Teraz jest 19 kwi 2024, o 21:00


Wspieraj projekt Resident Evil 4 PL

Poprzednia stacjonarna konsola Nintendo cały czas ma swoich wiernych fanów. Rozmawiamy o grach na nią.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Wspieraj projekt Resident Evil 4 PL

Post20 paź 2004, o 11:06

Być może obiło się Wam o uszy, że robione były przymiarki do spolszczenia Resident Evil 4 na Gamecube. Autorzy tego projektu napotkali na pewne problemy i proszš o wsparcie wszystkich zainteresowanych. Oto treœć oswiadczenia:

"Petycja o polską wersję językową w RE4


Ponieważ nasze starania o włączenie polskiej wersji językowej do europejskiego wydania Resident Evil 4 okazały się niestety niewystarczające, a wielu z Was nadal chciałoby ujrzeć taką wersję w najnowszej odsłonie naszej ulubionej serii, wychodzimy z tą oto inicjatywą.

Otóż istnieje jeszcze możliwość wydania ekskluzywnej wersji RE4 na Polskę, w limitowanym nakładzie i to w polskiej wersji językowej, ale musimy pokazać Capcom'owi, że tego gorąco pragniemy i bardzo na tym nam zależy!!! Prosimy zatem każdego gracza, któremu seria Resident Evil nie jest obca, ale też wszystkich innych graczy, którzy kochają konsole oraz gry i chcą, aby w Polsce były one lokalizowane, o wysłanie do europejskiej siedziby Capcom'u maila z prośbą o wydanie takiej właśnie wersji RE4 w Polsce. Dzięki Waszemu masowemu udziałowi w tej akcji możemy osiągnąć nasz cel i uzyskać coś, czego nikt przed nami jeszcze nie osiągnął. Tak więc do dzieła!

Poniżej znajduje się wzór maila, jaki można wysłać (możecie również coś dopisać bądź napisać samemu treść wiadomości - byle z kulturą!!!), który należy wysłać z oficjalnej strony Capcom'u (http://www.capcom-europe.com/) z działu Community, gdzie znajduje się pozycja Email Us. To wszystko co należy zrobić. Pamiętajcie, to od Was i Waszego udziału w tej akcji, możemy mieć to, o czym marzymy już od dawna... Więc postarajcie się!

PS. Proszę również, aby swoją prośbę wpisać również na forum świata Nintendo w wątku: "Petycja o polską wersję językową RE4", gdzie będziemy zbierać wszystkie petycje, aby je łącznie jeszcze raz podesłać Capcom'owi... ( http://www.swiatnintendo.pl/index.php?n ... pic&t=1188 ).


Wzór maila:

Resident Evil 4 polish version request

Our efforts for creating Polish version of Resident Evil 4 turned out to be insufficient. Despite this fact we would still like to have this version published. We would like to ask you about possibility of creating exclusive polish version of Resident Evil 4. We are assuming that this kind of publishing wouldn't be any extra charge for your company, and everybody would be satisfied.

Sincerely yours, TWÓJ PODPIS


Pozdrowienia
MiGoo [RCS] - twórca i redaktor naczelny serwisu Muzeum w Raccoon City

http://www.mwrc.resitez.pl/
http://www.mwrc.prv.pl/

MWRC jest zwišzane z:
- zrzeszeniem polskich stron RE - RESitez.pl (http://www.resitez.pl/)
- polskim zrzeszeniem fanów RE - RCS (http://www.rcs.resitez.pl/)
- forum polskich stron o RE - Forum RCS (http://forum.resitez.pl/)"
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Post20 paź 2004, o 16:48

Z doświadczenia wiem, ze jesli dochodzi do takich desperackich petycji to nic z tego pozniej nie wychodzi.. Czyli pewnie mozemy zapomniec o RE4PL :?
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post20 paź 2004, o 22:47

Marlon napisał(a):Z doświadczenia wiem, ze jesli dochodzi do takich desperackich petycji to nic z tego pozniej nie wychodzi.. Czyli pewnie mozemy zapomniec o RE4PL :?


Też tak mi sie wydaje. No ale trzymam kciuki zeby im sie udało
Offline
Avatar użytkownika

Yaxa

bywalec

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 10:16
  • Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post21 paź 2004, o 08:22

Czy sie uda czy nie jako konsolowiec poczuwam sie do obowiazku wziecia udzialu w akcji i wszystkich ktorzy tez kochaja konsole namawiam do tego samego. Dwa maile poszly.
Some live, some die in the way of the samurai
Offline
Avatar użytkownika

tekken

wyjadacz

  • Posty: 158
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 00:31

Post21 lis 2004, o 14:18

RE4 będzie na PS2. :twisted:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post21 lis 2004, o 15:50

Bylem tego prawie pewny od dawna :D. Szkoda tylko, ze dostaniemy go dopiero gdzies pod koniec 2005 roku :(

Gość

Post1 gru 2004, o 20:20

Świetnie by było, świetnie, ale szanse na to są ,że tak powiem...małe.
Ale ja ze swojej strony przykładam się do tego nie ma co. :P
Offline
Avatar użytkownika

JJ

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 5 gru 2004, o 14:16

Post5 gru 2004, o 14:23

a ja - szczerze mówiąc - nie mam zbytniej ochoty grać w RE4 po polsku (pomijając fakt, że pewnie w goóle w to nei zagram, hehe). jakoś wolę, żeby było po angielsku - nieudolne polskie tłumaczenie może klimat popsuć...
Every artist is a cannibal, every poet is a thief All kill their inspiration and sing about the grief
Offline
Avatar użytkownika

Hunter

OGM Member

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 23:18
  • Lokalizacja: Łódź

Post26 gru 2004, o 02:19

Dla tego tłumaczeniem zajmują się Fani a nie jakaś badziewna polska firma tłumacząca filmy. Tak czy inaczej jesli nawet nie będzie RE 4 PL na GCNa to sprubije tłumaczenia z wersją na PS2 tak jak zrobiłem to z DMC 3.
Obrazek
Biohazard 4 PL R.I.P 16.12.2004r a szkoda bo włożyłem w nią kupe roboty :/.
Offline
Avatar użytkownika

Vivi

początkujący

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): 21 paź 2004, o 15:20
  • Lokalizacja: Przasnysz

Post26 gru 2004, o 09:31

popieram, w 100% popieram, niech i ludzie nie znajacy jezyka Angoli poznaja fabule genialnych gier. Hunter masz moje duchowe poparcie i pelna aprobate
-kekika mikataka
-its your servant..... MY MASTAH!!!
Offline
Avatar użytkownika

Hunter

OGM Member

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 23:18
  • Lokalizacja: Łódź

Post26 gru 2004, o 16:10

Tłumaczenie gry to trudna rzecz, bo nie chodzi tutaj o samo tłumaczenie ale i także o problemy z nim związane. Najpościej powinno pujść z dialogami, a najgorzej z opisami i menu. Zresztą najpierw to on musi wyjść a potem pogadamy =].
Obrazek
Biohazard 4 PL R.I.P 16.12.2004r a szkoda bo włożyłem w nią kupe roboty :/.
Offline

Black Vortex

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 2 sty 2005, o 11:12
  • Lokalizacja: Ruda Śląska

Post2 sty 2005, o 11:33

Myślę, że to właśnie dialogi są największym wyzwaniem dla tłumacza. Niejednoktornie można nie zrozumieć aluzji ukrytej w tekście, poza tym każdy język ma zbiór charakterystycznych tylko dla niego zwrotów, które ciężko tłumaczy się na inny język, lub poprostu nie da się przetłumaczyć ponieważ wychodzą z tego jakieś niezrozumiałe brednie. Wracając do głównego wątku, czy ktoś już może wie o przybliżonej dacie wydania RE4 na PS2? (jeśli wogóle taka jest)
+++++ GOD IS DEAD AND SHALL FOREVER BE +++++
Następna strona

Powrót do GameCube

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron