Teraz jest 29 mar 2024, o 18:03


Okami

Wszystko co dotyczy produkcji na bestsellerową konsolę japońskiego giganta elektronicznego.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Okami

Post27 gru 2006, o 21:04

Okami ehhh.. piękna gra, chyba jedna z najlepszych, najbardziej artystycznych gier na PS2. Czekałem na nią z wywieszonym jęzorem i gra wreszcie wyszła(co prawda nie w europie). Piękna grafika, niesamowita opcja malowania i zmieniania pędzlem świata, świetna muzyka no i klimat średniowiecznej Japoni. Piękna gry nie oddadzą screeny(choć i na nich Okami wygląda świetnie), to trzbea zobaczyć w ruchu. Niestety oddział Capcomu odpowiedzialny za Okami został zamknięty. Żegnaj Clover Studio, które zrobiło piękną grę na zakończnie kariery, chlip, chlip :(
PS. Trochę ckliwie się zrobiło na koniec :wink:
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post28 gru 2006, o 22:51

W I kwartale 2007 roku wyjdzie w Europie i będzie to prawdopodobnie ostatnia gra, jaką kupię na PS2. Trzeba godnie pożegnać konsolę, a Okami nadaje się do tego doskonale.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post29 gru 2006, o 01:33

A co z God Of War 2??? A co z nowym BurnOutem (tak przeze mnie znienawidzonym - brrrr/hi hi - od części trzeciej [dygresja])???

P.S. Kupujesz gry? Kozak...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post29 gru 2006, o 02:11

God of War raczej odpada ("jedynka" aż tak mnie nie poraziła, a mogę ją w każdej chwili od kumpla pożyczyć). Nad Burnoutem się zastanowię, ale jak wyjdzie, to będzie już w miarę blisko do "piątki".

Owszem, na konsole mam tylko i wyłącznie oryginały. Na PSX-ie szarpałem na piratach, ale od PS2, poprzez PSP, na 360-tce skończywszy gram i będę grał na oryginałach. Starczy mi "dokarmianie" dwóch platform naraz (teraz PSP i Xbox 360) ;).
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post29 gru 2006, o 12:15

Przesyłka zmówiona, teraz pozostaje czekać od lutego (czemu tak długo?). A sprzedawanie starych konsol to jest bluźnierstwo! W końcu to dzięki nim przeżyłeś tyle wspaniałych chwil. Zresztą fajnie się pochwalić wnukom jaki to dziadek oldshoolowiec jest,h hłe hłe:).
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post29 gru 2006, o 12:44

YoW ma rację. Zgadzam się.
Nie wyrzuca się miłych wspomnień. Ale to tylko moje zdanie...

A co do dokarmiania dwóch platform na raz: miło słyszeć, że w tym syfie stać kogoś na legalne kupowanie softu.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post29 gru 2006, o 13:28

Okami to faktyko good shiiaa , ale bez przesady. Fajne rozwiązania graficzne , płynna animacja i niebanalna historyjka , ale to taka mocna 8 na pewno nie 9 albo 10.
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post29 gru 2006, o 13:36

PS2 BUTCHER napisał(a):Okami to faktyko good shiiaa , ale bez przesady. Fajne rozwiązania graficzne , płynna animacja i niebanalna historyjka , ale to taka mocna 8 na pewno nie 9 albo 10.


Grrrrrrr, nie wypowiadaj się o grze, której nigdy nie widziałeś na oczy. Niebanalna historia, fakin bullshiet, chyba że lubisz strasznie durne, przesadzone japońskie historyjki. Płynna animacja 30 fps'ów i bardzo częsty pop-up. Dla mnie, człowieka który obejrzał ponad 100 filmików z gameplaya, recenzji i cut-scenek, oraz tyle ile się o tym naczytałem dałbym grze 9. Pewnie jak zagram dam 10 :D. Chociaż zresztą każdym ma swoje zdanie, ponoć..
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post29 gru 2006, o 22:27

człowieku ja tą grę mam od dwóch miechów :) i wiem co mówię to tyle. I zgadza się każdy ma swoje zdanie.
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post30 gru 2006, o 03:07

YoW napisał(a): A sprzedawanie starych konsol to jest bluźnierstwo! W końcu to dzięki nim przeżyłeś tyle wspaniałych chwil. Zresztą fajnie się pochwalić wnukom jaki to dziadek oldshoolowiec jest,h hłe hłe:).

Jeśli to do mnie, to się jednak pomyliłeś, bo trzymam wszystkie konsole :). PS2 nie sprzedam, podobnie jak PSX-a (wciąż działa!). Nawet Amiga gdzieś się wala na strychu u dziadka :). O żadnym wyrzucaniu nie ma mowy!

A co do dokarmiania dwóch platform na raz: miło słyszeć, że w tym syfie stać kogoś na legalne kupowanie softu.

Ktoś musi podtrzymywać polski rynek growy ;).

Co do Okami - jest to trochę gra w stylu Shadow of the Colossus (tak mi się wydaje). Wiadomo, zupełnie inna tematyka, ale znowu wszechobecny artyzm i niepowtarzalna atmosfera - to lubię!
Offline
Avatar użytkownika

mateo

początkujący

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 11 kwi 2006, o 16:13

Post3 sty 2007, o 15:28

Dość długo grałem u kuzyna w OKAMI..i moge stwierdzić , że gra się naprawde fantastycznie ! :)
Oprawa graficzna jest od Wind Waker z Gacka o oczko lepsza
TAK !! To trzeba zobaczyć w ruchu !!
Piękna stylistyka , choć tematyka nie jest jakimś mocnym punktem tej gry(fabuła).
A o Schadole nie chce mi się wypowiadać , chyba wszyscy wiedzą , że gra to arcydzieło (ehhh ta szarpiąca animkaaa , a mogło być idealnie)
Offline
Avatar użytkownika

tekken

wyjadacz

  • Posty: 158
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 00:31

Post12 sty 2007, o 21:07

Obrazek
Następna strona

Powrót do PlayStation 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron