Teraz jest 28 mar 2024, o 16:15


Tekken 5 - dobre rady...

Macie problem z jakąś grą lub sprzętem? Zacięliście się i nie wiecie co robić dalej? Napiszcie nam o tym tutaj - być może użytkownicy forum (lub redakcja) będą znali rozwiązanie. Co jakiś czas dostajemy również od Was pytania mailowe dotyczące konsol czy problemów związanych z graniem/sprzętem - będą one lądowały właśnie w tym dziale.

Moderator: gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Tekken 5 - dobre rady...

Post9 kwi 2005, o 11:17

... w sumie to nic strasznego - ważnego, ale zawsze chciałem wiedzieć...
Jak się leży na glebie (tudzież innych kafelkach), i ktoś siedzi na mnie, można wybrać parę płaskich na ryj, albo mieć połamaną grabkę; albo to i to. Jak (ZA JEDNYM RAZEM) wymierzyć i plaskacze i połamać witkę???
Następnie: jak wstać (chodzi mi o zasłonięcie się łapą i odepchnięcie nogą - czyli normalne zwykłe wstanie bez kary), oraz jak przekulać się na przeciwnika (siedzi se na mnie taki Jin, chcąc złamać mi chochlę; ciach - trach i ja siedzę na nim i mu robię to samo). Dzięki, wszystkie info mile widziane!!! Nawet nie tylko te - ale wszystkie tzw. "dobre rady". [Oprócz tych z cyklu "kup se sznur" itp, he, he...]

P.S. Jak to możliwe, żeby w moim własnym domu goście tłukli mi ryj??? Trza się podszkolić!!!
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post9 kwi 2005, o 12:45

Sonial ty to jestes zakrecony jak kilometr sznurka w kieszeni 8) Nic nie rozumiem z powyzszego posta :roll: Jesli dobrze kapuje to chodzi ci o zwykle rzuty, a potem o wyrywanie sie. Wyrywanie jest zalezne od rzutow - w jakims faq zobacz czym sie wyrywac z danego rzutu i po klopocie. A czy sie da zrobic tak, ze zamieniacie sie pozycjami gdy on na tobie siedzi (? :roll: ).. Hmm ja nic o tym nie wiem ;)
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post9 kwi 2005, o 13:23

Kilometr sznurka w kieszeni??? Kto to zmieści??? He, he...
Chodzi mi o zwykłe wyrywanie się. Kolo na mnie siedzi, ja leżę na dole, i chcę wstać - to raz. A dwa: ja leżę, kolo na mnie siedzi, i chcę żeby on był pode mną. Najnormalniejsze przeturlanie się - zamiana miejscami. DA SIĘ NA PEWNO, widziałem to z pięćdziesiąt razy. Co tu jeszcze rozumieć???
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post9 kwi 2005, o 15:10

No wiec wyrywanie sie jest zalezne od danego rzutu i ci nie napisze kazdej kombinacji dla kazdego rzutu, na to nie licz :roll: . Poszukaj jakiegos faq'a tam powinno byc przy rzutach podane w nawiasie czym sie wyrwac. Z najprostszych wystarczy wcisnac kwadrat lub trojkat, ale trzeba to zrobic na tyle szybko ze w zasadzie wiecej zalezy tu od przypadku niz od umiejetnosci. Natomiast "przeturlania" o ktorym piszesz nigdy nie uzywalem wiec ci nie podpowiem :roll: Zreszta srednio to chyba uzyteczne.
Offline
Avatar użytkownika

Kazama Fanatic

OGM Member

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 29 sty 2005, o 14:44
  • Lokalizacja: Nosgoth

Post9 kwi 2005, o 16:42

Nie szukaj faq. Jak gościu na tobie siedzi i tłucze zablokujesz i odepchniesz nogą kwadratem lub trójkątem zależnie od tego którą ręką dostajesz. Połamać ręke możesz naciskając lp+rp (dwie piąchy). Gdy przeciwnik kładzie się na ciebie wciśnij szybko (nie za szybko) dwie piąchy a ty położysz się na nim. Tak przy okazji powiem ci że ze wszystkiego wyrywa się kwadratem lub trujkątem...

Ski przeturlanie bardzo użyteczne... Z rzutam to jest tak: Jeżeli zostajesz złapany za prawą rękę to naciskasz rp jeżeli za lewą to lp jeżeli rzut to jakaś mordercza kombinacjia to wyrywasz się kwadratem. W wyjątkowych okolicznościach wyrywasz się lk+rk np: z "figure leg lock" (mogłem przkręcić nazwe) Kinga. Tutaj liczyą się umiejętności a nie szczęście... Jeżeli nie będzie ci wychodziło to znaczy że masz zły timeing i musisz potrenować...
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post9 kwi 2005, o 17:11

No proszę, a jednak ktoś zrozumiał moje "zakręcone" wywody... :wink:

Dzięki, Kazama Fanatic, o to mi biegało.
A co mógłbyś mi doradzić w sprawie np. Jina (i innych, którzy łamią łapska), żeby zanim połamie grabę jeszcze wymierzył kilka płaskich na ryj (widziałem: zwykłe pięć "liści", przesiadkę na bok i łamanie graby)?
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Red

początkujący

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): 5 kwi 2005, o 17:42

Post9 kwi 2005, o 20:54

Jinem tak to idzie:powalasz goscia na ziemie(strzala w dol,trojkat+kwadrat) potem trojkat,kwadrat,trojkat i trojkat+kwadrat.
BTW. jaka postacia gracie? Ja Paulem silne ciosy i pol kila zelu na glowie... :D
Gram bo musze.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post11 kwi 2005, o 18:30

Kazama Fanatic napisał(a): Tutaj liczyą się umiejętności a nie szczęście... Jeżeli nie będzie ci wychodziło to znaczy że masz zły timeing i musisz potrenować...


A imo jednak szczescie. Nie wmowisz mi ze jestes w stanie wychwycic ktorą reką przeciwnik zaczyna rzucac. No chyba, ze siedzisz przed ekranem 24h/dobe a pokarm podają ci w płynie dożylnie ;)

BTW gram Lei'em, ale widze ze ten nowy chinczyk jest świetny, trzeba bedzie nim troche potrenowac ;)
Offline
Avatar użytkownika

Kazama Fanatic

OGM Member

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 29 sty 2005, o 14:44
  • Lokalizacja: Nosgoth

Post13 kwi 2005, o 17:53

Z wyczuciem większoćsi rzutów sobie radze bez problemu... Znam naprawde durzo ciosów, wszystkie multipassy, stringi i prawie wszystkie rzuty. Dzięki temu mogę grać prawie każdą postacią, a i blokowanie jest o wiele prostrze jeśli wie się jak wyglądają ciosy przeciwnika... Gram około 2 godz. dziennie ponieważ na więcej nie mam czasu. Tekkena mam od dnia premiery i nadal nie umiem grać w niego tak jak bym chciał.

Sonial13 Czerwony już napisał jak to się robi...

BTW: Nie chodzi mi o chwalenie się...
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post18 kwi 2005, o 07:46

No, Kazama, na prawdę niezły z Ciebie kozak! Fiu, fiu!
Mam jeszcze jedną prośbę: wytłumacz mi o co chodzi z trybem "Arcade": rangi (w dół, w górę), loteria (co i jak, i kiedy...), co to jest takie czerwone mruganie przy energii zawodnika (takie jakby światło od "koguta"), itp sztuczki. Dzięx!
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Kazama Fanatic

OGM Member

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 29 sty 2005, o 14:44
  • Lokalizacja: Nosgoth

Post20 kwi 2005, o 11:37

A co tu tłumaczyć? Im więcej walk wygrywasz tym większy masz ranking. Im trudniejszy poziom trudności tym więcej musisz ich wygrać aby zdobyć kolejny ranking. Im wyższy ranking tym trudniej zdobyć kolejny. Najwyższy z nich to "Tekken Lord". Nie wiem czy można obniżyć swój ranking bo nigdy mi się to nie przydażyło. Nie mam pojęcia co to za światło. Loteria to loteria. Losuje Ci się liczba przez którą zostaną pomnożone pieniądze zdobyte w danej walce. O jakie sztuczki Ci chodzi? Podaj konkretną postać a może coś wykombinuje.

Bonus: Możesz oddać przeciwnikowi gdy ten uderza cię z bani. Chodzi tutaj o rzut np: Heihachiego. Naciskając kwadrat zatrzymasz się podczas uderzenia i uderzysz go głową. Można ciągnąć to w nieskończoność. Niestety nie wszystkie postacie to potrafą.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post8 maja 2005, o 20:23

Właśnie chciałem to powiedzieć wcześniej, ale zapominalem... Tekken 5 rządzi! Co do tego nie ma dwóch zdań.
Ale jako, że lubię narzekać, to ponarzekam. Mierzi mnie kilka rzeczy, np. przy dużych zbliżeniach (przed i po walce) widać "drgające" tekstury. Same kończyny z bliska też nie mają za dużo poligonów. Z daleka - owszem wyglądają przyzwoicie, ale po co twórcy robią takie duże zbliżenia, żeby Sonial miał się do czego przypieprzać??? Następna sprawa to latające elementy podłoża. Są niekiedy za duże, czasem to przeszkadza, nie muszę chyba mówić o tajemniczym ich "znikaniu" tak jak i pęknięć podłoża... No, ale lepsze to niż nic...
Kolejna sprawa to już czysta technika. Jak już czytaliśmy ("PSX E"), bolkom od Tekkena przeszkadzał Raven ("tania z niego baba", "megakaleczniak"...). Moja mowa będzie krótka. To jest na pewno dżołk, taki głupi żart... Namco robi se takie jaja (stare z nich figlarze), on nie jest "na prawdę"... Ja tam rasistą nie jestem, ale czarny nindża... sami wiecie hi, hi...
ALE JAK ON TO K A L E C Z Y !!! Jezusie brodaty, skąd oni go wzięli??? Ten but ze szpagatem w locie jest tak komiczny, że spadam z krzesła jak go widzę!!! Wstawki przed i po walkach to czysty kabaret!!! Przysięgam, dwie chmurki i nie mogę z nim grać bo tak leję ze śmiechu! I te jego śmiertelnie poważne miny (i teksty: "zobaczymy się w piekle..." JAAA!!!). Na koniec: kto go ubierał??? Stevie Wonder???????????
No i mój znienawidzony przeciwnik: Kangur Jr. Jest fajnie zrobiony - klasa. Jest fajnie animowany - klasa. Fajne wydaje odgłosy - klasa. Słowem - wszędzie klasa. Tylko jedna rzecz: ja nie za bardzo widzę co no robi. Po Yoshiku się można spodziewać, że zniknie, pojawi się za chwilkę i jebut - nie masz połowy paska... A Kangur? Dwa kopy (takie półwidoczne), trzy piąchy (wcale niewidoczne), HGW co i KO... Kumacie??? Ja po prostu NIE WIDZĘ co on robi. Magia.
...

Sama gra jest przepotężna, nie ma co gadać... ale tak se marudzę z braku innych zajęć. Ktoś coś dorzuci???
P.S. Tylko mnie za to ^^ nie zabijcie, proszę.

:twisted: :twisted: :twisted:

Coś mi się przypomniało... opinie poniższe pochodzą od ludzi mających styczność z konsolami i grami, choć nie są maniakami (jak my):
- "Ten Czarnuch [Raven] to tu pasuje jak czarna sekretarka w biurze Ku Klux Klanu...". Wiem, wiem, szyderstwo okrutne, hy, hy...
Druga opinia dotyczy... hmm, jest to opinia postronnego obserwatora, kogoś, kto troszkę trybi w temacie, ale jest po pierwsze kobietą, a po drugie tylko ogląda. Mianowicie: same tła, areny, efekty i animacje (np. duszki na łące, czy nietoperze z kościoła) są ładniejsze niż faktyczne "gwoździe programu", czyli postacie... Zdanie cokolwiek ciekawe, bo po kilku kwadransach w roli obserwatora faktycznie sam tak stwierdziłem. Za dużo poligonów w tłach, niż w postaciach IMHO...

PO CZASIE: kupiłem se kozacki kabel RGB i wiecie co? Ta gra wygląda jeszcze LEPIEJ! A Raven jest jeszcze bardziej kaleczny niż myślałem!!! Czarnoskóry aktorzyna został ninja... BUAHAHAHA!!!!!
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 243 gości

cron