Teraz jest 26 kwi 2024, o 15:13


AMPLITUDE!!!!! Gra, która wali w dzban!

Wszystko co dotyczy produkcji na bestsellerową konsolę japońskiego giganta elektronicznego.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Post6 sty 2006, o 00:47

noo, podobne nawet do Amplitude :D. Jak bedzie dobre (poczekam na recki) to moze nawet sie skusze na oryginała :P
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post6 sty 2006, o 19:00

Jak tam u Was z Aplitude :)? Musze powiedziec, ze to jest chyba gra przy ktorej spedziłem najwiecej czasu grając na PS2... Dzisiaj znowu graliśmy, tym razem z dziewczyną, która o dziwo też zaczęła wymiatać, a wcześniej wzbraniała się przed tą grą ;). Dalibyscie rade wrzucic jakies zdjecia Waszych najlepszych wyników? Najlepiej od razu na Insane, od biedy na Brutal - nie będziemy sie bawić w popierdółkowate tryby :twisted: Ja postaram sie później wrzucic, moze nie mam sie czym chwalić :roll: ale możnaby porywalizować na najlepsze wyniki :). Co o tym myślicie?

EDIT: po przeanalizowaniu sprawy mysle, ze jest sens sie pobawić tylko na Brutal, bo Insane jest na tyle trudne, że często fuksem w ogole sie zalicza poszczególne kawałki, nie mowiąc już o rzeźbieniu jakichś rekordów. Tak że zostańmy przy Brutal :).
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post6 sty 2006, o 20:29

Dobry pomysł z rekordami :) - za kilka dni postaram się coś pograć i wrzucić parę wyników, o ile jakieś się w ogóle nadają :P .

Ja mam do was pytanie - jakie sterowanie preferujecie? Wiadomo, że można grać, używając "przycisków geometrycznych" (kwadrat, trójkąt, kółko), bądź eLów i eRów. Ja od początku wybrałem ten drugi wariant. Wprawdzie na początku możę się wydawać bardziej skomplikowany, ale przy trudniejszych kawałkach na Insane daje zdecydowanie lepsze rezultaty - praktycznie nie trzeba odrywać palców od buttonów, co w przypadku kwadratu/trójkąta/kółka mocno daje się we znaki i opóźnia reakcję. Dlatego osobiście polecam granie na przyciskach pod palcami wskazującymi :wink: .
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post12 sty 2006, o 14:50

ja jeszcze niestety w amplitude nie grałem, ale tak zachwalacie ze chyba sie skusze :D
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post14 sty 2006, o 09:32

Skoro Ski zarządził ogłaszanie wyników tylko w brutalu, to wymiękam... Kończę masterowanie na Normalu (na cztery kostki), za Brutala się nie łapię na razie. Nie chcę rzucać padem po ścianach. Za bardzo lubię tą gierę, żeby się do nie zrażać przez swoje kalectwo.

Co do grających kobietek... Moja znowu mnie przebiła ("Super Sprode"). Ale miała taki rozkład powerupów, że Panie ratuj... Grać i szlifować tylko...
A proposik klawiorów. Ja gram akurat na trój., kw., kół., ale wiem, że na eLach i eRach byłoby szybciej - cóż to kwestia przyzwyczajenia...

A co myślicie, moi drodzy, o kupieniu se Arcade Sticka? Dałby radę przy Ampli'cie?

No i kwestia petycji do Harmonixa. Jestem za, jak najbardziej. Apeluję do ludzi mających czas, chęci i głowę na karku: ROBMY COŚ.
Tak, ale co...? Ja w każdym razie jestem otwarty na wszelkie propozycje. Czekam.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post16 sty 2006, o 14:51

Sonial13 napisał(a):Skoro Ski zarządził ogłaszanie wyników tylko w brutalu, to wymiękam... Kończę masterowanie na Normalu (na cztery kostki), za Brutala się nie łapię na razie. Nie chcę rzucać padem po ścianach. Za bardzo lubię tą gierę, żeby się do nie zrażać przez swoje kalectwo.

Co do grających kobietek... Moja znowu mnie przebiła ("Super Sprode"). Ale miała taki rozkład powerupów, że Panie ratuj... Grać i szlifować tylko...
A proposik klawiorów. Ja gram akurat na trój., kw., kół., ale wiem, że na eLach i eRach byłoby szybciej - cóż to kwestia przyzwyczajenia...

A co myślicie, moi drodzy, o kupieniu se Arcade Sticka? Dałby radę przy Ampli'cie?

No i kwestia petycji do Harmonixa. Jestem za, jak najbardziej. Apeluję do ludzi mających czas, chęci i głowę na karku: ROBMY COŚ.
Tak, ale co...? Ja w każdym razie jestem otwarty na wszelkie propozycje. Czekam.


Stary, nie przesadzaj. Nie wierze ze jak robisz 4 kreski na normalu to nie dasz sobie rady na brutal. No i zresztą jak widze w twoim przypadku najwyzszy juz czas na zmiane poziomu, bo po co sie meczyc z małżonką o te kilka punktow bo miala bardziej fuksiarksi rozklad, jak mozna roztrzygnąć sprawe na wyzszym poziomie gdzie juz tak prosto nie ma, by sobie zaliczac wszystko bez bledu :).

BTW tez juz mnie zaczela wkurzać ta losowość z power-upami. Wczesniej jakos nie zwracalem na to uwagi, ale na insane dobry ich układ jest na wage złota :/. No ale tak jak juz bylo mowione - jak traficie na dobry rozklad, to nie wychodzcie z piosenki tylko co najwyzej ją restartujcie, a rozklad pozostanie ten sam.

Co do Arcade Sticka, to imo kompletnie odpada gdyż...

Mowie wszystkim - przerzucajcie sie na L-y i R-y. Nie ma bata, jesli ktos chce wymiatac w ten tytuł, musi grać na "sztabach"! Wiem to po sobie - przez wiele miesiecy grałem na przyciskach geometrycznych i twierdzilem, ze raczej sie juz nie przestawie, ale ludzie... niech ktos mi przejdzie na insane grajac na "kwadrat, trojkat, kolko") kawałek "coś tam coś tam Kimosabe" - jest to przedostatni świat, druga piosenka. Doslownie graniczące z cudem! Mialem kiedys fuksa i dotarłem do dziewięcdziesieciu paru procent, ale to przez wyjatkowe szczescie... Po prostu grając na przyciskach geometrycznych są ogromne problemy zeby wcisnąć np. bardzo blisko leżące siebie kryształki "kwadrtat", "trojkat", "kolko" - trzeba wrecz jeździc po klawiszasz palcem, a nie wciskać. Co za tym idzie, wkrada sie losowosc, bo raz sie uda a raz nie... Nie wiem, czy pisze to wystarczająco zrozumiale, ale mam nadzieje ze wiecie o co biega. Tymczasem na L-ach i R-ach to zupelnie inna bajka. Ostatnio grając na "tyłach" przeszedłem te debilne Kimosabe, i obecnie mecze sie ze slipknotem na insane. Podsumowując - jesli ktos chce wymiatać w tę grę, musi grać na L, R. Nie ma innej mozliwosci. Przestawiajcie sie jak najszybciej. BTW mi to przestawianie poszlo nawet szybko, bo w ok. godzine zacząłem wymiatac nie gorzej niz grając na przyciskach "geometrycznych" (myslalem ze dluzej to potrwa). Naprawde, polecam :). Co za tym wszystkim idzie, Arcade Stick w Amplitude raczej by sie nie sprawdzil, bo wygladaloby to podobnie do przyciskow "geometrucznych". "Sztaby" rules!

Co do rekordów, to zostanmy przy tym, że mogą być z obojetnie ktorego poziomu trudności. Harmonix tak to sprytnie wykombinowało, że na wyższych poziomach trudności można zgarnąć po prostu wiecej punktów :), wiec nie wciskając wszystkiego zalozmy na Brutal, mozna miec wiecej punktow niz łykając całą piosenke na perfect na Normalu :). Podobnie z insane, ale tutaj to juz chyba chodzi tylko o zaliczenie piosenek, bo masterowanie na tym poziomie to... ja przynajmniej na razie podziekuje :P. Chce po prostu przejść tę grę na Insane i, nie ma bata, uda mi sie to :P. Slipknocik jest do przejscia, wiem, ze jeszcze troche treningu i go łykne :). Nie moge sie doczekac za to jak zobacze Hypnotized na Insane, na pewno masakra :D.

Aha - jeszcze jedno. Nie wiem czy wiecie, ale grając na insane mozna odkryc (podobno) po zaliczeniu gry kawałki, których nie odkryjecie na zadnym innym poziomie trudnosci! Bodajze 2 bonusowe, przynajmniej z tego co czytalem. Nie pozostaje nic innego jak materowac :D.

EDIT. 17.01.06 - Ludu moj ludu, Slipknot na insane łykniety 8)...
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post18 sty 2006, o 08:44

EDIT: po przeanalizowaniu sprawy mysle, ze jest sens sie pobawić tylko na Brutal, bo Insane jest na tyle trudne, że często fuksem w ogole sie zalicza poszczególne kawałki, nie mowiąc już o rzeźbieniu jakichś rekordów. Tak że zostańmy przy Brutal

Nie powiedziałbym....

Anyway, moje wyniki z Insane (niestety nie mam aparatu, wiem że mi nie uwierzycie ;)

Area 1:

1) 4147 (4)
2) 3461 (4)
3) 3364 (4)
4) 6370 (4)
5) 4130 (4)


2:

1) 4523 (4)
2) 3909 (4)
3) 4099 (4)
4) 4171 (4)
5) 4012 (4)

3:

1) 3409 (3)
2) 3860 (3)
3) 5306 (4)
4) 3180 (3)
5) 3456 (3)

4:

1) 4107 (3)
2) 3860 (2)
3) 3016 (2)
4) 4004 (3)
5) 3954 (4)


Z ostatniej planszy nie daję bo mam tak marne wyniki że aż wstyd
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post18 sty 2006, o 17:06

No, Amplitude na Insane wreszcie łykniete :-]. Musze powiedziec ze najtrudniejszy kawałek z całej gry to kimosabe (slipknot tez nie jest najlatwiejszy). Ostatnie są już za łatwe :P bo symbiona (hypnotized, synthetized) zaliczyłem za pierwszym razem 8)

Arcadio, musisz miec potwierdzenie - jakies zdjecie i zapodac je na jakis serw i dac linka. Jak ktos nie ma serwa, moze wyslac je do mnie i bez problemu wrzuce (mailto: baronski@op.pl). Tak to i ja moge napisac ze wszedzie mam po 6000 tylko kuna aparatu znalezc nie moge :roll: :P
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post18 sty 2006, o 17:50

Dodam tylko, że jeszcze prościej wrzucać shoty na www.imageshack.us - nie trzeba mieć nawet żadnego serwera :P
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post20 sty 2006, o 13:26

No dobra, chłopaki. Po przeczytaniu powyższego oświadczam, że pakuję manele i wyjeżdżam gdzieś do Papuazji (czy innego raju)...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post20 sty 2006, o 19:31

bo symbiona (hypnotized, synthetized) zaliczyłem za pierwszym razem

Zaliczyć to pół biedy ale trzaskać na nim rekordy to jest już prz****

PS Naprawdę nie mam aparatu, może niedługo załatwię sobie wypasioną komórę to zapodam dowody
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post21 sty 2006, o 01:32

O kurde ci co wymiatają! Ja zakonczylem na ktorejś piosence na brutal, ale zmobilizowaliscie mnie do dalszego ciorania! Dajcie jakies fotki bo doslownie nie wierze ze rozwaliliscie insane :lol: No jak tak mozna :D?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PlayStation 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości