Teraz jest 28 mar 2024, o 17:54


Sega Saturn

Nie samymi nowościami człowiek żyje. Powspominajmy kultowe czasy Atari, NES-a, Amigi, SNES-a, PSX-a, Game Boy'a czy Nintendo 64.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Sega Saturn

Post19 lut 2007, o 23:27

Ostatnio wzięło mnie na retro-granie. Next-geny odstawione, wróciłem do pięknych czasów Saturna. Sega Rally, Nights, Discworld 2, Sonic R i takie tam :). A Wy? Dobrze wspominacie 32-bitową konsolę Segi? Co o niej sądzicie?
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post20 lut 2007, o 00:25

ja uważam , że ta konsola miała ogromny potencjał :) pamiętam jak zawsze była wojna : PSX czy Saturn. Za i przeciw hehe , ja wybrałem wówczas PSXA. Niestety posiadanie obu konsol na owe czasy : lata 95-97 było totalnie extremalnym wyczynem. To co mnie najbardziej jarało to Panzer Dragon Zwei , Virtua Cop 1 (dwie spluwy ROXXX) , Fighting Vipers i Sega Rally. To była masakra po prostu !!! Teraz pa3e na allegro i zastanawiam się poważnie nad zakupem Saturna bo jest za śmieszne pieniądze , ale także rozmyślam na makaronem ... bez kitu :) N 64 nigdy mnie nie jarało ... no dobra Wave Race i Shadows Of The Empire w owym czasie mnie po prostu zmiażdżyły :) ale to były wyjątki.
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Post20 lut 2007, o 14:57

Chetnie pogralbym sobie chocby w Discworld czy Sega Rally, ale niestety nie posiadam Saturna :( . Moze rzeczywiscie trzeba bedzie wejsc na allegro i zakupic sobie ta konsole :wink: . Poki co musialbym znalezdz jakas dobra aukcje.
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post21 lut 2007, o 13:39

PS2 Butcher nie przesadzaj, N64 mialo wiele swietnych gier. No chybaże nie lubisz platformówek to wtedy inna para kaloszy :).

Saturn to kultowy sprzęt. Też dawniej niestety wybrałem PSX-a. Niestety, bo chciałbym mieć obie konsole, ale cóż... Zawsze przecież można po latach nadrobić zalełości :D. Niedługo dojdzie do tego że będziemy właśnie my nawzajem prześcigać się na allegro za saturnami. Ja bede bacznie obserwował, może trafi sie jakas dobra okazja :). W Nights czy Panzer Dragona bym sobie pograł...
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post28 lut 2007, o 12:37

Saturn to stare dobre czasy. Jak chyba wszyscy sam zdecydowałem się na PSX'a bo miał dużo więcej gier. Ale Saturn zawsze pozostanie w moim sercu jako świetna maszynka. Teraz po latach rzeczywiście jest okazja żeby go odkupić za małe pieniądze :).
Offline

Dizzy

bywalec

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): 4 mar 2007, o 20:29

Post4 mar 2007, o 21:14

Ja zdołałem kupić sobie w tamtych czasach dwie konsole: PSX'a i Saturna. Co wtedy było nie lada wycznynem :wink: . Tak szczerze mówiąc to do tej pory czasem wole odpalić sobie Discworld czy Sega Rally od jakiegoś GOW'a na Xbox'a 360. Mam do tamtych czasów sętymęt i myśle że równiez jako stary schorowany dziadek będę wolał włączyć sobie Discworld niż opiekować się wnukami :wink: .
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post4 mar 2007, o 22:31

Wiecie co? A ja ostatnio zakupiłem sobie lightguna do Saturna i cisnę w Virtua Cop :). Przezywam strzelanki na pistolet na nowo. Naprawdę, warto czasami wrócić do retro gier...
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post4 mar 2007, o 22:40

OLD-SCHOOL FOREVER , ale tylko dla starej gwardii :) Zazdroszczę ci Ski ... Virtua COP rządzi !!!!
Offline

Dizzy

bywalec

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): 4 mar 2007, o 20:29

Post5 mar 2007, o 01:26

Baron Ski napisał(a):Wiecie co? A ja ostatnio zakupiłem sobie lightguna do Saturna i cisnę w Virtua Cop . Przezywam strzelanki na pistolet na nowo. Naprawdę, warto czasami wrócić do retro gier...


Szkoda że za czasów Saturna nie istniało coś takiego jak Xbox Live :( . Jednak gdyby istniało to zagralibyśmy razem Ski :wink: (oczywiście w Virtua Cop).
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Post5 mar 2007, o 15:25

Niestety, ale ja nie miałem Saturna czy PSX'a odrazu :( . Najpierw grałem tylko u kumpla, a dopiero po jakichś dwóch latach po premierze PSX'a mogłem sobie go zakupić. Teraz może rzeczywiście warto nadrobić zaległości i kupić z allegro Saturna :wink: .
Offline

Exxe

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 7 mar 2007, o 15:11

Post7 mar 2007, o 15:31

Saturna mam do dziś od roku 1997 bodajże. I co ważne, gram na nim do dziś. Nie tylko z sentymentu ,ale do tej pory większość gier które mam sprawia mi sporo uciechy. Taki hity jak Sega Rally , Nights , Clockwork Knight , Virtua Fighter 2 czy chociażby mój ulubiony srpg Mystaria . Mimo iż mają sporo lat na karku przyciągają mnie pod TV :)
Poza tym Saturn był moją pierwszą konsolą (o dziwno mimo namowy kumpli wybrałem go zamiast PSX) , i oczywiście przeżyłem szok jak wtedy ,moje oczy ujrzały Daytone USA. Nie żałuje żadnej chwili , i w żadnym wypadku nigdy nie była to dla mnie martwa konsolka ;)
|| Sega Support Site || www.sega.prv.pl
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Sega Saturn

Post8 sty 2012, o 13:05

Yeah ciepło wspominam saturna. Ostatnio nawet myślałem żeby kupić jakiś egzemplarz z allegro ale ciężko trafić na zadbaną konsolkę. W każdym razie będę badał temat :)
Następna strona

Powrót do Retro

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron