Teraz jest 28 mar 2024, o 14:18


Gamecube - porazka czy wybawienie?

Poprzednia stacjonarna konsola Nintendo cały czas ma swoich wiernych fanów. Rozmawiamy o grach na nią.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Spayki

początkujący

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): 24 cze 2005, o 20:32
  • Lokalizacja: Polkowice

Post4 lip 2005, o 23:20

Ganon napisał(a):Gry Nintendo trafiaja w dosyc male spektrum, chetne akceptowac i przyjmowac to, co oni sami wytworza. I patrzac na Twoja liste, nie ma tam pozycji strcite od Big N, choc jest np. Metroid, rzecz w tym, ze tworzony przez Retro Studios, ktore jest 1st party developerem. A od Ninny nic. Nicosc. A GC i Nintendo to dla mnie: Zelda, Marian, DKi(od namco, ale seria wytworzona przez firme z Kyoto). Tam zabawa plynie wprost z ekranu, dostarcza wielu emocji, sprawia, ze na Twej twarzy rozpromienia sie usmiech... czysty gameplay... lecz nie licznym jest to dane zrozumiec, bo w erze piratow i sciagania gier z netu, nie docenia sie pracy developerow i wysilku jaki oni wlozyli w dany tytul... a takie rzeczy praktykuje wiele osob... (hi Spayki;] ).
A jesli do Ciebie nie trafiaja klimaty Nintendo, to... olej je. Acz zachowaj szacunek:]


Nigdy nie napietnowalem Ninny, ani osob lubiacych ich produkcje, aczkolwiek sam nie potrafilem (i ten stan rzeczy jest wciaz sie utrzymuje) znalezc w nich czegos, co zatrzymaloby mnie na dluzej. Musze jednak przyznac, ze WarioWare! na DSa jest naprawde niezly, podobnie zreszta, jak Mario 64 czy remake wlasnie na nowego handhelda BigN. Wole bardziej dojrzale produkcje i nie mam tutaj na mysli tworow pokroju Manhunta, lecz gry z glebia, fabula oraz haczykami, ktorych poszukiwania pochlaniaja mnie bez reszty. Takie sa produkcje Capcomu, Konami, IO Interactive, UbiSoftu, a takze wielu innych developerow, ktorzy mimo wszystko nie stanowia wsparcia dla Kostki.
Lu sangu lava lu sangu!
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post6 lip 2005, o 16:41

rotfl ganon fanboy z ciebie i nic wiecej :D
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post6 lip 2005, o 16:47

Ganon napisał(a):Sam sie przyznales, ze nie masz zbyt duzo tytulow na GC, i masz spore zalglosci w najwiekszych hitach, wiec Tobie jest sie trudno wypowiadac, bo nie poznales "smaku" ichniejszych produkcji... ale nic to.


Taaa fanoby to mało powiedziane :roll: :twisted: "Nie poznałeś smaku ichniejszych produkcji :lol: Buahaha bo padne :D. Niezly jestes, bo te "spore zaległości w hitach" jak sam okreslasz to cała zelda wind waker którą właśnie zaliczam. Poza tym mam za sobą residenta, mario sunshine, harvest moon, w metroida tez grałem itd.. jedyny hit jakiego nie sprawdzilem a chcialbym to chyba tylko twin snakes, no ale nie sprawdzilem dlatego ze przeszedlem pierwszego MGS'a z 8 razy na PSOne i nie chce tracic kasy na to samo tylko w nowym opakowaniu. I wiesz ganon, szukać gruszek na wierzbie zawsze mozesz, nikt Ci nie broni. Ale pieprzyc jaki to "pure gameplay" jest w grach na GCN... Znajde ci wiecej gier z "pure gameplay" na ps2 niz wszystkie razem wziete na gamecube 8)

PS. Ciekawe co rozumiesz przez klimaty nintendo.. Cukierki wylewające się z ekranu? Grajac w mario sunshine myslalem ze zaraz ta cała słodycz az wyleje mi się na podłogę. A ludzie cały czas to kupują.. bo są przyzwyczajeni do danych serii, znanych juz od wielu lat.
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post6 lip 2005, o 16:58

Amplitude, DMC 1&3, SSX3, GTA (3, VC, SA),Tenchu WoH - to jest pure gameplay. Mario? A idźcie w cholerę...
Offline
Avatar użytkownika

mdwoods

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 15 lut 2005, o 14:44

Post7 lip 2005, o 09:22

Moim zdaniem sytuacja wygląda tak:

Dla samego Nintendo GCN nie jest tak do końca porażką- bo generuje zyski- więc z ekonomicznego punktu widzenia nie jest porażką.
Ale w odniesieniu do rywalizacji z Sony i trochę z Microsoftem- to przegrało na całej linii i to drugi raz z kolei.

Jako urzytkownik GCN nie do końca jestem zadowolony z ilości tytułow wychodzących na konsolę.
Zobaczcie Xboxa- sprzedało się tej konsoli prawie tyle samo co GCN, ale gier wychodzi 2-3 razy więcej i są bardziej zróżnicowane.
Tak więc Nintendo dało ciała jeżeli chodzi o suport tej konsoli- ale nie chodzi o ich produkcje których jest stosunkowo sporo- zresztą to one głównie ciągną GCN- Ale strasznie mało gier o innych Developerów- i kolejne się wycofują - w zasadzie zostało tylko EA, Ubisoft, Activision i Sega. Mało.
Offline
Avatar użytkownika

mdwoods

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 15 lut 2005, o 14:44

Post7 lip 2005, o 09:31

Chciałem jeszcze dodać , że po ostatnich zmianach z zarządzie Nintendo- coś jednak drgnęło.
Reggie zapowiedział, że Revolution dostanie większe wsparcie 3rd party developers, Nintendo stworzy kilka nowych postaci i marek w grach czyli Mario może troche odpocznie , nabierze sił i znów uderzy z większą siła- bo ostatnio co druga gra na Nintendo to Mario, a ich jakoć ostatnio zmalała.
Reggie dodał, zę na Revolution będą takie gry jak GTA, Gran Tourismo i ogólnie większa różnorodność- w tej chwili dogaduja się z Capconem w sprawie Residenta 5 na Revolution.
Ma być nowy MGS i PES od Konami.

I dużo innych.
Moim zdaniem jeżeli faktycznie zrealizują te zapowiedzi to po dodaniu do tego niskiej ceny konsoli, wsparcia online z darmo- to nawet jak by nie było tej całej rewolucji- to Nintendo powinno się odbić od dna.

I nie chodzi o to które będzie Revolution na rynku , tylko o wązne będzie to by osoby które ją kupią będą miały w co grać - a wtedy będą zadowolone.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 lip 2005, o 09:21

mdwoods.. lepiej bym tego wszystkiego nie ujął :D. Musi byc przede wszystkim wiecej gier na revolution niz jest na gcn bo jak znowu nintendo bedzie zamykało stawke, to nie wiem czy nie podzieli losu segi :roll:
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post9 lip 2005, o 10:19

IMHO, jeżeli nic się nie zmieni, będzie powtórka z Segi. Ale bądźmy dobrej myśli, nie powinno być źle, jak to Mdwoods ujął.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post9 lip 2005, o 22:52

A ja Wam powiem, że jakby na Nintendo nie patrzeć, to jest kawał dobrej maszynki (GameCube). Mi się podoba, lubie grać w ich gierki, bo lubie ten klimat (mówcie co chcecie ale klimat BigN jest naprawdę zupełnie inny od Sonki czy M$). Fakt, gier jest mało ale te które są prezentują sobą naprawdę wysoki poziom. Myśle, że GameCube jest najlepsze teraz (chodzi o zakup), kiedy jest już u końca swojej drogi, gry można kupić po dobrych cenach, sprzęt jest tani. Szczególnie polecam go osobą mającym już jakąś konsolkę.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post10 lip 2005, o 08:59

damek82 napisał(a):A ja Wam powiem, że jakby na Nintendo nie patrzeć, to jest kawał dobrej maszynki (GameCube). Mi się podoba, lubie grać w ich gierki, bo lubie ten klimat (mówcie co chcecie ale klimat BigN jest naprawdę zupełnie inny od Sonki czy M$). Fakt, gier jest mało ale te które są prezentują sobą naprawdę wysoki poziom. Myśle, że GameCube jest najlepsze teraz (chodzi o zakup), kiedy jest już u końca swojej drogi, gry można kupić po dobrych cenach, sprzęt jest tani. Szczególnie polecam go osobą mającym już jakąś konsolkę.


no widzisz damek, mającym juz swoją konsolę. A powiedz, kupiłbys wlasnie gamecube jakbys nie mial jeszcze zadnej konsoli? No wlasnie... Dlatego wlasnie imo kostka jest małą porażką. Bo miec ją jako dodatek to jest ok, ale samą to....
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post10 lip 2005, o 11:19

Nie jest porażką, tylko najwięcej z niej radochy, jak ma się support jeszcze innych konsol.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post18 lis 2005, o 00:20

a ja wam powiem ze obecnie gc jest prawdziwą porażką. Chyba bym zapodał sobie młotkiem w łeb jakbym teraz miał tylko ją :? zero hitów na swieta toż to śmiech na sali
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GameCube

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron