post15 sty 2014, o 19:53

Spytać dziecka co by chciało dostać ;). Ja bym się decydował na PS3 lub Xboxa 360 - największy wybór gier, są gry dla dzieci a poza tym można tanio dostać używki z allegro.

HumblaR

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post27 mar 2014, o 13:36

dzieki

BarDost

Re: Którą konsolę kupić dla pięcioletniego dziecka?

Post27 mar 2014, o 14:31

Zgadza sie

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 216 gości