Teraz jest 28 mar 2024, o 16:19


Rule of Rose

Wszystko co dotyczy produkcji na bestsellerową konsolę japońskiego giganta elektronicznego.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

gayardo

OGM Member

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:43
  • Lokalizacja: Poznań

Rule of Rose

Post18 lut 2006, o 11:25

Dziewiętnastego stycznia w Japonii premierę miała gra Rule of Rose, o której zachodnim śmiertelnikom wiadomo niewiele, a która w Kraju Kwitnącej Wiśnie zrobi zapewne furorę. Dlaczego podkreśliłem, iż zachodnim graczom wiadomo niewiele o tym tytule? Sprawa jest dość kuriozalna. Na dzień dzisiejszy pewne jest, że Sony nie wyda tej gry ani w Europie, ani też w USA, krótko mówiąc Rule of Rose nie wyjdzie poza granice Japonii. Zmienić może to (zapewne;) specjalnie wystosowana petycja w wiadomym celu, która to znajduje się pod poniższym linkiem.

http://www.petitiononline.com/rorEUUSA/petition.html

Piszę to, ponieważ od tygodnia posiadam japońską wersje Rule of Rose i po tym co zobaczyłem muszę powiedzieć, iż Sony spłodziło kolejny dobry tytuł na swojego current-gena. W internecie lub też na oficjalnej stronie znaleźć możecie kilka obrazków i filmików. Nie sugerujcie się jednak nimi, ponieważ są to renderowane filmy przerywnikowe i obrazki z nich. Jedynie na stronie głównej w kategorii -"system" znajdziecie prawdziwe obrazki z gry. Dodam, iż jakość na zdjęciach nie pokrywa się z tą w grze. Link do strony poniżej.

http://www.playstation.jp/scej/title/ror/

W kilku zdaniach postaram się wyjaśnić wam, jak prezentuje się Rule of Rose.
1. Warstwa fabularna ...
... jest dość zawiła i pogmatwana. Jest rok 1930.Głowna bohaterka to dziewczyna (młoda;) o imieniu Jennifer. Życie dziewczyny zmienia się podczas przejażdzki autobusem. Pewien "chłopczyk" wręcza jej tajemniczą książkę (której strony zapełniały się będą wraz z postępem w grze), po czym ucieka, a naszym zadaniem jest podążać za nim. Po krótkiej wędrowce dojdziemu do opuszczonej ( w pewnym stopniu ) willi. Podczas wędrówki po domu dowiadujemy się kilku dziwnych rzeczy o jego mieszkańcach itp. Po jakimś czasie zostaniemy "załatwieni" przez jego obecnych lokatorów i... zacznie się prawdziwa gra i prawdziwe zagadki;)
2. Oprawa...
... graficzna jest znakomita! Cieniowanie, barwa świateł, wszystko, patrząc przez pryzmat gier na PS2, nabiera jakby nowego znaczenia. Nie jest to olimp, jednak gra wygląda o niebo lepiej niż Sillent Hill, będący inspiracją dla twórców RoR. Jeszcze lepiej prezentuje się oprawa dźwiękowa. Nuta melodyczna towarzysząca nam przez całą grę podkreśla atmosferę grozy panującej w około.
3. Klimat...
... dość "ostry" i "ciężki", jest odczuwalny w Rule of Rose od samego początku. Wędrując po pustych pomieszczeniach willi czy też innych lokacjach, przy dosć chorej muzyce, można dostać, jak to mówią mocherowe babcie - zawału;)
Warte wspomnienia są liczne inspiracje innymi grami z tego właśnie gatunku. Autorzy nie byli zbyt oryginalni w swych zamysłach wybierając postać młodej dziewczyny i nie trzeba być uczonym by dojść do wniosku, iż to właśnie produkt Konami był jedną z inspiracji dla twórców RoR. Podobnie sprawa wygląda z motywem psa pomocnika w grze:) (Haunting Ground się kłania;)

Na koniec jeszcze raz proszę was o podpisanie wspomnianej petycji, a zapewniam was, iż nie pożałujecie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Zeus-Nelson

OGM Member

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): 15 lip 2005, o 13:15
  • Lokalizacja: Konin

Post18 lut 2006, o 18:09

gierka zapowiada sie niezle 8) Gayardo mnie nastawił bardzo pozytywnie na ta pozycje :wink:
takze PODPISYWAĆ PETYCJĘ :!: :!: :!: :twisted:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post22 lut 2006, o 12:41

e tam petycja.. moim zdaniem i tak zostanie to wydane w USA czy Europie... A zapowiada się całkiem nieźle. Lubie japońskie surival horrrorki :)
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post27 lut 2006, o 08:58

Czytałem o tej grze w Extrimie. Muszę powiedzieć, że mam wielką ochotę na horrorek z dziećmi w roli głównej. Dziećmi w charakterze tych straszących straszydeł, a nie poszkodowanych biedaczków ("Dzieci Kukurydzy", "Król Much" - fajne filmy...
BTW: niektóre bachory sam bym zabił bez mrugnięcia okiem! Np. syna sąsiada - drze ryja na okrętę... Ale kto tu bardziej winien? Chyba rodzice...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post13 mar 2006, o 18:44

Taaa, opis całkiem całkiem, tylko za dużo screenów w tym linku to nie ma. Proponuje na GameSpot wejść.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes

Gość

Post22 mar 2006, o 00:22

Dobrze, że autorzy Rule of Rose wpadli na tak genialny pomysł:> Szalone, pojechane i "niewinne" dzieciaki straszące swoją okrutnością są według mnie bardziej przekonujące niż "tony" nieumarłych:> Na takie horrory warto czekać... Oby "Rosa" ukazała się również za granicami KKW.
Offline
Avatar użytkownika

gayardo

OGM Member

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:43
  • Lokalizacja: Poznań

Post22 mar 2006, o 00:36

niby pomysł genialny vide inspiracja Władcą Much, niemniej przeciwnicy, a konkretnie ich wygląd i ogólna charakterystyka zostały skopane, chociaż prawde mówiąc sam nie wiem jakich oponentów ja osobiście umiejscowiłbym w tej grze ghehe

... tak przy okazji polecam film Władca Much, kilka "kilometrów" taśmy filmowej nie poszło na marne :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gość

Post27 mar 2006, o 11:54

Wierze ci na slowo, bo.... jeszcze nie mialem okazji zagrac.. (ale napewno nie omieszkam:) :P
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post23 lip 2006, o 11:28

No na szczęście gra ukaże się w Europie w październiku, co zostało już potwierdzone jakiś czas temu. Szykuje się kolejny bardzo dobry tytuł na PS2 w tym roku :twisted: .
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post23 lip 2006, o 15:20

Wierzę w tę pozycję. Straszne dzieci rula!!!
Szczególnie Beavis i Butthead.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

polikm

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 6 cze 2017, o 20:22
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rule of Rose

Post6 cze 2017, o 20:29

Swietna gra. polecam każdemu. Cas od praemiery upłynął, a ta pozycja dalej jest w moim PC.
Offline
Avatar użytkownika

zdziesz18

początkujący

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): 14 cze 2017, o 18:53
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rule of Rose

Post14 cze 2017, o 19:21

Ta gra wygląda na prawdę dobrze, czas uzbierać trochę kasy kupić no i grać;)
Następna strona

Powrót do PlayStation 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron