Teraz jest 29 mar 2024, o 14:22


Koniec PS2??

Wszystko co dotyczy produkcji na bestsellerową konsolę japońskiego giganta elektronicznego.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

KaziuSTEIN

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 12 lip 2006, o 09:29
  • Lokalizacja: Skoki (ok. Poznania)

Post23 lip 2006, o 14:55

No ja mam nadzieje, ze ps2 tak szybko nie zginie bo moja ma ledwo pare miesiecy od daty zakupu heheh
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post23 lip 2006, o 17:11

no to masz mase tytułów do nadrobienia ;)
Offline
Avatar użytkownika

tekken

wyjadacz

  • Posty: 158
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 00:31

Post9 gru 2006, o 20:46

Rekordowe PlayStation 2

Sony Poland ma przyjemność poinformować, że dostawy PlayStation 2 w listopadzie 2006r. przekroczyły 18 000 sztuk. Jest to rekordowa sprzedaż w historii Polski. PlayStation 2 wciąż jest najpopularniejszym systemem do gier na świecie i w Polsce – powiedział Marcin Ziobrowski, Business Manager PlayStation w Sony Poland – Obecna sprzedaż pokazuje, że PlayStation 2 osiągnęło w naszym kraju pozycję niekwestionowanego lidera i najpopularniejszej marki w kategorii domowej rozrywki.

Przewidujemy również, że w najbliższych 2 latach produkt osiągnie szczytowy punkt sprzedaży w swoim cyklu życia w Polsce.

Sony Poland spodziewa się również rekordowych dostaw PlayStation 2 w trzecim kwartale roku finansowego 2006/2007 (okres październik – grudzień), które powinny osiągnąć 40 000 sztuk.

Szczególnie cieszy nas fakt, że obserwujemy również prawdziwy „boom” w sprzedaży gier na PlayStation 2 – dodaje Marcin Ziobrowski – w samym tylko listopadzie dostawy osiągnęły blisko 40 000 sztuk, a nie jest to rekordowa, miesięczna sprzedaż w historii!

Na wyjątkową sprzedaż gier, PlayStation 2 w ostatnim czasie wpłynęła popularność platynowej serii, dzięki której gracze mogą zakupić najlepsze gry w najlepszej cenie. Kultowe już tytuły, takie jak God of War, Tekken 5, czy Gran Turismo 4 w rekomendowanej cenie detalicznej poniżej 50 złotych sprzedają się w tysiącach sztuk miesięcznie. Drugim elementem sukcesu i bardzo wysokiej sprzedaży gier, jest pełna lokalizacja na język polski nowych gier, np. BUZZ! Junior: Zabawa w Dżungli czy EyeToy: Play Sports. W przypadku tego typu gatunków, polskie wersje są szczególnie ważne, gdyż najczęściej trafiają one do zupełnie nowej grupy klientów, nie mającej wcześniej kontaktu z elektroniczną rozrywką – powiedział Maciej Kmiołek, Kierownik d/s PR i Marketingu Handlowego PlayStation w Sony Poland - W kolejnym roku finansowym przewidujemy jeszcze większą liczbę tytułów na wszystkich platformach PlayStation w pełnych, polskich wersjach językowych.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

raven_raven

początkujący

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): 24 lut 2007, o 23:35

Post24 lut 2007, o 23:42

PS2 nie może jeszcze umrzeć, dopiero ją kupiłem! :D

Ale na serio, ta konsola nie umrze. Spójrzcie co się dzieje, każda next-gen gra trafia na PS2(ale jeśli chodzi o jakość to różnie bywa), jest jeszcze cała masa gier które trafią na PS2... (pierwsze lepsze przykłady z brzegu: FFXII, Burnout: Dominator, Manhut 2, God of War II...)

Po porstu nie zabija się złotej kury! PS2 sprzedało się lepiej niż PS3, X360, Wii, GC i Xbox razem wzięte! TO powiedzcie, lepiej robić grę na nowy system którego nikt jeszcze nie kupił czy na PS2, który ma 110 MILIONÓW(!!!) użytkowników którzy są wręcz spragnieni nowych gier? Odpowiedź prosta!

Ta konsola ma najlepsze zakończenie żywota ze wszystkich istniejących, właściwie teraz sprzedaje się najlepiej i wychodzą najlepsze gry... żyć nie umierać. A zaczęła najszybciej i była najsłabsza z całej trójki "kura"-genów (:P)... "Nie lekceważ potęgo PlayStation!!"

200 mln PlayStation 2!

EDIT: Witam na forum, to mój 1-szy post :).
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post24 lut 2007, o 23:54

nie ''histeruj'' PS2 nie zdechnie na miękko jeszcze przez dobre 2 lata. To znaczy tak ... zanim zaprzestaną produkcje to minie na pewno ze 2 lata jeszcze , ale czy po tych tytulach co wyminieles bedzie jeszcze cos dobrego ??? To sie okaze :/ raczej nie ma co wygladać na chus wie co , a ciorac w stare dobre ''gówno'' :) i zbierać hajc albo na X360 albo PS3 :) - ja planuję kupić X360 - po prostu mus i basta :) , ale PS2 i tak nigdy nie sprzedam , a co ... zbyt dużo dobrych gier na to wyszło , nie ma co. PS2 to zabawka wszechczasów zabierając bez bólu ten tytuł kultowemu Gameboyowi , szkoda tylko , że tak zjebali sprawę z PS3 :/
Offline
Avatar użytkownika

raven_raven

początkujący

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): 24 lut 2007, o 23:35

Post25 lut 2007, o 00:07

Ale co zjebali z PS3?

No jeszcze nie wiadomo co z grami za rok, ale zauważ że PS2 idzie teraz lepiej jak PS3 :D.

A produkcji nie zaprzestaną za 2 lata! Za 5-6, spójrz na PSX'a!
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post25 lut 2007, o 01:45

co zjebali z PS3 ??? WSZYSTKO !!! Czas premiery w Europie , mieli sporo czasu , aby przygotować chociaż ze 2 kilery na start , a tu tylko Motostorm i też tylko dobry. Cena to dwa i ogólnie słabe perspektywy na przyszłość jeśli chodzi o gry , nic rewolucyjnego i pełno równolegle pisanych gier także pod X360 ( ok MGS4 to może być system-seller , ale też niewiadomo kiedy będzie dokładnie ). Co do PS2 to myślę , że za 2-3 lata zaprzestaną produkcji , ok za 3 , chociaż myśle , że takie decyzje tak naprawdę zapadną kiedy przez dłuższy okres nie będzie wychodzić nic dobrego , tylko same syfy z cyklu 5-6/10 nikomu nie potrzebne , ale Ps2 i tak na pewno będzie krążył do usranej śmierci na różnych aukcjach i takie tam :) A PS2 się świetnie sprzedaje bo jest teraz tanie jak barszcz , a gier naprawdę doskonałych i pięknych nawet w dobie next-genów nie brakuje zatem ludzie którzy mają kilkuletnie zaległości na pewno chcą nadrobić zanim przesiądą się na lepsze maszyny :)
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post25 lut 2007, o 12:21

Hm, kiedy zaprzestaną produkować PS2, ja wiem może za 5 lat, no dobra jestem niezwykłym pesymistą:). Bo PSXa kiedy przestano produkować? Rok temu. Co prawda na PS2 będzie maksymalnie 5 kozackich tytułów które muszę mieć. Pewnie next-gena kupie góra za 2 lata(brak kasy), i będę nadrabiać zaległości na PS2(bo jest jeszcze duuuuużo kozackich tytułów do obczajenia), ale trzeba się pogodzić że PS2 umrze po roku i będą wychodzić na nią niewarte uwagi crapy. PS2 Butcher, walni się kozetką w głowę może ci przejdą takie bzdury. PS3 gdyby nie Xbox 360 mogłoby wyjść w europie za nawet i rok, ale konkurencja dyszy w kark, trzeba się pospieszyć i wydać jak najszybciej. 2 killery na start i mnóstwo dobrych gier na start w europie to za mało? Ps3 będzie miało najlepsze gry na start w europie. Jeszcze nigdy nie było tak kozackich tytułów na start, pomyśl. Obecnie SONY i wewnętrzne studia przygotowują ponad 100 GIER NA PS3 i to na wyłączność!!! Zresztą policz ile wyjdzie ci kupienie Xboxa 360, hd-dvd playera i abonament na Xl na rok, będzie tyle samo jak na PS3. Tutaj microsoft pokazał klasę, bo jak ktoś nie chce kupić Hd-dvd Playera to oszczędzi.
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post25 lut 2007, o 17:20

A to mało , że zaoszczędzi się na bezsensownym Hd-PLAYERZE ??? A co do gier to sam się walnij czymś w łeb , ale mocno to może się obudzisz. Nie wiem ile masz lat , ale zajrzyj do jakiejś gazetki sprzed 7 prawie lat , jak PS2 zaczął wchodzić to zobacz jakie gry ''zajebiste'' wychodziły na PSXA wówczas :/ nic ciekawego totalnie !!!!! I PS2 może spotkać ten sam los , nic nie napisałem , że tak musi być , ale raczej po tych wysokich tytułach potem możę już rynek śmierdzieć bo dev. przejdą na PS3 i X360 na te konsole będą tylko pisać. Sony pisze 100 tytułów na wyłączność , ale chyba na przestrzeni 10 lat daży ważności PS3 gdzie w tym czasie M$ nie będzie siedział bezczynnie. Jak się spojrzy na najbliższy rok to wszystko będzie pisane praktycznie równolegle zarówno dla PS3 jak i X360 więc nie ma co przeżywać.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post26 lut 2007, o 23:17

Ok ludzie bo zbaczacie z tematu. Macie gdzies temat PS3 vs X360 i tam się kłócić.

A wracając do tematu - nieważne kiedy zaprzestaną produkować PS2, ważne do kiedy bedą na nią wychodzić dobre gry. Bo co z tego że PSX zaprzestali produkować rok temu. A kiedy mielismy na niego porządną giere? Dlugie lata temu. Dlatego bardzo wiele zależy od wydawców. Sony mogloby wyciągnąć wnioski i nie zabijać jeszcze całkowicie kury znoszącej złote jajka i supportować ją jeszcze przez dłuższy czas. Może nie w dużym stopniu (bo by odciągneli od ps3 :P), ale w jakimś na pewno...
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post26 lut 2007, o 23:21

Nie można zaprzeczyć, że póki co Sony bardzo dba o PS2 - kilka naprawdę mocnych hitów w momencie, kiedy ich konsola nowej generacji już jest na rynku - to się chwali. Co więcej, są to gry, które na PS3 się nie ukażą, a więc nie są to jakieś ostatki, rzucone "z łaski". PSX tak nie miał, o Xboxie to już nawet nie wspominając.
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post26 lut 2007, o 23:24

i właśnie to między innymi napisałem ... heh :/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PlayStation 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron